ikiz gebelikte kanama geçirenler lütfen paylaşalım

Konusu 'İkiz gebelik ve çoğul gebelikler' forumundadır ve cipcon tarafından 11 Kasım 2009 başlatılmıştır.

11 Kasım 2009
    Konu Sahibi : cipcon
  1. cipcon

cipcon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ikiz gebelikte kanama ve düşük tehdidi geçiripde atlatanların ilerleyen süreçleri nasıl oldu?lütfen paylaşalım..

2. 29 Kasım 2009
  3. AdaEge

AdaEge Guest

4. 2 Aralık 2009
  5. tuba06

tuba06 Zeynep ve Elif'in Annesi Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benim 12. haftadan başlayan kanamam oldu... yaklaşık 1 ay evde dinlendim. kanamada 1 aydan fazla sürdü. sabah uyandım işe gittiğimde kanamam başladı ama nasıl kanama anlatamam her yer battı. sonra 24. haftada yeniden kanamam başladı bir sabah uyandım tüm çarşaf yatak kan içindeysi 15 gün falan hastanede yattım sonra rapor aldım doğuma kadar işe dönmedim. en son 32. hafta civarında çok şiddetli bir kanamam daha oldu (bu arada aradaki küçük kanamaları saymıyorum bile) artık doğuma kadar hastanede yattım. sürekli kanama takibi, kan takviyeleri vs ile yavrularımı 35. haftada sezeryanla dünyaya getirdim. benim sıkıntım plasenta previa (bebeklerden birinin plasentası rahim ağzında yer seçmişti) bebeklerin hareketlerinde kanama oluyordu. ama şükür kızlarım sağlıkla doğdular sadece 1 tanesi 45 dakika küvezde kaldı onun dışında şimdi 4 aylık oldular

tek tavsiyem yüksek moral ve dinlenme...

6. 2 Aralık 2009
  7. mner

mner Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende yaklaşık 3 hftadır kanama halindeyim. 3-4 aralıklarla kanamam oluyor ve çok fazla her yer batıyor çıkıyor. ardından dr a gidiyoruz bebeklerde sorun yok ama sürekli bir kanama kesesi gözüküyor ultrasonda. birde bende myom iyice büyümüş belki oda tetikliyor bilemiyorum ama artık psikolojim berbat uzun süreli bir tedaviden sonra bu kanama beni tüketti. umarım sağlıkla bebeklerimiz alırız.

8. 8 Ocak 2010
  9. windy

windy Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar benimde 11 hafta 3 günlükken kanamam başladı uykudan uyandım idrarımı kaçırıyorum sandım ama lavaboda iç çamaşırım oldugu gibi kan olmuştu ben gidene kadar.. Hemen hastaneye yetiştik serum verdiler igne vurdular 1 tane 3 gün hastanede yatırdılar.. şimdi afedersiniz sadece silerken kahverengimsi geliyor işyerindende rapor aldım haftayada dinlenecegim.. Ne zor muş hiçde okumamaıştım ama bu şekilde atlatıp bebegine kavuşan çok kişi varmış yeni ögrenmiş oldum başımıza gelince işte.. bizde inşallah atlatanlardan oluruz çünkü yolumuz daha çok uzun

10. 14 Eylül 2015
  11. mineolcay77

mineolcay77 Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    8
    13 haftalık hamileyim kanamam oluyor iğne ve serum verdiler ama devam ediyor az da olsa bu konuda yardımcı olursanız sevinirim bu arada ikiz gebelik

Son düzenleme: 14 Eylül 2015
  12. 14 Nisan 2016
  13. sunnycat

sunnycat Sabır... Mutluluk yakın olsun Allah'ım Üye

Beğenildi:
    561
    Ödül Puanları:
    23
    Konuyu açalı baya olmuş ama kanamanız olduğunda beta değerlerinize bakıldı mı nasıldı?

14. 15 Nisan 2016
  15. mineolcay77

mineolcay77 Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    8
    Sanırım bakilmadi

Bayan sorunlu bunu beğendi.
  16. 15 Nisan 2016