ikiz gebelikte ve ikili ve üçlü test yaptıran arkadaslar

Konusu 'İkiz gebelik ve çoğul gebelikler' forumundadır ve merih tarafından 5 Eylül 2008 başlatılmıştır.

5 Eylül 2008
    Konu Sahibi : merih
  1. merih

merih Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    slm arkadaslar ben suan 13haftalık hamıleyım ve ıkı dr gıdıyorum bıtanesı ikili test yapalım dıyo dıgerı ıkız gebelıkte yanılma payı cok yuksek üçlü test yapalım dıyo kararsız kaldım testlerı yaptıran ıkız gebelık yasayan arkadaslar yardımınızı beklıyorum sız naptınız fisfisfis

2. 5 Eylül 2008
  3. axsxkitom

axsxkitom Konyanın Gülü :) Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    bende ikiz bebek bekliyorum. doktorum ikiz gebelikte ikili test yapılmaz demişti
    nettede araştırdım ordada yapılmaz diyordu.
    13 haftalıkken gittiğimde baş-popo-ense ölçümü yapıldı ultrsonda
    ve kan alınıp test yapıldı.şükür herşey normal çıktı..
    17 eylülde tekrar kontrole gideceğim. bakalım o zaman hangi testler yapılacak..

4. 6 Eylül 2008
  5. merih

merih Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    cok sagol benı bılgılendırdıgın ıcın gercekten cok kararsız kalmıstım kanı pekı üçlü test ıcınmı almıslardı

6. 6 Eylül 2008
  7. axsxkitom

axsxkitom Konyanın Gülü :) Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    yok daha üçlü test yapılmadı.bidahaki gittiğimde yapılacak sanırım.
    allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin. bebeklerini...

8. 19 Mart 2009
  9. lotus79

lotus79 kuzucuklarıma kavustum:)) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    slm kızlar...ben mıcro hamısıyım.....bana ıkılı test yapılmadı ultrason olcumlerı yapıldı ve hersy normal denıldı...benım bır dr um tup bebek merkezınde,bır dr um da dısarıdan rutın kontrollerımı yapıyor..dısarıdakı drum uclu test ıcın ısrar ettı,bende tup merkezındekı druma danısmadan yaptırdım.....sonuc yuksek rısk grubu cıktı...dr amnıyosentez dedı..cok uzuldum,gunlerce uyuyamadım:çok üzgünüm:sonra tup merkezıne danıstım....onlar resmen kızdılar ıkız gebelere kesınlıkle yapılmazmıs....bızım kan testlerıyle ısımız olmaz,krıterımız ultrasondur dedıler....sonra bana da mantıklı geldı.....test ıcın bır tup kan aldılar benden ve sonra sag bebekte rısk su kadar,soldakınde bu kadar dedıler...bır tup kandan sag ve sol bebegın nasıl ayrıldıgı bıle tuhaf geldı.....sımdı ultrason takıplerındeyız ve sımdılık ınsallah hersey yolunda gozukuyor.....bu yuzden ben yaptırmayın derım canlar...a.s

10. 30 Mart 2009
  11. Hymarry

Hymarry SOLDAKİ SAREE'NİN, SAĞDAKİ HALE'NİN ANNESİ :) Pro Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    Çok haklısın.Ben de mikro denemesiyle ikizlere hamileyim,hayırlısıyla sağlıkla inşallah. Tedaviyle olan bebeklerde bizi ancak kendi doktorlarımız anlayabilyorlar ve onlardan habersiz başka doktorların tetkik isteklerine imtina etmemek lazım.Çünkü bizimkilker hele hele ikiz ise normallerden farklı.Gerçekten de daha bugün bana doktor ikiz gebeliklerde BHcg değeri yüksek çıkar bu yüzden biz de yüksek Bhcg değerine problem var diye yaklaşıp yanlış teşhis koyabilirz.Bu yüzden bizim işimiz ultrasonla dedi aynen.Bu yüzden tek doktorla ilerleyip yine doktorun sözünden çıkmamak lazım.Yani ikili test yok,hatta sorun görülürse üçlü test bile değil,direk amniyosentez..

12. 4 Nisan 2009
  13. pembemavi

pembemavi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar ben ikili test yaptırdım. ben de mikro ile hamileyim. evet bu konularda dr görüşleri farklılaşıyor. ama benim dr. bir miktar olsa da bilgi/olasılık sunduğunu söylemişti. sağ sol bebek riskleri ise kandan değil hem kan hem de ultrason ölçümlerinin bir arada kontrol etmesiyle belirleniyor. yani tek kan değerimizi sağdaki ve soldaki bebeklerin ölçümleriyle iki ayrı hesaplama yaparak çıkarıyorlar.

bence bu ikili testlere ne tek ne de çoğul gebelikte çok da kafayı takmamak lazım. ve tek doktorun görüşünü almak daha doğru.

14. 6 Nisan 2009
  15. Angel...baby

Angel...baby Kızım&Oğluşum Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar ben micro ile ikize gebeyim bende yaptırmıcam büüyk ihtimal sadece ense ölcümü yaptırcam benim dr yanılma payı yüksek dedi cogul gebeliklerde aslında test felan yaptırıp aklımı bulandırmak istemiyorumm

16. 7 Nisan 2009
  17. Hymarry

Hymarry SOLDAKİ SAREE'NİN, SAĞDAKİ HALE'NİN ANNESİ :) Pro Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    iyi bir perinatoloji uzmanıyla ense kalınlıklarına bakmak ve diğer işlere hiç girmemek bence en doğrusu.ıyi bir perinatolog dedim de,tecrübeli olursa eğer benim gibi erkenden cinsiyetlerini de öğrenebilirsiniz bebeklerinizinsüprizzzzzkaydirigubbakcemile3

18. 11 Nisan 2009
  19. potemkian

potemkian Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende micro yöntemi ile ikizlere hamileyim bebeklerden birinde ense kalınlığı ölçümü 3.2 görüldü ve doktorumuz direk amniyosentez istedi çok moralim bozuldu bu ölçümlerle yinede ikili tarama testi verdik doktorumuz istedi acaba ense kalınlığı ölçümü yanıltıcı olabiliyor mu arkadaşlar