ikiz doğumlarını nası yaptınız?

Konusu 'İkiz gebelik ve çoğul gebelikler' forumundadır ve ceysel tarafından 16 Aralık 2009 başlatılmıştır.

16 Aralık 2009
    Konu Sahibi : ceysel
  1. ceysel

ceysel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba arkadaşlar,
    32.haftamıza girdik artık kızlarımla doğumumuzu her an bekliyoruz.ıkiz gebelik rskli olduğu için doğumunuzu nasıl ve nerelerde yaptınız?
    Özel hastanede olduysa kendi doktorunuz mu geliyor veya ayrı ücret talep ediyor mu? normal doğum yapan ikiz annelerimiz varmı?
    Bu konularda yardım ve tecrübelerinizi doğum yapacak arkadaşlarla paylaşırmısınız.

2. 16 Aralık 2009
  3. Kayra

Kayra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
    güzel konu olmuşşş.... sağol canım..gerçi takipteyiz doğuranları..genelde spinal oluyor......
    bende şunu ekleyeyim....

bebeklerin ultrasonda çıkan kiloları doğumda aynı çıkıyormu yoksa söylenilen artı eksi 200 gr.dan dahamı fazla eksik çıkıyor....

4. 16 Aralık 2009
  5. ceysel

ceysel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    benim doktorum en son kontrolümde kilolarını söyledi bunlardan 200 + veya - olabiliyor dedi.Aynı şekilde ultrason kağıdında daa + - 200 yazıyordu canım demekki doğumdan önceki son kontrolde de böyledir sanırım

6. 16 Aralık 2009
  7. burcinn

burcinn Ayşenur ve Çınarın annesi Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    108
    benim tekne kazıntısı bi görümcem var kızlar..10 yaşında..o zaman kayınvalideme doktor bebek 3600 demiş, bizimki 3900 gelmiş :))
    yani yanılma payı mutlaka oluyor..bir de bazı sitelerde hafta hafta gebelik takibi var oralarda da bebeğin kilosu için sabit bişey yazmıyor..bir aralık veriyolar..
    örneğin, Hafta hafta gebelik (hamilelik) dönemi - gebelik.org - Jinekolog Operatör Dr. Kağan Kocatepe sitesinde benim haftam için bebeğin kilosuna 900-1900 arası yazıyor..düşünün yani..

8. 16 Aralık 2009
  9. WomenLove

WomenLove bir Aşk Krallığı Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    198
    ben devlette yaptım...zaten doğum öncesi 5 hafta yattım doğuma doktorum girdi ...sezeyan oldum 33+2 de 2310 ve 2440 gr olarak

10. 16 Aralık 2009
  11. ceysel

ceysel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Allah oğullarına ve sana sağlık versin.Çok tatlılar.peki devletten memnun kaldın mı?Ben belki bilirsin 29 mayıs hastanesine gidiyorum doğumu orada yapmayı düşünüyorum ama son sgk olaylarından sonra doğum ocak ayına sarkarsa yandık heralde çünkü şuan sezaryen için 1500 istiyorlar diye biliyorum.

12. 16 Aralık 2009
  13. WomenLove

WomenLove bir Aşk Krallığı Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    198
    canım herkesin görüşü düşüncesi ayrı ben tüp bebek tedavimi ve gebeliğimin 6 ayına kadar meıcalparkda geçirdim...sonra orada yaşadıüğım bir sıkıntı ile devlette geçtim
    bir doktor sordum iyi bir hoca istedim doktorumu önerdiler
    ben çok çok memnun kaldım..acıkcası doktorum adam gibi adamdı paraya tamah etmeyen biri....ben devlet hastanesinden çok memnun kaldım....
    bak ikizbebek bekelyenler başlığına şimdi görüşümü yazdım cnm orayı oku

14. 16 Aralık 2009
  15. kaswa

kaswa GÜLBEŞEKER Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Medical Park Bahçelievlerde doğurdum.Spinal anestezi ile..Çok konforlu bir doğum şekliydi.Başından beri devam ettiğim dr
    .um la doğurdum.
    Benim oğlum ultrason kilosundan 300 gr aşağıda kızım 300 gr yukarıda geldi Kayracığım.Ortalama kiloları kızım 2800 gr, oğlum 2500 gr. dı.

16. 16 Aralık 2009
  17. ceysel

ceysel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Allah bağışlasın evlatlarnızı artık bize dua edin.inş.kızlarımda 2500 ve yukarısında doğarlar

18. 17 Aralık 2009
  19. nevra_t

nevra_t Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    Benim doğumum özel hastanede genel sezeryan oldu, kendi drum geldi ve ayrı ücret talep etti..yenidoğan yoğun bakımı iyi olan bir hastane tercih ettim iyikide öyle yapmışım çünkü bir bebeğim bayağı zor günler atlattı önce Allaha sonrada hastanedeki ekibe hep şükrettim...