ikiz gebelikte erken düşük ve 1 bebekle yola devam edenler

Konusu 'İkiz gebelik ve çoğul gebelikler' forumundadır ve serenanes tarafından 14 Nisan 2009 başlatılmıştır.

14 Nisan 2009
    Konu Sahibi : serenanes
  1. serenanes

serenanes Herşeyimiz Doruk'ta Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar merhaba,

6 + 4 iken ikiz bebklerimden birini ağır bir kanama ile düşürdüm. yaptığım ya da yapmadığım hiçbirşeyden dolayı değilmiş, doktorum tabiat anomalli olduğunu düşündüğü çürük elmayı ayıklıyor dedi . çok üzüldüm, o tecrübeyi yaşamış olmak beni çok korkuttu ama Allahıma bin şükür diğer bebğim şu an 7 + 3 ve sağlıklı kalp atışı ile yoluna devam ediyor. Bana 4 gün hastane bakımı sonrasında şimdi de 2 hafta yatak istirahati verildi. Tuvalet ihtiyacı dışında hiç kalkmıyorum. O kadar kan kaybetmiştim ki ödüm koptu . Şimdi yola devam etmem lazım ama üstümde ürkeklik var, araqnızda böyle bir tecrübe yaşayan oldu mu, anlatır mısınız ?
    şimdiden teşekkürler:teselli:

2. 15 Nisan 2009
  3. serenanes

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar kimse yok mu , herkesin ikizleri konduğu gibi doğdu mu, kendimi iyice yanlız hissetttim şimdi :1no2:

4. 15 Nisan 2009
  5. secill

secill Guest

canım cok gecmiş olsun.allah şifa versin.bende ikiz bebek bekliyorum ve dün dra gittik biri 6+6 haftalık biride 5 + 3 haftalık dedi.cok sasırdım nasıl ikisi farklı olabilir diye.gec döllenme olabiliyomus sanırım birinde o olmus.birinin kalp atıslarınıduyduk fakat digeri küçük oldugu için kalp atısı duyulmadı ve dr mun dediğine göre aralarında cok fark var. bu düşebilirde dedi.peki düşerse bana veya diğerine zrar verirmi dedim hayır dedi.anlamazsın bile dedi cok garip geldi.ne yapacıgımı bilmiyorum.hersey yasak ama ben yinede işe gidip geliyorum allahım korusun herkesi benim yavrularımıda.

6. 15 Nisan 2009
  7. serenanes

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    sana da umut vermek isterim ama ben birini kaybettiğim için ne desem yanlış olabilir, birini kaybetsen bile ki allahım esirgesin , kanama yolu ile atılıyor vücuttan, diğer bebeğin kesesine bir engel olmadı mesela bende. umarım canavar gbi yetişir diğer bebeğine küçük olan, allah yardımcın olsun.

8. 15 Nisan 2009
  9. secill

secill Guest

saol canım. dr dediğinden beri çok üzüldüm düşmesin diye ama saglıksız bebek düşermiş ikizlerde yine hayırlısı allaha güç gelmesin dediklerim rabbim ne eylerse güzel eyler.

10. 15 Nisan 2009
  11. serenanes

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    zaten bana da dr. sağlıksız oldugu icin atılmıştır, biz onu bu kadar küçükken ekrandan saptayamayız ama doğa çürük elmayı ayıklıyor , bu da sağlam olanın şansını artırır dedi. dediklerini kabul ediyorum katılıyorum da gel gör ki anam haklıymış insan ana olmaya bu haftalarda başlarmış...hemen kavrıyor kabulleniyor korumak istiyomuş ...sağlıklısı olsun hayırlısı olsun hepimiz adına ..allaha emanet ol

12. 20 Nisan 2009
  13. divine_time

divine_time Evli Ve Mutlu :) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    çok geçmiş olsunn
    allah bebişini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah

btlsrdr bunu beğendi.
  14. 21 Nisan 2009
  15. serenanes

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    saol arkadasim , hayırlısı ile bekliyoruz artık

16. 23 Nisan 2009
  17. hazannn

hazannn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bende ikizlerimi beklerken bugünkü kontrolümde yıkıldım bebişlerimden biri vazgeçmiş dünyaya gelmekten çok kötüyüm ya kalbi durmuş meleğimin okadarda hazırlamıştık kendimi onlara 4,5 aya zorla gelmiştik allahım ne olursun öbür yavrumu sağ salim kucağıma almayı nasip et senden başka bişey istemiyorum

18. 25 Nisan 2009
  19. yasenya_

yasenya_ YD Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    öncelikle geçmiş olsun.üzücü durum biliyorum çünkü anlattığının aynısını ben yaşadım.aynı haftada ikiz bebebğimin birini kaybettim:çok üzgünüm: sonra 2 hafta yerimden kalkmadım.3 ay boyunca progestan adlı ilaç kullandım ve 4 ay alttan muayene oldum.sonuca gelince....diğer bebeğim sağ sağlim kollarımda şimdi 37 günlük olduk:ecrin_bebek: inşallah bebeğini sağ sağlim kucaklarsın sen de.doktorun dediklerini uygula başka birşeye gerek yok.gerisi Allahtan.