ıkız hamılelerı lutfen bakarmısınızzzzzz

Konusu 'İkiz gebelik ve çoğul gebelikler' forumundadır ve SILAYA tarafından 24 Mart 2009 başlatılmıştır.

24 Mart 2009
    Konu Sahibi : SILAYA
  1. SILAYA

SILAYA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    SELAM ARKADASLAR .
    bir bucuk hafta once doktora gittim. bebelerimin ikiz oldugunu soyledi doktor.
    yani iki kese gozuktu. ama birinin icinde cok hafif bi yuvarlakvardi
    digerinde bombosdu.
    bugun yine doktora gittim. doktor birinin kalp atisini duydu. digrinin kalp atisi yok dedi.
    ama icinde o yuvarlak cizgiden olusmustu.
    doktor digeri duse bilir dedi. ama oburune zarari olmaz dedi.
    sizce digeri gec dollenmis olamazmi. yani kalp atislari baslayabilirmi
    aranizdabu sorundan yasan varmi. yada duserse diger bebege zarari olurmu.
    cevap verirseniz cok sevinirim. :Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq::çok üzgünüm::çok üzgünüm:

2. 25 Mart 2009
  3. nazlxixmelek

nazlxixmelek Y >>-('v')->> F =>~~K&K~~ Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canım aynı sorunu birebir bende yaşadım.. bir kontrolümüzde kesenin birinde kalp atışı vardı diğerinde içinde hiç bişey gözükmüyordu..bir hafta sonra gel dedi dr. gelişebilirde düşebilirde bir hafta sonra belli olur dedi.. bir hafta sonra gittiğimizde her iki kesede de kalp atışı vardı aralarında gelişim olarak hep bir hafta doğuma kadar devam etti şimdi gördüğün gibi çok şükür ikiside sağlıklı bir şekilde kucağımdalar....
    seninkiler gelişirse benimkiler gibi olur eğer düşerse neyse öyle demeyimde küçülürse zaten doğumla birlikte oda atılırmış diğer bebeğe hiç zararı olmazmış için rahat olsun...

pembeseverim bunu beğendi.
  4. 25 Mart 2009
  5. SILAYA

SILAYA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    insallah canim ya. ben kendim icin degilde esimcok istiyo.
    dun moreli cok bozuktu. ayrica zaten bende kan pihtilasmasi var. bu yuzden 3 dusuk yaptim. simi hergun igne kullaniyorum. 6 ayda kullanicm.
    insallah kalbi atar. zaten ultrasonda gordum. kalbi atan bebegin 8 gun onceki halini almisti. once sadece bos bi kese di ama
    allah bilir cevabin icin tesekkur ederim canim:Saruboceq:

6. 27 Mart 2009
  7. eklektik

eklektik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86

Canımmm aynı durum bendede var.İki kese gözüküyor.5hafta 6günlüktü gördüğümüzde ama keselerden biri boş diğerinin içi dolu ve onun kalbi atıyor.Bana da düşebilir dedi hatta progestan ve caraspin baişladı.Benimde moralim çok bozuktu sana anlatamam şuan birazdaha iyiyim

8. 30 Mart 2009
  9. canım bendede aynı durum oldu ikiz olduklarını 5 haftalıkken öğrendim. sağdaki sıpamın kalp atışı duyuldu soldaki sıpamın kalp atışı yoktu. 1 hafta sonra gel alttan bakacağım dedi bende ok. dedim. baktı 2 .sıpamında kalp atışı var.ikizlerden biri büyük diğeri küçük olurmuş. nednide bu canım sen merak etme.. oda canlanır. canını sıkıpta bebişleri üzmeee

pembeseverim bunu beğendi.
  10. 25 Nisan 2009
  11. fyzglr

fyzglr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Öncelikle hayırlı osun. Daha sonra kalp atışı olurmu bilmem ama üçüz hamileliğimde birinin kalp atışı durdu 7. haftada ama diğerlerine hiçbirşey olmadı kanama dahi yaşamadım. Ayrıca bir tane olsun hayırlı olsun niye ikiz olmasını istiyorsunki çok zor inan .

12. 30 Temmuz 2009
  13. guknur

guknur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    selm arkadaşlar bende dün öğrendim 9 haftalık bebeğimğn kalbi atıyordu ama diğer kesede bebek yok.25gün önce öğrendim ikizlerim olacağını ama şimdi tek bebeğin kalbi atıyor giğeri boş ama bebek hiç gözükmüyor.bu saatten sonrada gelişme olmaz sanırım

14. 30 Temmuz 2009
  15. Kayra

Kayra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
    benimde üçüz var canım. üçüncü için aynı şeyleri söyledi bana ama 2 gün önce onun kalp atışınıda duyduk. küçükse duyulamayabilir.

16. 9 Mart 2012
  17. hanne25

hanne25 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    arkadaslar slm benimkilerde tüp bebek 5haftalık bugun ultrasonda baktı dr. bırı buyuk bırı kucuk dedı tedırgın oldum ama yazıları okuyunca rahatladım bıraz kalp atıslarınada haftaya dınlıycez ozel bısey varmı yapabılcegımız dusmemesı ıcın:)

18. 10 Mart 2012
  19. rosemmm

rosemmm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    41

kese boyutları ne kadarçıktı canım