ikizlere tek bakmak....

Konusu 'İkiz gebelik ve çoğul gebelikler' forumundadır ve menekxsxe 44 tarafından 26 Şubat 2009 başlatılmıştır.

26 Şubat 2009
    Konu Sahibi : menekxsxe 44
  1. menekxsxe 44

menekxsxe 44 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    ikizlerine tek bakan var mı? varsa ikisiyle nasıl başa çıkıyorsunuz? bende tek bakmaya başlıcam.benimkiler 3 aylıklar?nasıl başa çıkıcam bilmiyorum...

2. 26 Şubat 2009
  3. nazlxixmelek

nazlxixmelek Y >>-('v')->> F =>~~K&K~~ Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    selam canım ben ikiz oğluşlarıma tek bakıyorum eh tek bebeğe göre daha zor ama bir yerden sonra hem sen hemde onlar sana alışıyor biraz daha hafifliyor...
    ben forumlara çok yazdım ama merak ettiklerini sor istersen ona göre anlatayım..

4. 26 Şubat 2009
  5. menekxsxe 44

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    canım mesela aynı anda ağladıklarında ne yapıyorsun? benim en büyük korkum bu. annemle bile ikisine yetişemiyoruz.benimkilerden biri çok yaramaz sürekli ağlıyor.emzikte almıyor.ne yapıcam ben yaaa.sallanmaya alıştılar.beşikte ikisini sallıyorum.ama sallamayı bıraktığım anda uyanıyorlar.sürekli başlarında olmam gerekiyor.

6. 26 Şubat 2009
  7. meltem44

meltem44 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    canım benim ikizlerim 2 yaşında doğduklarından beri tek bakıyorum ikisi biden ağlayınca yetişemiyordum ve oturup bende ağlıyordum, benimkilerde emzik almadılar ama parmaklarını emdiler.
    İşin çok zor gerçekten, benimkilerde beşiği sallayınca duruyordu artık ellerim neredyse nasır tutacaktı, mesela birini emzirirken diğerini ayağımda sallıyordum veya tek elimle beşiği sallıyordum
    Allah kolaylık versin, tek ihtiyacın olan şey sabır sabır:ecrin_bebek::ecrin_bebek:

8. 26 Şubat 2009
  9. nazlxixmelek

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    ilk başlarda aynı anda ağladıklarında daha hafif olduklarından mecbur ikisini birden kucağıma alırdım.. arkadaşın dediği gibi bende ağlayacak duruma gelirdim neredeyse ama bunlar ilk 3 ay için sonra biraz daha gaz sancıları felan olmayınca hem daha çok uyuyorlar hemde daha sakin oluorlar.. sonra bende akıllandım şimdi birini ayağıma birini anakucağıyla birlikte yanıma alıyorum birini ayağımda birini anakucağında sallıyorum yada konuşuyorum sürekli beni dinliyor zaten çok uykusu varsa dinlerken uyukluyor yada hafif sallamada uyuyor oda bazen uyumasa ayağımdakini uyutup anakucağına alıyorum diğerini ayağıma alıp uyutuyorum bazen müzik açıyorum baştan beri sese alışsınlar diye tvnin sesi hep açıktı müzik çok dinlettim şimdi isimlerine göre ninnileri var netden indirdim onu açıyorum en azından susuyorlar.. yada ikisinin karşısına geçip bir müddet konuşuyorum kucak istemekten vazgeçiyorlar... gülücük atıyorlar..
    birde ben sadece mama verebiliyorum içeriye bir tepsi hazırladım biberonları bir termosda sıcaksu acıktıkları zaman mamayı daha kolay hazırlıyorum ve altına destekle bieronu tutturuyorum en azından ortalığı topluyorum kollarım dinleniyor...

10. 26 Şubat 2009
  11. menekxsxe 44

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    ah ah ne güzel 2 yaşına getirmişin.darısı benim başıma.ve seni tebrik ederim tek bakabilmişsin.bakalım bende elimden geleni yapıcam.inş. bebişlerde bana bu konuda yardımcı olur ve beni üzmezler.

12. 26 Şubat 2009
  13. menekxsxe 44

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    bu biberonun altına destek olayı çok iyi fikirmiş valla.bende denerim mutlaka.sen ne zamandan beri mama veriyorsun.benimde artık sütüm neredeyse hiç yok.günde 1 kere ancak emziriyorum.ilk 1 ay doğrudürüst emzirebildim.sonra hep mama. bi de hangi mamayı kullanıyorsun.gaz sancıları ne zaman geçti seninkilerin? gece uykuları nasıl? 3 aylıkken kaç cc mama veriyordun ve kaç saatte bir veriyordun? çok soru sordum değil mi? kusura bakma :eek:

14. 26 Şubat 2009
  15. nazlxixmelek

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    bebişler ağlayınca yarım kaldı..:))
    benimkilerinde biri emziği tutuyor diğeri hiç tutmadı verincede midesi bulanıyor beyefendinin...ama şimdi emziği tutanada vermiyorum gerek kalmıyor biberonla karınlarını doyururken uyuyorlar çoğu zaman birde her ağladıklarında mecburen ikisine yetişemediğin için kucağa alamıyorsun ya onlarda mecburen kendi kendilerine oyalanarak uyumaya alıştılar.. bazen ben biriyle oyalanırken diğeri biraz etrafa bakıyor oyuncakları var onlarla oyalanıyor...
    anakucuğı yada beşiklerinin üzerine sallanan oyuncaklardan alabilirsin bir müddet oyalıyor onları hem uykuları gelince ona baka baka uyuyorlar kendi kendilerine..
    çok zorda kalırsan elektirik süpürgesini aça susarlar.. bir gün ben daha 3 aylıkken bebişler suturamadım biri kaka yapmış diğeri kucak istiyor açtım elektirk süpürgesini sustular bebişin altını değiştirdim sonra mama vakitleri gelmişti mamalarını verdim ağızlarına altlarına battaniyelkeriyle destek yaptım ama başlarından ayrılmadım ki biberonu düşürmesinler bebişlere bişey olmasın diye onlarda yerken uyumuşlardı..
    elektirik süprgesi fön makinesi ve su sesi, anne karnındaki sese benzediği için bebekler susarlarmış denemmiştir yani...:))

16. 26 Şubat 2009
  17. nazlxixmelek

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    2. aydan itibaren sürekli mama veriyorum sütüm biberona alıştıkları için hastanede çbuk gitti..
    bebelac 1 kullanıyordum şimdi 4. aydan itibaren bebelac 2 ye geçtik.. şimdilik ek gıdada aldıkları için 3. aydan beri 100 cc yetiyor onlara.. bazen yetmiyor 50 cc daha yapıyorum ama genelde 100 cc yetiyor..3. ayda 2 satde bir acıkıyorlardı şimdi ekgıdalarla mamayı 4-5 satde bir veriyorum aralrda meyve püresi pirinçli muhallebi veriyorum...
    gece uykularıda 3. aya kadar hep gece 2 saatde bir kalkıp yerlerdi şimdi 4-5 saat uyuyorlar gece 4-5 gibi uyanıyorlar mama sonra yine 2-3 saatde bir veriyorum..gece 11de yatırıyorum..

18. 26 Şubat 2009
  19. menekxsxe 44

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    bende bebelac 1 kullanıyorum.benim biri çok güzel yiyor iştahlı bir çocuk.ama diğeri hiç yemiyor şimdilik 3 saatte bir veriyorum 100lük.ama iştahsız olan 60lık zor bitiriyor. gece benimde biri gece 1 kere uyanıyor ama diğeri 2 saatte bir ve sabah 7 de uyanıyorlar bi daha uyumuorlar.senin maşallah mama yerken uyuyorlarmış benim sallanmadan mümkün değil uyumuyorlar.canımya seni de bıktırdım sorularımla sağol cevapların için.tecrübe benim için çok önemli.