İkizler - Temmuz Ayı Burç Yorumunuz

Konusu 'İkizler Burcu' forumundadır ve deryainci tarafından 9 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

  9 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : deryainci
 1. deryainci

  deryainci bebek geldi :)))) Üye

  Katılım:
  13 Aralık 2008
  Mesajlar:
  2.021
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  146
  ALINTIDIR

  İkizler Burcu

  İkizler Burcu Aylık Yorumu
  Aşk ve İlişkiler

  Yazın kendini olanca sıcaklığıyla hissettirmeye başladığı Temmuz ayının keyifli, mutluluk dolu kısaca gönlünüzce geçmesini diliyor ve ay içinde yaşanabilecek gelişmelere, aşk hayatınız ve ilişkiler konusuyla başlıyorum. Aşk evinizin yöneticisi Venüs gezegeninin burcunuzdaki seyri Temmuz ayına damgasını vuracak bir enerji olarak sizler açısından gayet olumlu. Yaklaşık 225 gün sonra gelen bu şans şimdi sizleri aydınlatacak ve tüm ay boyunca üzerinizde bir ışık gibi parlayacaktır. O zaman bu dönemin olabilecek yansımalarını şimdi beraberce gözden geçirelim.

  5 Temmuz – 1 Ağustos tarihleri arasında Venüs ve
  12 Temmuz – 25 Ağustos Mars gezegenlerinin burcunuzdaki seyirleri, aşk hayatınız ve ilişkilerle alakalı her konuda, doğal yapınızla uyumlu enerjiler olup, sizleri destekleyicidir. Bu enerjiyi her zaman olduğu gibi ilişki tiplerine göre incelemeyi doğru buluyorum. Çünkü her İkizlerin aynı olayları yaşaması tabi ki mümkün değil. Venüs bildiğiniz gibi astrolojik anlamıyla hayatın lezzetli ve keyifli yanlarının tadına varmamızda, kendi değerimiz hakkındaki fikirlerimizi anlamamızda, başkalarıyla olan ilişkimizde, uyum anlayışımızda, sevgiyi alışverişlerimizde etkili olan son derece önemli bir gezegendir. Burcunuzda ilerlediği tarihler arasında, ilişkilerde kültürel bilgi paylaşımı ve meraklılık ön plandadır. İlişkisi düzgün seyirde yürümekte olan çiftler için bu dönem, hayatın zevkli yanlarının tadına varılması, eğlence anlayışınıza göre keyifli bir dönem geçirilmesi anlamına gelebilir. Kısa seyahatlere çıkılarak yeni insanlarla tanışılabilir, farklı şeyler denenebilir yeni fikirler sahibi olunabilir, başka kişilerle veya bizzat tanıdığınız insanlarla bilgi alışverişinde bulunabilir. Yani ilişkinin duygusal boyutlarından ziyade, arkadaşlık bölümü çok daha ön plandadır. her ne kadar bu enerji altında özgürlük ön planda olsa da, başta da belirttiğim gibi, ilişki eğer düzgün seyirde gidiyorsa, bu dönemi birlikte geçirmenin hiçbir eksisi yoktur. Çünkü her iki kişi de beraberliklerini çoktan oturtmuşlardır. Ama şu var ki, bireyselliğiniz öyle veya böyle kendini bazı anlarda hissettirecektir.

  İlişkisi yeni başlayanlar açısından bu dönem, birbiriniz hakkında oldukça meraklı, tanımaya istekli heyecanlı bir sürecin işaretidir. Farklı dil veya din, farklı ülkelerden gelmiş olsanız da veya farklı şehirlerden sadece tatil amaçlı bir başka şehirde bulunuyor olsanız da bu aşkın başlamasına hiçbir şey mani değildir. Belki uzun sürmeyecek diye en başından adını koyduğunuz bir aşktır veya yapınız gereği, uzun veya kısa ne farkeder, önemli olan eğlenmek ve hayattan keyif almak değil mi diye yüzeysel düşünüp adım attığınız bir ilişkidir. Uzak bir ihtimal ama, belki de doğum haritalarınızdaki kadersel olgular uzun bir aşkın ilk startını vermiş olabilir. Bütün bunlar bir yana, bir gerçek var ki, bu aşk bir ömür boyu, o ilk heyecanıyla hatırlanacak gayet hareketli ve hızlı bir dönemin işaretidir. Genelde Venüs transitleri veya doğum haritalarındaki Venüsün konumu, sevdiğimiz, bir ömrü beraber geçireceğimiz kişi ve tanışılan ortam, zaman hakkında bize değerli ipuçları sunan bir gezegendir. İşte bu tarihler arasında tanışacağınız kişi, her ikinizin de haritasında aynı anlama geliyorsa, hakikaten önem taşıyacağı aşikardır. Genel anlamıyla sorarsanız Venüs İkizlerde derinlikten yoksun bir enerji olduğu için, ilişkinin kökleşmesi oldukça zordur. Bilirsiniz İkizler insanları zor aşık olur. En başında flörtçü bir yaklaşım sergiler. Aklı duygularını yönettiği için kolay kolay kendini bir başkasına adayamaz. Bir ömür boyu beraberlik yaşaması için, partnerinin hem çok yönlü hem de çok zeki olması gerekir. İşte bu özelliklerinizi de göz önüne alırsak, yaşayacağınız ilişkinin sağlam olması için, partnerinizle aranızda güçlü bir enerji akışı şarttır.

  İlişkisinde sorun olanlar açısından bu dönemin anlamı, her ikinizin de öncelikle aranızdaki iletişimi güçlendirmeniz ve eskilerin tabiriyle yüzgöz olmamanızdır. Çünkü sinirli anlarda söylenen sözler yaralayıcı olduğu gibi, sonrasında değil problemi çözmek bir arada durmak bile mümkün olmayabilir. Bu dönemin altın sırrı, ılımlı, gerçekçi, mantıklı ve sağduyulu bir şekilde birbirinizi anlamaya çalışmak ve bu olgular çerçevesinde anlaşmaktır. Bir İkizler daima bir durumu tam anlamıyla kavramadan rahat duramaz. Neden, niçin sorularına devamlı cevap aramaya çalışır. Herhangi bir şeyi kafasının içinde oturtamadığında ne kendine ne de karşısındakine rahat yoktur. Bu inceleme, burgulama sürekli devam eder. Ta ki, cevaplar bulununcaya kadar. Eğer karşınızda sizi gerçekten anlayan biri varsa, sabretmek ve sizi rahatlatmak durumundadır. İşte bu tarihler arasında sabırsızlık fazlasıyla ön planda olduğundan, eğer ortada bir olay varsa, ılımlı bir iletişimde bulunmanız zor olabilir. Çünkü hakimiyet sizdedir ve partneriniz eğer inatçı biriyse sorunlar kaçınılmazdır. Ayrıca İkizler evlilik veya uzun süreli ilişkide kendini hiçbir zaman belli bir sınır içine hapsetmez. Bunu yapmaya çalışman kişiyle sonuna kadar mücadele edebilir. Ruhunun dinlenmesi, kendisinin büyümesi için, özgürlüğe ihtiyacı vardır. O özgürlüğün sınırlarını da kendi belirler. Bu sınırı geçen kişiyi canından çok sevse bile cezalandıracağı kuşkusuzdur. Siz beyaz dersiniz, İkizler inadına siyah diye tutturur. Ve bütün bu özellikler bu tarihler arasında iki misli artacağından, benim önerim ilişkinize değer veriyorsanız, sürdürmek istiyorsanız, el birliği içinde olmanız ve bu dönemi olumlu bir şekilde geçirmenizdir. Çünkü güçlü enerjinizle altından kalkamayacağınız hiçbir sorun yok.

  İş ve Kariyer

  1 Haziran – 11 Temmuz arasında Boğa burcunda seyredecek çalışma evinizin yöneticisi Mars gezegeninin etkisinden geçtiğimiz Haziran aylık yorumunuzda söz etmiştim. Fakat o tarilerde bu enerjinin Venüs tarafından güçlendirilmesi söz konusuydu. Temmuz ayında ise bu güçlendirme yaklaşık beş gün daha devam edecek ve ardından Mars bu alanda tek başına seyretmeye başlayacak. Durum böyle olunca, maddi ve manevi değerleriniz konusunda çok daha hassas, güvencenize çok daha fazla önem vermeniz mümkündür. Fakat bu önemin altında belli bir korku, geçmişte yaşananlara benzer durumların olacağına dair garip bir endişe oluşabilir. Oysaki geçtiğimiz ay da belirttiğim gibi, yüreğinizdeki ikilemleri çözmek, hayatın gerçek anlamını keşfetmek için öncelikle iç dünyanızın ufuklarını genişletmeniz, inancınızı tekrar yüreğinizde büyütmeniz lazım. İşte o zaman, içinde bulunduğunuz durumu ve varmanız gereken hedefi, kafanızın içinde iyice oturtarak ilerleyebilirsiniz. Zihninizi amacınız adına odakladığınızda ve gerçekleştirmek için kararlı olduğunuzda hiçbir güçlüğün sizi yıldırması mümkün olmayacaktır. Lakin siz kendi içinizde buna kararlı olmazsanız, kimsenin size de yardımcı olmasını bekleyemezsiniz. O zaman gelin, bu tarihler arasında çalışma hayatınızla ilgili konularda kafanızın içinde belli bir nokta tasarlayın. Ben bunu istiyorum ve bu hedefe varmalıyım diyerek düzeninizi kurun. Belki bu enerjiler altında yavaşlık söz konusu olabilir. Lakin bu yavaşlığın içinde daha fazla tutku ve hırs bulunmaktadır. İşte bu tutku ve hırs sizi itekleyecek ve iş sorunlarınızın üstesinden gelmenizi sağlayacaktır.

  İş sorunları olan kişiler açısından dönemi değerlendirdiğimizde, Mars gezegeninin Boğa burcu seyri, zihninizi bir amaç için odaklandığınızda bu amacı gerçekleştirmek için tüm varlığınızı adamanız gerektiğinin işaretidir. Oysaki sizler iletişim ve aktarım konusunda son derece yetenekli olduğunuz halde, iş odaklanmaya geldiğinde zorluk çeken ve pek çok şeyi bir anda yapmak istediğiniz için çabuk sıkılabilen kişilersiniz. İşte bu yüzden de çoğu zaman mesleki konularda zorluklar yaşarsınız. Yani şöyle derli toplu bir çalışma düzeniniz yok gibidir. Ayrıca böyle bir çalışma şekli size rutinleşme olarak geleceğinden sıkılmanız da mümkündür. Fakat amacımız bu dönemin enerjilerden en yüksek derecede yararlanmaksa öncelikle kendinizle gerçekçi bir şekilde yüzleşmeniz gerektiğini söyleyebilirim. Çünkü gelişip büyümenizin sırrı burada yatmakta.

  12 Temmuz -25 Ağustos tarihleri arasında burcunuzda ilerlemeye başlayacak Mars gezegeni üstte yazılanlardan çok farklı ve sizler açısından, doğru kullanıldığı takdirde gayet güçlü bir enerjidir. Şimdi olabilecek yansımaları ve yapılması gerekenleri birlikte inceleyelim. Öncelikle Mars İkizlerde, birçok alanda aktif olmaktan, yeni fikirler ve gerçeğe dayanan bilgilerle harekete geçmekten hoşlanma anlamına geliyor. Şimdi denemekten korkmayabilir, paylaşımcı olabilirsiniz. Meraklı oluşunuz, kafanızın içindeki hedefleri gerçekleştirmeniz adına sizi itekleyebilir. Günlük aktivitenizdeki hareketlilik öylesine yoğundur ki, aynı anda birden fazla işle uğraşabilirsiniz. Bu demek oluyor ki, bu tarihlerde hırsınız oldukça yüksek. Burada önemli olan, bu hırsı odaklamanız gereken alanı bilmek. Eğer bunu tam olarak saptamazsanız, bu enerjiyle dağılmanız kolaydır. Sabırsız davranmamanız gerekiyor. Yani yeteneklerinize göre bir hedef belirlemeli, onun üzerine cesaretle gitmeli, akılcı planlamada bulunmalı ve sabır göstermelisiniz. Bilirsiniz İkizler insanları sabırsızdır. Oysaki bu dönemde odaklanma, başarıya giden yolu aydınlatabilecek en önemli kriterdir.

  Para Konuları

  21 Haziran – 22 Temmuz arasında kişisel kazanımlar evinizde seyrine başlayacak Güneş gezegeni Yengeç burcunda ilerleyeceğinden, ekonomik konularda olabilecek değişimleri önceden hissetme gücü kazanmanız mümkündür. Bu dönemde çevrenizdeki insanlar desteğe ihtiyacınız varmış gibi zannetseler de, borç alacak konularında gayet dikkatli hareket edebileceğinizi söyleyebiliriz. Mali alanda yapılacak planlamalarda ve her türlü uygulamada başarılı olmanız mümkündür. Bireysel amaçlarınızdan ziyade, ailenizin geçimi ve geleceğini garanti altına alma güdünüz oldukça yükselebilir. Üzerinizdeki sorumluluk ağırdır fakat yatırım konusunda fazlasıyla dikkatlisinizdir. Bir kenara para koymak ihtiyacınız bu tarihler arasında artabilir. Tek dezavantajınız eski alışkanlıklarınızdan vazgeçememenizdir. Buna dikkat ettiğiniz takdirde bu tarihlerde doğanızın tam tersi, paranızı çok daha dikkatli harcamanız ve bütçe açığı vermemeniz mümkündür.

  4 Temmuz -18 Temmuz tarihleri arasında maddi kazanımlar evinizde ilerlemeye başlayacak yönetici gezegeniniz Merkür, doğal yapınıza uymayan tarzda bir enerji olup, kazanç sağlama girişimlerinizde duygusal davranmanıza, düşüncelerinizin sınırlanmasına, eski yaşanmış maddi sorunlar nedeniyle elinizdekini korumaktan yana davranmanıza neden olabilir. Bu durumda 12 Temmuz günü başlayan Mars gezegeninin burcunuzdaki aktif enerjisi dağılabilir. Yani bir yandan dış dünyada girişimcilikten yana iken, konu para oldu mu, elinizdekini koruma taraflısı olabilirsiniz. Böyle bir durumla karşılaştığınızda benim önerim, karşınıza çıkacak teklif veya birebir girişimlerinizde herşeyi detaylı bir şekilde gözden geçirmenizdir. Eğer tutarlı, geleceği olan bir teklif ise ve araştırdığınızda uzun ömürlü olma ihtimali yüksekse, kendinizi engellememeniz, ürkmemenizdir. Fakat birçok şıklı sonuç içeriyorsa, tam olarak belli değilse, risk taşıyorsa tabi ki beklemede kalmak, elinizdekini korumak faydalıdır. Zihinsel açıdan böyle bir enerji, maddi konularda hassas düşünmeniz, eski durumları sürekli dile getirmeniz, ihtiyaçlarınız konusunda hassas konuşmalar yapmanız anlamına gelir. Böyle bir tavır içinde olmak, İkizler ruhuna aykırıdır. Sınırlanmak anlamına gelir. Tabi ki, elinizdekini çarçur edin, gereksinim dışı para harcayın demiyoruz. Lakin tümüyle geri çekilmek, sinmek de doğru değildir. Özellikle ailenizin ihtiyaçları, yuvanızın masrafları, eş veya çocukların ihtiyaçları için para kazanmak durumundasınız. O zaman bu tarihler arasında gerçekçi düşünmeli ve ona göre bir bütçe hazırlamalısınız.

  Pozitif Enerjili Günler : 9-10-14-15-18-19-22-23-26-27

  Zayıf Enerjili Günler : 4-5-11-12-13-24-25-31

  Aşkta En Şanslı Günler :26-27

  Yeniay :18-19
  (Ay gezegeninin İkizler burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

  Dolunay :4-5-31
  (Ay gezegeninin Yay burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

  Mutlu ve başarılı bir Temmuz ayı geçirmeniz dileğimle,