ikiz gebelikte sık yaşanan şikayetler !!!!

Konusu 'İkiz gebelik ve çoğul gebelikler' forumundadır ve nergis55 tarafından 12 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

12 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : nergis55
  1. nergis55

nergis55 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    Sevgili ikiz hamileler ve ikiz anneleri gelin burada hafta hafta ikiz hamileliğimiz boyunca yaşadığımız sorunları ve sıkıntıları paylaşalım.Böylelikle başımıza gelebilecekler hakkında fikir sahibi olabiliriz.Doğum yapmış ikiz anneleri sıkıntıları ile birlikte doğum haftalarınıda yazarlarsa sevinirim. :KK3:
    Öncelikle kendimden başlıyayım. İlk 3 ay 3 kez kanama geçirdim.Sonrasında daha olmadı çok şükür 23.hafta ayaklarım şişmeye başladı, 24.hafta idrar yolu enfeksiyonu geçiriyorum.

Benim başıma gelenler bunlar sizlerinkinide bekliyorum kaydirigubbakcemile5

2. 12 Ağustos 2010
  3. kedilalesi

kedilalesi bebiko Italiano-2 Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    benim 5. aydan itibaren trigliseritim tavan yaptı resmen. dr.um hem diyetisyene hem de kalp damarcıya sevk etti ki yağlı doğru dürüst bir şey yemedğim halde. hamilelikten kaynaklı olduu için de yapacak birşey yok:ecrin_bebek:

4. 12 Ağustos 2010
  5. nevra_t

nevra_t Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    Bende idrar yolu enfeksiyonu olmuştum sanırım 26. haftamdaydım,doğumdan önceki son 4 haftamda da gebelik şekeri çıkmıştı....23. haftamdan itibaren kasılmalarım başlamıştı doğuma kadar devam etti...33+6 da doğum yaptım.....ikiz gebelik gerçekten çoookkkk zor.......

izmirinsani bunu beğendi.
  6. 12 Ağustos 2010
  7. morgenrot

morgenrot Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    88
    27. haftaya kadar kanama, bulantı, kusma, akıntı, şeker, tansiyon, enfeksiyon vs hiç bir sorun yaşamadım, tek sorun karnım çok çatladı annem de öyle gerçi...
    bebeklerim de suları da çok iyi gidiyor derken 27. haftada nstde kasılmalar çıktı ve nidilata başladım... erken doğum riskim çıktı... gebelik çok değişik bir süreç gebelikte öyle çeşitli sorunalr var ki hepimiz bunları yaşayacağız anlamına gelmiyor... bu yüzden forumu okuyanlar sakın moralleribi bozmasın kimsenin gebeliği birbirine benzemiyor, hatta aynı kişinin farklı zamanlardaki gebelikleri bir birbirinden farklı oluyor...
    herkese sorunsuz gebelikler diliyorum

8. 13 Ağustos 2010
  9. elzey

elzey Oğullarıma kardeş geliyor Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Sizlere göre daha çok yolun başındayım...Daha 7 haftalık hamileyim ve geçen hafta öğrendim ikizlerime hamile olduğumu. Okuduklarımdan çok fazla etkilenmemeye çalışıyorum ama gene de bazen kafama soruların takıldığı oluyor, iki tane bebek büyüdükçe karnımın ne kadar büyüyeceği, onları nasıl taşıyacağım sorusu takılıyor şu aralar kafama:)) Arkadaşlar tekil gebeliklere göre karınlarınız ne kadar farklı kıyaslama yapma imkanınız varmı? Rabbim herkesin ve benim bebeklerimizi sağ salim kucaklarımıza almay nasip etsin inşallah...

10. 13 Ağustos 2010
  11. lacivert0

lacivert0 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    tek gebeliğe göre benim karnım çok büyük. dün dr a gittim. 37 haftalık bir hamile bayan vardı. aramızda 7 hafta olmasına rağmen bayanın göbeği benimkisinin yarısıydı. ama ben sadece göbekten kilo aldım. elim kolum bacağım omuzum değişmedi. zaten çok uzun değilim bütün vücudum kilo alsaydı küp şeklinde gezerdim :)

12. 13 Ağustos 2010
  13. bitanem16

bitanem16 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    166
    Ödül Puanları:
    153
    hanimlar acil cevap verin ne olur

3 aylik ikizlere hamileyim. daha demin cok hafif kan gördüm, yani söyle iki damla pembe kirmizi rengi vardi, simdi de korkuyorum acaba hastaneyemi gitsem yoksa abartiyormuyum, bu arada idrar yolu infektionum ve mantar var, enfektion icin bir seferlik ilac kullandim 3 gün once mantat icin hala krem kullaniyorum, bide hamileligim basindan beri ultogest diye bir ilac kullaniyorum onu da altan aliyorum sabbah bir tane aksam iki tane,

sunu da belirteyim agrim sizim yok allaha sükür, agir falanda kaldirmadim,
    lütfen hemen cevap yazin hanimlar

14. 13 Ağustos 2010
  15. bitanem16

bitanem16 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    166
    Ödül Puanları:
    153
    canim bende 3 aylik hamileyim ama karnim 4-5 aylik hamileler gibi, ikiz oldugu icin normal diyorlar ama?eyvahedigeldismile boyum da 1,74 zaten kilolu hamile kaldim simdiden de 4 kilo aldim.

bence bunlari hic kafana takma canim saqg saglim bebislerimizi alalimda elimize.
    allah onlari tasiyacak gücü verir insallah:KK46:opuyorumnanaktan

16. 13 Ağustos 2010
  17. nergis55

nergis55 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    Bence yinede doktoruna bi görün.Progesteron takviyesi verebilir sorun olmaması için.

18. 13 Ağustos 2010
  19. nevra_t

nevra_t Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    Cnm öncelikle tebrik ederim,zamanında ve sağlıklı bir şekilde kavuşursun inşallah bebeklerine....tekil bebekle ikiz bebek karnı arasındaki farkı sormuşsun cnm,şöyle bir örnek veriyim ben 6 aylık hamileyken hastaneye kontrole gittiğimde ordakiler doğumamı geldiniz demişlerdi....