ikiz ve üçüz anneleri kaçıncı haftadasınız bebişleriniz kaç kilo ?

Konusu 'İkiz gebelik ve çoğul gebelikler' forumundadır ve melitta tarafından 6 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    6 Aralık 2011
    Konu Sahibi : melitta
  1. melitta

melitta Geçici Olarak Hesap Pasiftir !

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    arkadaşlar merhaba 26+5 ikizlerime gebeyim.bana yardımcı olur musunuz ?

gebeliğinizin kaçıncı haftasındasınız ve bebişleriniz kaç gr yada kaç kilo ?
    nasıl besleniyorsunuz ? dr. unuz beslenme ve bebeklerin kilo alması konusunda size bilgi verdi mi ?

bebeklerim bir ay öncesine kadar bir hafta ilerideydi şimdi ise bi hafta geride.

kan değerleriniz nasıl ?kötü alışkanlıklarınız var mı ? nelerdir ?

sizler kaç kilo aldınız ?

şimdiden değerli bilgileriniz için çok teşekkür ederim.
    Son düzenleme: 6 Aralık 2011
  2. 6 Aralık 2011
  3. meryemmeryem

meryemmeryem Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım sakin ol önce bir
    sorularını okurken bir panik havası sezdim sanki
    vallahi canım ben daha 14.haftadayım bizim bebeişler geçen hafta kontrolüm vardı 90 gr felandı bizimki daha çok küçük
    ben ise gebelik öncesinde 46 kiloydum şimdi 49 lardayım.
    benim hiçbi kötü alışkanlığım yok(alkol sigara asitli içecekler )
    doktorum bir öneride bulunmadı yani daha önceki hamileliğimden tecrübeliyim diyedir sanırım
    sık sık az az yiyorum ben
    ceviz ,pekmez,kuru üzüm bunları sürekli tüketiyorum
    onun dışında normal öğün ve yemekler meyveler vs yani ben sınır koymadım herşeyi yiyorum

sıkma canını herşey sağlıcakla gelişir
    sağlıcakla kavuiuruz bebeklerimize inşallah
  4. 6 Aralık 2011
  5. zeynepppppp

zeynepppppp Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    ben bu başlığı sen söylemesen hiç görmemiştim.iyi olmuş açtığın.haftasını da yazalım kiloları söyleyken bu arada.ben en son 21+3 te gitmiştim doktora biri 500 gr diğeri 530 gr çıktı canım.doktor iyi olduğunu söyledi bir hafta önden gidiyorlarmış.cumartesi yine gideceğim inşalah büyümüşlerdir. bu kadar yemeye inşallah büyümüşlerdir.bakalım hayırlısı.senin kanından dolayı belkide pek gelişmemiş olabilir.ama o zaman iki tane ilaç veriliyor canım.tabi kan çok önemli.ondandır büyük ihtimalle fazla gelişmemeleri.kanın düzelirse yine gelişeceklerdir takma kafana üzme kendini.
    benimde yok kötü alışkanlığım hiç hayatımda kullanmadım zaten.
    ben hergün bir portakal bir elma bir muz bir tanede havuç yiyorum.mevsim meyveleri yani.yarım litre ballı süt içiyorum.marketlerde satılıyor günlük süt ondan.öğlen ve akşam mutlaka kendi mayaladığım yoğurttan yiyorum.bir haftada 5 kilo yoğurdu bitiriyoruz eşimle beraber. :26: yoğurt canavarıyım resmen.yoğurtta sütten daha çok kalsiyum varmış.3 4 kaşık keçiboynu pekmezi içiyorum hergün.4 tene ceviz 6 7 tane bedem yiyorum.bir tane maden suyu içiyorum.haftada bir mutlaka et ve fırında balık yiyorum.balığı kızartmıyorum.tavuğu hiç canım istemiyor niyeyse.kahvaltıda herkesin yediği şeyler hergün bir yumurta peynir zeytin tahinli pekmez yeşillik yani tere, marul, semiz otu,maydonoz bir tabak yıkıyorum onu yiyorum.yemeklerde genelde sebze ve salata oluyor.pırasa ıspanak karnıbahar yemeğiyapıyorum .haftada bir baklagil yani fasulye yada nohut yemeği yapıyorum.bu arada birde yeşil mercimek kana çok faydalıymış.yeşil mercimek ye mutlaka haftada birde olsa.salatada marul havuç turp mor lahana oluyor.ıspanağı da pişirmeden yemek çok faydalıymış sadece yıkayıp yemek daha iyiymiş.artık o şekilde yiyim diyorum pek alışkın olmadığımız bişey ama.pişirince vitamini kaçıyor.bu aralarda 5 6 tane hurma yiyorum oda çok faydalıymış..yani anlıycağın akşama kadar hiç boş kalmıyorum.çok şişmanlıycam biliyorum ama bebekler iki tane olunca çok daha iyi beslenmek gerekiyor.
  6. 6 Aralık 2011
  7. acidem

acidem Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    merhaba canım,ben 28+5im en son bebeklerimi 27 haftalıkken gördüm kan değerlerim normal şeker yüklememde de bir sorun çıkmadı maşşallah,bebeklerim 27 haftalıkken oğlum 1100gr , kızım 1000 gr dı.bende 59 ile hamile kaldım şimdi 72 kiloyum boyum 171 bebeklerimde normale göre çok uzunlar maşşallah.ben her sabah 2 yumurta 1 bardak süt ve yeşillik yiyorum. öğleyin normal bi sebze yemeği akşamüstü de muhakkak meyve yiyorum içinde mtlaka havuç oluyo gecede kocaman bir bardak süt içiyorum.öyle özellikle pişirdiğim bir yemek yok sadece canım ne isterse elime ne geçerse onu yiyorum .ama bol su içiyorum .yumurta, patates,süt ve havuç bebeğe çok kilo aldırıyo canımçok yemene gerek yok düzenli ye yeter ayrıca hamurişi ve şerbetli tatlılardanda uzak durmaya çalış çünkü hamurlu gıdaların bebeğe hiçbir katkısı yokmuş sadece sana kalıyo canım kilo olarak bide elevit ve demir hapı kullanıyorum .sigara hiç kullanmadım ve ortamındada blunmadım.inşallah yardımcı olmuşumdur canım tabi bunlar bünyeye göre değişir ama doktoruma göre her bebeği yumurta süt patates ve yeşillik besliyomuş bilgin olsun.....
  8. 6 Aralık 2011
  9. fnk

fnk Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    ben 29. haftamdayım. 25.haftamda bebekler ortalama 800 gr demişti doktor. gebeliğin başından beri 10 kio aldım.
    doktorumun beslenmeyle ilgili hiç bir önerisi olmadı bana. gebelik öncesinde düzensiz beslenmezdim yani sebzeme, balığıma dikkat ederdim zaten gebeliğin başından beri de süt, yoğurdu arttırdım sadece. ama buradaki arkadaşları okuyunca kendimi biraz dikkatsiz hissettim beslenme konusunda :26:
  10. 7 Aralık 2011
  11. oyelken

oyelken Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    melittacığım başlık süper olmuş
    ben 26 haftalıkken gittim en son doktora 760 gr dedi normal dedi ama bana da az gibi geldi
    bu başlık süper olmuş ellerine sağlık canım
  12. 7 Aralık 2011
  13. filorinda

filorinda allahım bebeklerimi koru Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    24+3 haftalıkken bebeklerimin biri 1100 diğeri 900 gr dı bu ayın 15 de gidicem kontrole çok merak ediyorum kaç kilo oldular diye birde şöyle bişey var benim bebeklerim 15 gün önden gidiyor demişti iri bebek olacaklarmıl doktor amcamız öyle demişti birde nst ye giricekmişim hayırlısı bakalım kocaman bir göbekle dolaşıyorum :)))
  14. 7 Aralık 2011
  15. fnk

fnk Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    maşallah diyelim kiloları çok güzel...ne yiyip ne içiyosun:)
  16. 7 Aralık 2011
  17. serapp27

serapp27 Rabbim emanetimiz sana Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    melitta canım öncelikle her şey yolunda olacak Rabbimin izniyle
    benim kötü alışkanlığım yok 19.haftam yeni bitti o zaman bebişlerim 250 - 260 grdı
    ilk 3,5 ay zaten doğru dürüst beslenemedim kusmalardan dolayı artık dikkat etmeye çalışıyorum ama kalsiyum yine tüketemiyorum haftada bi kez ıspanak yemeye çalışıcam tabi haşlanmış patates ve yumurta yemeye çalışıcam inşallah burdaki beslenme şekillerinden öğrendiğim kadarıyla besliycem bebişlerimi
    hamileliğin başında 65 kiloydum sonra kusmalardan 62 oldum şimdi 63-64 civarı oldum
    herşey güzel olur inşallah
    bu arada canım filorinda nasılsın
  18. 7 Aralık 2011
  19. acidem

acidem Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    maşşallah bebeklerine ben 1100gr a anca 27. haftada ulaştım gerçekten biraz iri olucaklar heralde:)))