ikiz bebek bekleyen arkadaşlar ikili test???

Konusu 'İkiz gebelik ve çoğul gebelikler' forumundadır ve cellist1 tarafından 25 Şubat 2010 başlatılmıştır.

25 Şubat 2010
    Konu Sahibi : cellist1
  1. cellist1

cellist1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    herkese selamlar ikizlerimle 12. haftadayım. ense kalınlıklarına ve burun kemiklerine bakıldı bizimkilerin bu hafta. merak ettiğim şu detaylı ultrason ya da 3 boyutlu ultrasona kaçıncı haftalarda baktırdınız acaba? benim ölçümlerim normal siyah gösteren ultrasonla yapıldı ama bazı arkadaşlarım renkli ultrasonla bakıldığını söylüyorlar, bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim.

2. 26 Şubat 2010
  3. tria

tria mucize meleklerim Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canım bizde ayrıntılı ultrosona 19. hf da bakıldı .

4. 26 Şubat 2010
  5. cellist1

cellist1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    cevabın için teşekkürler. insan iki bebek olunca iki kat endişeleniyor sanırım.....

6. 26 Şubat 2010
  7. hituci

hituci Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    benim 12. haftada normal ultrasyonda bebeklerin pozisyonu nedeni ile ölçülemediği için 3 boyutlu ultrasonla bakıldı.rabbime şükürler olsun bi sorun çıkmadı.sende endişelenme pozisyonu ile alakalı olan bi durum.umarım hayırlısıyla sağlıkla rabbim bebeklerimizi bize bağışlar.sağlıcakla kal cnaım...

8. 28 Şubat 2010
  9. kedilalesi

kedilalesi bebiko Italiano-2 Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    bana da dr. um ikizlerde ikili ve 3lü test yapılmıyor dedi. bira araştıdım genel fikir bu. ama izmirde ikizlere hamile bir arkadasım var hem 2li hem de 3lü test yapılmış . hemde yanılmıyorsam dokuz eylül ünv. hastanesinde. benim de bu konuda kafam karıştı malesef. bu arada 11 haftalığız.

10. 1 Mart 2010
  11. incisu

incisu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benım dr umda ne 2li nede 3lü test yaptırdı.yanlış cıkar ıkız gebelıkte dedı.onun yerıne ayrıntılı ultrasona gırdım.perınatolojıye sevk ettı dr um

12. 1 Mart 2010
  13. cellist1

cellist1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    beni ayrıntılı ultrasona yönlendirmedi. normal ultrasonla baktı ama epey uğraştı bir saat kadar çünkü bebekler sürekli döndüler, ense kalınlıkları için normal sınırlarda dedi, burun kemikleri de oluşmuş dedi. yine de 14. haftayı geçirmeden ayrıntılı ultrasonda baktırsam mı acaba? internette çok hassas ölçüm yapılmalıdır yazıyor hep.....