İkiz gebelikte kaşıntı

Konusu 'İkiz gebelik ve çoğul gebelikler' forumundadır ve zzgda tarafından 27 Eylül 2010 başlatılmıştır.

27 Eylül 2010
    Konu Sahibi : zzgda
  1. zzgda

zzgda Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar benim bi sorunum var şu an 26 haftalık ikiz gebeyim 1-2 gün sonra 27 olacaz 26. haftanın başında celestone iğne oldum 1 adet bir kaç gün sonra ellerimin içinde devamlı bir ateş oldu iğnenin yan etkisi diye düşündüm birkaç gündün de özellikle ellerim kollarım ve ayaklarımda zaman zaman da vücudumun her yerinde acayip bi kaşıntı var tatlı tatlı derler ya öyle bu konuda tecrübesi bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim doktorumu aramak istemiyorum şu aralar çok sık aradım

2. 27 Eylül 2010
  3. NIRSEN81

NIRSEN81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    mrb benimde olmuştu.1-geneldi bazı kişilerde ciltte kuruma oluyor ve buna bağlı olabiliyor.uygun nmlendşrici sürünce geçiyor(benimki böyleydi)2-gebelike kcde yağlanma ve kolestaz olabiliyor .bunun için tüm karaciğer fonksiyon testlerine baktır.şüphe çıkarsa kc usg yapılıyor.bentümünü yaptırdım temiz çıktı.sağlık ocaklarında bile yapılıyor.sabah test veriyosun aynı gün akşam üstü alıyorsun.3-hormonal nedenlere veya kortizon olan colestona bağlı olabilir.oda geçeçektir aldırma.boş ver allah daha kötü bişi vermesin yeter ki!allerjik yapın varsa da arasıra olabiliyor.geçmiş olsun bye.ha...bence yine kontrole gidince doktoruna sor.

4. 27 Eylül 2010
  5. zzgda

zzgda Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkür ederim söylediklerini yapıcam... bebklerime bişey olmasın da...

6. 28 Eylül 2010
  7. canan2508

canan2508 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    bendede senin haftalarında olmuştu özellikle karnım saç diplerim kulak arkalarım vs.
    geceleri uyutmayacak kadar şiddetli bi kaşıntıydı bende kırmızılıklarda vardı karnım ateş topu idi
    dr gitmemek benim için imkansızdı benim kaşıntılar duramayacak gibiydi yani gebelik alerjisi idi
    dr la görüş bence

8. 28 Eylül 2010
  9. WomenLove

WomenLove bir Aşk Krallığı Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    198
    herkers yazmş bende 12 haftalıkken başladı bu kaşıntı malesef gebeliğim boyunca çektim...
    karaciğer ve safra kesesi enzimlerim temiz çıkmıştı ama bebeklerden dolayı alerjik reaksiyonlarım arttı...

tek çözüm doğum cnm...ilaçlar az da olsa hafifletiyor ama geçirmiyor....

10. 28 Eylül 2010
  11. Winston

Winston EGE & ECE Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kaşıntı mı tek kelimeyle allah yardımcın olsun 32. haftamda başlayıp doğumla sonuçlandı artık tırnaklarım yetmeyip maden suyunun kapağıyla kaşıyordum hertarafım kan yara bere içindeydi ne bi ilaç ne de başka bişey ii geldi karacigerde de bi sorun yoktu tamamen hamilelikden kaynaklanıyomuş doğuma gidene kadar kaşıntım sonra bi daha kaşıntı olmadı allah yardımcın olsun benim kadar kötü olmazsın inş hayırlı doğumlar şimdiden

12. 28 Eylül 2010
  13. zzgda

zzgda Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkür ederim cevaplarınız için umarım artmaz...