İkiz ve üçüzlerinize kaç kişi bakıyor ?

Konusu 'İkiz gebelik ve çoğul gebelikler' forumundadır ve nevra_t tarafından 30 Aralık 2009 başlatılmıştır.

30 Aralık 2009
    Konu Sahibi : nevra_t
  1. nevra_t

nevra_t Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    İkiz ve üçüzlerinize kaç kişi bakıyor kızlar merak ettim?Bebeklerim şu an 2 ay 6 günlük,ilk ay eşimle bir aydırda annemle bakmaya çalışıyoruz...büyüdükçe daha yaramaz oldular benimkiler şöyle deliksiz 2 saat uykuları yok, gaz sancıları ,sebepsiz ağlamalar kafayı yemek üzereyim..bebeklerimi o kadar özlemle senelerce bekledim ki ama bakmak gerçekten zormuş...Şimdi yatılı bakıcı bulmayı düşünüyoruz,2 ay içinde 2 gündüzlü bakıcı çalıştı evde ev işlerinede bakıyolardı ama bir sebepten çıktılar işten...yatılı bakıcı olarak yabancıları tavsiye ediyolar..var mı yabancı bakıcısı olan sizler ne düşünüyosunuz...

2. 30 Aralık 2009
  3. Hymarry

Hymarry SOLDAKİ SAREE'NİN, SAĞDAKİ HALE'NİN ANNESİ :) Pro Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    Ben bebeklerimi 15 gün annemlerde bakıp 15.gün herşeyimizle evimize geldim,böylesi çok daha iyiydi,
    40ımız çıkana kadar kızkardeşimin düğünü ile ilgilenen annem bazen sadece haftada bir uğrayıp banyoya yardım edip kaçıyordu,
    evet zor oldu,hala da zor,gittikçe daha da zorlaşıyor,uykuları zamanla oturuyor fakat bütün gece uyumalarını beklemek hayal..
    derken şimdi bazen uğrar annem,gelmeden önce arar,sorar kızlar uyuyorsa,uyanınca geliyim der,biraz durur gider,
    çocukları ona bırakıp dışarı çıkmaki,gezmek hayal,
    daha gitmeden ne zaman gelicen diye sorar,genelde hiç gitmemeyi tercih ederim ben de,
    eşim eve erken gelir,bu yüzden eline yakışmasa da bana en çok o yardımcı olur,kimseye minnet etmeme gayretime gayretiyle karşılık verir,

Geçende Saremi hastaneye götürdğümde emzirme odasına bir koloni girdi,
    -Altın dişli,siyah saçlı ıKı azeri kadın,kadınların kucağında birer bebek,
    -Bir annaanne,anneannenin kolunda bebeklerin çantası
    -Ve assolist gibi en arkada bebeklerin annesi,kolunda kokoş bi çanta
    bebekler ikizmiş,her bebeğe bir bakıcı
    evde işlerle uğraşan ayrı bir kadın,gelip çocuk hoplatan bir anane,

Ben se ikizlerinden birini annesine saatli emanet bırakmış,diğer yavrusunu kendi başına doktora getirmiş bir kahraman gibi hissttim kendimi
    yabancı kadın bu hiçbir garantin yok,eve al çalsın çırpsın telefon hattını değiştirsin,ara ki kadın bulasın,,
    tabi ki herkesi bir kefeye koyamam ama asla ve asla böyle bir şeye ben sıcak bakamam,

yavrularıma çıldırır derecesine gelsem de kendim bakmaya gayret ediyor,
    en iyi ihtimalle halden anlayan bir ihtiyaç sahibi ablayı ev işlerime yardımcı olmak için haftada bir alıyorum o kadar..

Birgün çektiklerimi anlarlarmı bilmem ama kızlarıma büyük oranda kendimiz bakabildiğimiz için kendimle gurur duyuyorum
    Rabbim hepimizin yardımcısı olsun...

4. 30 Aralık 2009
  5. WomenLove

WomenLove bir Aşk Krallığı Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    198
    nevratı cnm benim ikizlerim 9 aylık 38 günlükken annem beni bıraktı taakiii 8 ayımıza kadar ben yanlız baktım..8 ayda diş olayımız geldi hiç susmadan ağlayan oğlum...kolumda diğeride oyun için koluma asılıyor....artık hiçbişey yapamaz hale geldim....ne onlara yemek verebiliyordum nede başka bişey
    put gibi oturuyordum yerde....annem geldi bizi aldı şimdi çocuklarım sakinleşmeye başladı ..çok şükür...
    benimde eşim elinden gedliği kadar yardım ediyor ama sabah çok erken kalkıyor aksamda 8 den önce gelmiyor....üstelik maddiyatımız elvermediği içinde temizliğimizde kendim yapmaya çalışıyorum...
    çok dört dörtlük olamıyorum ama yapıyorum işte....

gelelim yabancı kadın işine evet bu konuda belki referansları daha iyi ama
    ben bizim türk kadını gibi analık duygularının baskın olduklarına inanmıyorum
    bu tamamen benim görüşümm....

tek başına bakmak gerçekten zor bu konuda bişey diyemem
    ama bulabilirsen yatılı türk bi bayan bu araştır ihtiyacı olan çok kişi var...
    inş. hakkında hayırlısı olurr cnm

6. 31 Aralık 2009
  7. zuzu79

zuzu79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    valla canım bu konuda yabancılardan çok memnun olanda var yaka silkip illallah diyende
    arkadaşım abisinin ikizleri var azeri bi bakıcıalrı var çok memnunlar mesela kendi çocukları gibi bakıyo diyolar ama bi daha mı yabancımı yoookkkkkkk diyenide duydum..bence bu iş tam bir şans meselesi
    biz de ilk başta açıkçası çok erken zamanda yatılı bi bakıcı bulurus diyoduk çünkü benim annem uzak bakacak yardım edecek kimsem yok bide bende bir buçuk ay önce abimlerin bebeği olucak annem benim doğumumu ne kadar kalır bilemiyorum..yine de 24 saat bi yabancınında evde olması sonradan bana uygyn gelmedi..gündüzlü birini ayarladık şimdiden ama bakalım nolur gün ne gösterir bilinmez..ayırlısı diyelim

8. 31 Aralık 2009
  9. xxnilxx

xxnilxx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    canım Allah cümlemizin yardımcısı olsun.....

Eşimin ve benim ailelerimiz farklı şehirlerde oldugundan 1 ay kayınvalidem geliyor 1 ay annem ve babam geliyorlar inanın çok yoruluyoruz akşamları eşimide katarsak toplam 4 kişi oluyoruz ben isterdim gündüz bakıcı veya yardımcı ev işleride bitmiyorki hiç bir zaman beni en çok bunaltan ev işleri oluyor kii zamanında çok severdim şimdi zor geliyor öfleye püfleye yapıyorum bakıcı tutamıyoruz ev aldık bir sürü kredi taksit çocuklarımızın ihtiyaçları derken e elimiz gitmedi böyle anne babalarla da zor oluyor evin içinde hep birlikte alışkın olmadığımız bir durum ... eşimle bir adapte sorunu yaşıyoruz aileler konusunda

ama türk bakıcı tavsiyem arkadaşlar ne güzel anlatmşlar analık duyguları güzel pekişmiş laftan anlayan kişiler olursa ne güzel olurr ...

10. 31 Aralık 2009
  11. nevra_t

nevra_t Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    Evde kalabalık yaşama bizde eşimle adapte olmaya çalışıyoruz,anneler,kardeşler,çalışanlarkafamçokkarıştı kocaman evde 6 sene başbaşa yaşadıktan sonra...gündüzlü bakıcı yardımcıyla yapamadım ben sabah 9 akşam 5 çalışıyolardı...saat 5 olunca paldır küldür arkalarına bakmadan gidiyolar bebekmi kucağındaymış,ağlıyomuymuş hiç umurlarında olmuyor,yatılı yabancı olayının şans olduğunu hep söylüyolar bakalım kısmet....birde acayip paralar istiyolar ya 1.500 tlden açıyolar vallahi.....

12. 31 Aralık 2009
  13. pitos25

pitos25 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben üçüzlerime annemle bakıyorum yanlız dışardan kimseyide ziyaretçi almıyoruz eve annem alt katta oturuyor birine evinde o bakıyordu sonra annem bizim mağazada yaklaşık 1 ay boyunca çalıştı ve nerdeyse ben üç bebeğime yanlız baktım çok yoruldum yıprandım ama sevgim sayesinde üstesinden geldim şimd herşey yoluna giriyor şükür annem artık çalışmıycak çünkü mağazaya istenen kişi bulundu bende yardımcı istemiştin ondan vazgeçtim iki oğlum hep bende annem kızımla ilgileniyor yine akşam veya sabah birleşiyoruz bazen annemin işi olunca yine yanlız bakıyorum allah hepimizin yadrımcısı olsun

14. 31 Aralık 2009
  15. burcinn

burcinn Ayşenur ve Çınarın annesi Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    108
    canım ben daha anne olmadım bebeklerim gelmedi dünyaya..inşallah vaktinde ve sağlıkla gelirler..
    fakat çevremde tam zamanlı bayan çalıştıran arkadaşım çok..kimisi ev işleri için kimisi dadı olarak alıyor..
    ben yabancı bakıcı ya da dadı hiç tavsiye etmem, öncelikle çouklarının dil gelişimi açısından çok ama çok sakıncalı ve hayatı boyunca düzeltemeyeceğiniz sıkıntılara neden olacaktır..
    ben 5 ya da 6 gün sadece ev işleriyle ilgilenecek bir abla almayı planlıyorum sana da bunu tavsiye ederim..sonuçta evinin düzeni bozulmazsa enerjinin tamamını bebeklerine ayırabileceğinden problem yaşamazsın..sana da bunu öneririm..eğer sen de evdeysen ve ekonomik nedenlerle çalışmak zorunda değilsen dadı ya da bakıcı tutmak hiç de anlamlı değil bence..
    yok mutlaka tutacağım diyorsan eğer sakın parasına falan bakma..sen evini değil çocuklarını emanet etmekten bahsediyorsun..mutlaka bu anlamda deneyimli ve hatta eğitimli, oturmayı kalkmayı, terbiyeyi, saygıyı bilen; bilinçli, sorumluluk sahibi, Türkçe'yi eksiksiz ve hatasız kullanan birini bulmaya çalış..artık 1000 lira mı ister 2000 lira mı bilemiyorum o işin piyasasını ama ev işleri için gelenler ayda 400-500 liraya 6 gün geliyorlar..sanırım sen bu bayanlarla ilgili de şanssızlıklar yaşamışsın..
    tabi karar senin ve eşinin ama ben evdeyken çocuklarımla başkası ilgilensin istemem..
    sevgiler..Allah çocuklarına sağlık sana güç kuvvet versin..
    sevgileeerrrr...

16. 1 Ocak 2010
  17. nevra_t

nevra_t Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    Cnm çok teşekkürler tavsiyelerin için sende inşallah zamanında sağlıkla bebeklerine kavuşursun....cnm ben zaten ev işlerine hamile kaldığım günden bu güne kadar elimi sürmüyorum....şu an sadece bebeklerle ilgileniyorum..genelde ev işlerinde hep bir yardımcım oldu olmadığı zaman Allah annemden razı olsun o bana elimi sürdürtmüyor ama 24 saat bebeklerle ilgilenmekte hem bedenen hemde ruhen gerçekten insanı zorlayan birşey ......insan gün içinde kendine biraz vakit ayırmak,nefes almak istiyor ama maalesef öyle bir lüksüm yok şu an...benim bebekler çok huysuz tek kişi 15 dakika zor bakar yani çünkü aynı anda ağlama krizlerine giriyolar ve tek kişinin sakinleştirmesi mümkün olmuyor...o durumlardada ben hayattan beziyorum resmen....inşallah iyi bir dadı bulursam bende evde olucam hep çalışmıyorum bu sene, tamamiyle bebekleri bakıcıya bırakmam zaten ama bende kendime gelir onlarla daha kaliteli zamanlar geçirebilirim diye düşünüyorum......

18. 1 Ocak 2010
  19. burcinn

burcinn Ayşenur ve Çınarın annesi Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    108
    anladım canım..Allah hepimizin yardımcısı olsun valla hiç kolay değil..bu işlerle ilgilenen şirketler var bir de onlara başvur istersen..kriterlerini söylüyormuşsun uygun olanını öneriyorlarmış..
    iyi dileklerin için de ayrıca teşekkür ederim.. opuyorumnanaktan