ikiz gebeliği teke inen arkadaşlar lütfen yardım

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve yavrukirpi tarafından 24 Nisan 2010 başlatılmıştır.

24 Nisan 2010
    Konu Sahibi : yavrukirpi
  1. yavrukirpi

yavrukirpi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba kızlar,

Ben mikro ile ilk tüp bebek denememde hamile kaldım. Başta kan değerime göre tek denildi, sonra ilk kontrolde iki kese gördük, kalp atımı için gittiğimizde üç minik kalp atıyordu. tabii üç kalp maalesef bizi sevindiremedi, çünkü daha öncede rahimde septum ameliyatı geçirmiştim iki kez ve bu sebeple ikiz bile riskliyken üçüz mümkün değildi. neyse 11+4'te fetal redüksiyon ile bir bebeğin kalbi durduruldu, iki gün sonraki kontrolde kalan iki bebeğin de kalp atımları iyiydi, fakat 10 gün sonra gittiğim kontrolde maalesef bebeklerin birinin kalbi durmuş, ve maalesef hiçbir belirti vermemişti. doktorum redüksiyon kaynaklı olsa kesesinin dağılacağını, ama bu bebeğin sadece kalbinin durduğunu söyledi. hiçbir belirti olmaksızın bu olayı yaşadığım için çok daha fazla tedirgin oldum. şimdi bir kızım ile yola devam ediyoruz ama her an acaba ona da birşey oldu mu, olur mu korkusuyla yaşıyorum. benzer bir deneyim yaşayan varsa ve paylaşabilirse çok sevinirim. yani ikiz gebelik sürerken birini kalbinin durması sonucu kaybeden arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.

2. 25 Nisan 2010
  3. mihrace05

mihrace05 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşım ben henüz bir anne değilim ama , sana acizane tavsiyem lütfen olumsuz düşünme . kötü düşünürsen kötü olur.senin düşüncelerin duyguların aynı hassasiyetle meleğini etkilediğini sen benden daha iyi bilirsin.Rabbim hediyeni sağ salim verecektir kucağına.dua et , annen hayattaysa ondan dua iste.ve bol bol kuran oku.sana güç vereceğine inanıyorum.Rabbim o kadar merhamet sahibidir ki kuluna zulmetmez merak etme.lütfen inancını sağlam tut.bak ben katıldım bile sana dua edenlerin arasına... :Saruboceq:

4. 25 Nisan 2010
  5. yavrukirpi

yavrukirpi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    Allah razı olsun mihraceciiim, inşallah ilerleyen zamanlarda yeniden güçlenirim, dediğin gibi sığınabileceğimiz yegane kaynak dualar, iyi düşünmek için elimden geleni yapıcam. Umarım sen de eğer istiyorsan enn kısa zamanda meleğini kucağına alırsın.