ikizlerde tek plasenta lütfen yardım........

Konusu 'İkiz gebelik ve çoğul gebelikler' forumundadır ve bobova tarafından 6 Kasım 2009 başlatılmıştır.

6 Kasım 2009
    Konu Sahibi : bobova
  1. bobova

bobova Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar ben tüp bebek tedavisiyle ikizlere hamile kaldım. Şu an 14+4 günlük hamileyim. bu günki muayenemizde doktorum bende tek plasenta oldugunu soledi. biz tüp bebek tedavisi yaptırdığımız için ikizler iki ayrı kese içerisinde ve bizde bunları çift yumurta ikizi olarak biliyoruz. fakat tek plasenta sadece tek yumurta ikizlerinde görülen bir durum oldugunu internetten araştırarak ogrendim. şimdi bebekler çift mi yoksa tek yumurta ikizimi? lütfen yardımlarınız esirgemeyin

2. 7 Kasım 2009
  3. femalexx

femalexx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    123
    canım öncelikle tebrik ederim hayırlı olsun. bende 20 haftalık ikizlerime hamileyim.benimkiler ayrı yumurta ikizi.iki kese iki plasenta var. canım eğer tek plasenta varsa monokoryoniktir ve benim bildiğim her zaman tek yumurta ikizidir. embriyo daha erken bölünürse tek kese geç bölünürse iki kese olur. benim arkadaşımın biri kendilğinden diğeri tüp bebekle aynı şey yaşadı.ama onların kesede tekti. ikiside sağlıkla doğum yaptılar. birisi daha yeni 1 aylık, diğerleri 3 yaşında. tüp bebekte bölünme olup tek yumurta ikizi olma durumu sık görülür...tekara hayırlı olsun.

4. 7 Kasım 2009
  5. Hymarry

Hymarry SOLDAKİ SAREE'NİN, SAĞDAKİ HALE'NİN ANNESİ :) Pro Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    kaç embriyo transfer etttiler bilmiyorum canım ama teki tutunmuş,sonra kendi içinde bölünmüş demek ki,
    bu gayet normal bir durum,sonuçta ikizlerin var,hem de birbirlerine çook benzeyecek cinstennopuyorumnanaktan
    maşallah canım,hayırlı ve sağlıklı bir şekilde hamileliğini tamamlamanı diliyorum,
    ikiz gebelik nasıl gidiyor topiğimizdeki muhabbete de bekleriz canımm,seni de ilk sayfamızdaki listemize ekleyelimmbuyrunnnnnnnnn

6. 7 Kasım 2009
  7. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    ya arkadaslar bir arkadasim ikizlere hamile masallah, dogal yoldan, tek plesentada iki kese varmis. ama doktor biri kiz biri erkek demis. tek plesentaysa kesinlikle tek yumurta ikizi oluyorlar, tek yumurt ikizi de ayni cinsiyet olmak zorunda. doktorlar plesentayi mi yanlis goruyor yoksa cinsiyeti mi?

8. 8 Kasım 2009
  9. Hymarry

Hymarry SOLDAKİ SAREE'NİN, SAĞDAKİ HALE'NİN ANNESİ :) Pro Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    hayır canım,cinsiyet konusu hiçbir kuralla zorunluluğa bağlanamaz,veren ALLAH,ona kural mı olur,,
    ama cinsiyeti yanlış görüyor olablirler,işte o,kul işi,onda hata sonsuzz..