Ikiz bebeklere amniyosentez

Konusu 'İkiz gebelik ve çoğul gebelikler' forumundadır ve meybie tarafından 18 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

18 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : meybie
  1. meybie

meybie ikiz anne adayı Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar ikiz bebeklerimden birinde trizonomi 18 riski çıktı ve doktor her ikisinede amniyosentez önerdi..fakat korkuyorum..aranızda iki bebeğinede amniyosentez yaptıran varmı?

2. 18 Mayıs 2010
  3. tria

tria mucize meleklerim Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben üçünede yaptırdım hacettepede sorunsuz atlatmıştım ama doktorunu iyi seç .

4. 19 Mayıs 2010
  5. lacivert0

lacivert0 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    geçmiş olsun. inşallah hiç bir problem çıkmaz. yalnız trizonomi 18 riskini nasıl anladı. ultrasonda bakarak mı. çünkü ikizlere ikili ve üçlü tarama yapılmıyo

6. 22 Mayıs 2010
  7. meybie

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bize ikili test yapıldı..ultrsonda ölçümler normal çıktı ama bebeklerden birinin beyninde iki tane kist çıktı..bu kistin trizonomi 18 de göründüğü yönünde olduğunu söyledi doktor..buna istinaden 2 gün önce yaptırdık amniosentezi..umarım sonuç güzel çıkar..peki bu işlemden sonra ne kadar düşük yapma riski var..

8. 22 Mayıs 2010
  9. Hymarry

Hymarry SOLDAKİ SAREE'NİN, SAĞDAKİ HALE'NİN ANNESİ :) Pro Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    şahsen bana böyle bir risk ifade edilseydi,ikinci bir doktora gidip hiçbirşey olmamış gibi o da aynı şeyi söyleyecek mi bakar,sonra tekrar değerlendirirdim.
    Bu konu maalesef doktorların çok suistimal ettikleri ve riski bizim kadar önemsemedikleri bir konu..

10. 26 Mayıs 2010
  11. meybie

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    evet tek doktorlar kalmadık..ayrıca sorunlu gebeliklerde oldukça iyi bir profa gittik..oda amniyosentezi önerdi..yaptıralı bir hafta oldu.çok şükür şuana kadar bir sıkıntı yaşamadım.inş bundan sonrada yaşamam..hayırlısı ile sonuçlarımda güzel çıksa çok rahatlıcam...