ikiz bebeklerimden birinin kalbi delikmiş

Konusu 'İkiz gebelik ve çoğul gebelikler' forumundadır ve ayxixxsxxixxgxxixm tarafından 24 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

24 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : ayxixxsxxixxgxxixm
  1. ayxixxsxxixxgxxixm

ayxixxsxxixxgxxixm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    senağlamaselam arkadaşlar 4 gündür çok kötüyüm 23 haftalık ikiz gebeyim mikro ile kaldım bu hafta rutin kontrolume gittiğimde dr bir bebeğimin kalbinde açıklık gördüğünü ama bide kalp dr nun görmesi gerektiğini söyledi çok fene olmuştum oradan çıkıp hemen bir kalp dr na gittik oda aynı şeyi söyledi böyle bebeklerin %40 dowm sendromu olabileceğini amniyo sentez yaptırmamı önerdi kendi dr da aynı şeyleri söyledi ama malesef kendisi yurt dışına gitti bi arkadaşını önerdi benim merak ettiğim kaçınçı haftaya kadar amniyo sentez yapılıyor ALLAH korusun bişey çıkarsa bebeğimin kalbine iğne yapacaklarmış sonlancak yani çok korkuyorum ne olur dua edin ve bilginiz varsa yazın tahlil sonucu iyi çıkarsa doğumdan sonra ameliyat olcak kızım inşallah amniyo sentez sonucum iyi çıkar bide diğer kızıma bir zararı olmaz inşallah:Saruboceq::Saruboceq:

2. 24 Ağustos 2008
  3. kardelenx

kardelenx canım oğlum BERTUĞ'um Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım ya inan çok üzüldüm Allah yardımcın olsun amniyosentez 16 ile 20.haftalar arası yapılıyor.canım dualarımız seninle Allaha sığın Rabbimin izniyle bişey olmaz inşallah Allahın bir mucizesi olur inşallah iki yavrunda sağlıkı olur :KK43:((

4. 24 Ağustos 2008
  5. neva_15

neva_15 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    81
    Ödül Puanları:
    88
    Canım çok üzüldüm.Yüce rabbim inşallah sana bu acıyı yaşatmaz inşallah iki bebeğini de sağ sağlim kucağına alır güle güle büyütürsün.Benim bir bebeğim yok:KK70:olayısıyla söylediğin konu hakkında da bir bilgim yok.Ama bu yazını tesadüfen açtım.Şu anda burda ezanlar okunuyor.O ezanların yüzü suyu hürmetine rabbim yavrularını sana sağlıklı bir şekilde bağışlasın.Yürekten dua ediyorum canım.İnşallah sonuçların tertemiz çıkar evlat acısı yaşatmasın rabbim kimseye.

6. 24 Ağustos 2008
  7. kucukkedicik

kucukkedicik Guest

canım çok üzüldüm. ama bi kaç doktora daha git bence. hemen üzülme nolur. rabbim hayırlısını nasip etsin. kalbini ferah tutmaya çalış.

8. 24 Ağustos 2008
  9. 8tugce8

8tugce8 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    73
    öncelikle çok geçmiş olsun Allah yardımcın olsun,canım eğer amniyosentez tedavide yardımcı olacaksa yaptır ama %40 down sendromlu olabilir diyorsun %60 normalde olabilir 3lü testlerinin sonuçları nasıldı yani bebek sağlıklı olabilir değilse bile kocaman olmuş yazık iğneyle hayatına son verilmemeli,bu amniyosentez riskleri olan bir işlem tedavide yardımı olmayacaksa bence yaptırma.

10. 24 Ağustos 2008
  11. Asortie

Asortie bun@luzumvar.. Pro Üye

Beğenildi:
    607
    Ödül Puanları:
    238
    canım benim çok üzüldüm gerçekten ya inşallah kötü bişey çıkmaz bebeğinde

12. 24 Ağustos 2008
  13. ayxixxsxxixxgxxixm

ayxixxsxxixxgxxixm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    çok teşekkür ederim canım bende %60 iyi olabilir diyorum ama dr lar genede riske atmayalım diyolar ama bu sefer sanki ikiside riske girmiş gibi oluyor inanın bende ne yapacağımı şaşırdım RABBİM bir yol göstersin inşalllah ikili testim normal çıktı ikizlerde 3 lü yapmıyorlarmış ultrasyondada ense kalınlığı v.b gibi şeyler normal sadece kalbi delik diye yapacaklar amniyosentezi hayırlısı bakalım yarın bide mikro enjeksiyonumu yapan dr mu arıcam bakalım o nediyecek

14. 24 Ağustos 2008
  15. Borzo

Borzo Mucizemmm Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Geçmiş olsun canım Allahtan umut kesilmez.
    İnşallah sağlığına kavuşur bebeklerin
    Sağlıkla doğum yaparsın canım...
    Üzülme lütfen

16. 24 Ağustos 2008
  17. eylul166

eylul166 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    833
    Ödül Puanları:
    238
    canım çok çok geçmiş olsun .iyice araştırmadan sakın müdahele yaptırma ..umarım sorun yoktur..amniyosentez bildiğim kadarıyla 20. haftaya kadar yapılıyor ama dr biliyor neticede 23 haftalık olduğunu ve eğer yapılabilir dediyse sorun yok demektir..tekrar geçmiş olsun dualarımız seninle.

18. 24 Ağustos 2008
  19. BeyzaNur-HH

BeyzaNur-HH geL artik Melegim Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Canim Gecmis Olsun Oncelikle
    Benim 22 Yasinda bir arkadasim var kucuklukten beri kalbi delik ama valla hicbir sorun yasamiyor devamli doktora gidip kontrol ediliyor ama hicbir sorun yok diyorlar .ve simdi 2 aylik bebegi oldu
    bence uzme tatli canini baska doktorlara git
    rabbim acil sifa versin