İkiz gebelik genetik mi

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve oglananasi tarafından 3 Kasım 2009 başlatılmıştır.

3 Kasım 2009
    Konu Sahibi : oglananasi
  1. oglananasi

oglananasi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    İkiz çocuklar hep hoşuma gider bitaşla iki kuş misali biri kız biri erkek oluncada çok tatlı görünüyolar.Merak ettiğim şu ikiz gebelik oluşması ırsimi genelde ailende varsa ikizinin olma ihtimali varmış bide tüp bebekle mümkünmüş.Bu doğrumu bilen tecrübe yaşamış olan var mı yok doğru değilse ikiz olması için kür beslenme şekli nebileyim herhangi bir yöntem varmı ikiz,üçüz farketmez çok istiyorum fakat ne eşimin ne kendi sülalemde hiç yok

2. 3 Kasım 2009
  3. nerbay

nerbay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben sana kendimi örnek vereyim o zaman.benim sülalemde hem çift hem de tek yumurta ikizleri mevcut.baba tarafımda var.eşimin sülalesinde de tek yumurta ikizleri var.ama tüm bu ikizler hep aynı cinsiyetti.ya iki kız ya da iki erkek.
    şu an bende 28 haftalık ikizlere hamileyim.ayyy o kadar çok istiyordum ki biri kız biri erkek olsun diye.çok şükür rabbim dualarımı kabul etti ve biri kız biri erkek.çift yumurta ikizleriler.hem her iki sülalede de ilk olacak: ikizlerin birinin kız birinin erkek olması.

herkes bana tedavi mii gördün diyor? ama hayır tedavi görmedim.zaten 2 yıllık evliğim.daha hamileliği düşünmediğim bir dönemde korunmadığım için hamile kaldım.şuan ise heyecanla doğumu bekliyorum.

ikiz bebek için ailelerin genetik yapıları da önemli.ayrıca tedavi sonucunda da çoğul gebelik olma olasılığı çok yüksek.allahım gönlüne göre versin,umarım seninde ikiz yada üçüzlerin olur.

4. 4 Kasım 2009
  5. oglananasi

oglananasi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86

bende hamileyim fakat şuan tek bebişim:CüvCüv: sülalemde de hiç olmadığı için umudum yok ama genetiğin dışında başka faktörler varsa ikinci de onları deneriz

6. 9 Mart 2012
  7. asis

asis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    ikiz gebelik anne adayına

anne tarafından mı bulaşır genetik olarak, baba tarafından mı biliyormusunuz

8. 9 Mart 2012
  9. papatya2147

papatya2147 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    41
    benim kuzenimin eşinin ikizi vardı
    kuzenim hamile kalınca ikiz olduğunu öğrendi yani ırsi faktör var tabi

10. 9 Mart 2012
  11. nightmarenights

nightmarenights Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    61
    yanlış hatırlamıyorsam lisedeyken bi kız serviste anlatıyodu , annanesi annesi teyzesi ikiz dogurmuş, bende mi ikiz dogurcam diye korkuyodu:KK49:

12. 21 Eylül 2013
  13. Yqmr2201

Yqmr2201 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    50
    Ödül Puanları:
    53
    Valla ben gelişim dersinden bildiğim kadarıyla ikiz geni anne tarafından geçiyor. Benim anneannem ve teyzem ikiz doğurmuş ben hamile değilim çok istiyorum çocuğumun olmasını inşallah ikizim olur

14. 21 Eylül 2013
  15. capslocksmith

capslocksmith Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    16
    canım genetik faktörler var tabi ama ikiz gebelikler zor ya. bünyen nasıl, çalışan birimisin, buda önemli ikiz gebelik zor,zahmeti çok maalesef. riskide biraz fazla

16. 21 Eylül 2013
  17. DivaSatanica

DivaSatanica Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    272
    Ödül Puanları:
    118
    Eşinde ve kendi ailesinde ikiz bebek olmayan ve ikiz bebeklere hamile olan birini biliyorum.

18. 22 Eylül 2013
  19. Tutkuu21

Tutkuu21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    36
    ikiz oglum ve kizim var ama ailemde yok ustelik baya baya kalabalik bir ailem var.esimle alakasi yok ama onlarda da yok.