İkizlerden birinin kesesi daha küçük!

Konusu 'İkiz gebelik ve çoğul gebelikler' forumundadır ve julia tarafından 14 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

14 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : julia
  1. julia

julia Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    8+3 haftalık hamileyim ,bebeklerden birinin gelişimi daha geridendi ,geçen hafta kalp atışlarını gördük,bu haftada dinledik fakat bebeklerden birinin kesesi diğrinden belirgin şekilde küçük.Bebeklerin gelişimleri normal ,doktorum bu anomali belirtisi olabilir dedi .Belki gelişim de düzelip bebekle ilgili hiç bir sorun kalmayabilir de dedi.Kalp atışları,165,185 her şey normal sadece kese iyi görünmüyor dedi.
    Böyle bir durum yaşayan oldu mu? Haftaya kontrolumuz var,merak ediyorum ama sizler de yaşadıysanız anlatır mısınız?

Doktorum ,ben de doktorum diye detaylı anlattı ama insanın içinde yine de sıkıntısı kalıyor.

2. 14 Mayıs 2010
  3. Hymarry

Hymarry SOLDAKİ SAREE'NİN, SAĞDAKİ HALE'NİN ANNESİ :) Pro Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    Hay Allhım yaaa,
    bayılıyorum herşeyi anlatan bu doktorlara,
    şimdiden milimetrik hesaplarla bi de çocuğa don biçseymiş bari,,

benim iki kızım var,
    o keseyi gördüğünüz ilk zamandan bu yana hep biri küçük biri büyüktü,hala biri ayına göre üst sınırda gelişiyor,hatta daha ileride,öbürü ayına göre gelişiminin alt seviyesinde,
    iki çocuk birden aynı boyutta olmayabiliyorlar,
    yani bu kadar yüksek olasılıklı bir farklılık olabiliyorken ikizlerde,
    size olasılığı çok düşük bir anomali endişesini aşılarken mutlu olmuş mu acaba,
    hayret ediyorum bu doktorların bazılarına,

önünüzde hamilelik,doğum ve büyütme süresinde o kadar uzun yol var ki,
    ve herşey başımıza gelebilirken,
    bu endişe tohumlarını daha ilk haftalarda içinize atmasını sizin hekimliğinizle de bağdaştıramadım,,

lütfen rahat olun,keyfinize bakın..

Son düzenleme: 15 Mayıs 2010
  4. 14 Mayıs 2010
  5. burcinn

burcinn Ayşenur ve Çınarın annesi Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    108
    hymarry çok güzel yazmış duygularıma tercüman olmuş aslında ama ben de yazmadan edemedim..

lütfen içinizi ferah tutun..benim bir kızım bir de oğlum var Allah bağışlarsa..6 haftalıkken oğlumdan eser yoktu bırakın küçük olmayı ne kese vardı ne de kalp atışı..kızımı gördük dinledik kalbini bir de 2 tane kistim vardı o zaman..2 hafta sonra sizin haftanıza geldiğimde bir kanama geçirdim ama öyle böyle değil..bebeğimi kaybediyorum kürtaj olacağım sanarak doktora gittiğimde bir de baktık ki oğlum yerleşmeye çalışıyor ve yerleşirken kistlerimi ittirip çatlamalarına neden olduğu için kanamalarım oluyor..14. haftaya kadar kanamalarım muazzam yoğunlukla sürdü sonra kistler yok oldu ve oğlum yerleşmeyi başardı ama kızıma göre hep azıcık daha ufaktı hatta doğumda bile ve hatta şimdi bile..

ama sağlıkla geldi iki bebeğim de..Allah size de nasip etsin inşallah..ama dediğim gibi içinizi ferah tutun Allah'a sığının ve bol bol dua edin..

6. 15 Mayıs 2010
  7. Hymarry

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    Bu da o doktorlara kapak olsun artık Burçincim,çok güzel özetlemişsin,
    arkadaş gelse de okusa..
    taktir işte,ömrü olan gelip yerleşiyor,ömrü olmayana da ne kadar uğraşsak olmuyor vesselamm..

8. 15 Mayıs 2010
  9. Utkumm

Utkumm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaslar okudum da benimde moralim düzeldi doktor sürkli bana da bebegimin birinin küük oldugundan ve fada edilebileceginden söz ediyor onlara göre ne basit bişey..
    Allahım saglıkla kucagmuza almayı nasip etsin

10. 15 Mayıs 2010
  11. julia

julia Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    Çok teşekkürler kızlar,ben birinin diğerinden daha küçük olma olasılığını biliyordum,bu gözle görülür şekilde küçük ama kalbi maşallah deli gibi atıyor :)
    Doktor olunca kızlar tüm doktorlar böyle rahat anlatabiliyorlar :) benim oğlumda da risklerim olmuştu ve doktorum direkt anlatmıştı,ben soğukkanlıyımdır aslında ama duygusalız tabi şimdi :))

ıçim rahatladı okuyunca yazdıklarınızı,bekleyecez tabi,Zaten Rabbime tevekkül ettim ben dualarımı ediyorum,Neyse hakkımızda hayırlısı o olsun inşallah.

Haftaya kontorlum var bakalım ne olacak?

12. 15 Mayıs 2010
  13. julia

julia Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    Benim gebelik üç keseyle başladı birinin kalp atışını görmedik kendiliğinden kayboldu sonra,çok şükür ağrım sızım yok kanamam yok.
    Klomenle hamile kaldım tereddütlerim oluyor tabi ama duadan başka çare yok artık dediğim gibi Rabbime sığındım

14. 17 Mayıs 2010
  15. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    aynen canım benım ıkısı ıyı bırı cıok mınık gıder dedı dr ........her gıdısımızde gıtmıştır dıye bekledık amaa her gıduste mınık te olsa buyudu ve tutundu sımdı kucagımda ve gercekten ınce yapılı daha mınık...........asla uzulne ınş ıyı olucak

16. 22 Mayıs 2010
  17. julia

julia Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    Kızlar doktordan gedim çok rahatladık doktorum da ben de :) bebişlerim kıpır kıpırlardı,çok şükür bir soru kalmadı kese gelişmiş bebekler de ,herkese teşekkürler

18. 22 Mayıs 2010
  19. Hymarry

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    bunu biz bile biliyorduk,doktorun literatürüne eklemiştir inşallahh..

iyi bir hamilelik diliyorum..