İkizleri nasıl yatırmalı?

Konusu 'İkiz gebelik ve çoğul gebelikler' forumundadır ve ZeaMays tarafından 25 Aralık 2008 başlatılmıştır.

25 Aralık 2008
    Konu Sahibi : ZeaMays
  1. ZeaMays

ZeaMays ♥♥♥canlarımsınız♥♥&# Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    1 aylık olan ikizlerimi şimdilik aynı yatakta ve kendi odamızda yatırıyoruz. Ancak şimdiden birbirlerini etkilemeye başladılar. Biri ağlayınca diğeride başlıyor. Biraz daha büyüyünce yataklarını ayıracağım. Ancak yine birbirlerini etkileyecekler. Ne yapmalıyım sizce odalarınıda mı ayırmak gerekir? Sizler nasıl yatırıyorsunuz kızlar?

2. 25 Aralık 2008
  3. mavi deniz

mavi deniz son 4 gün Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    odalarını ayırmak çözüm degil bence ama uzun süre aynı yatakta yatırmayın bence..yapılacak şey bence biri uyandıgı zaman hemen yetişip onu odadan çıkarmak olmalı..benimde ikiz yegenim var biri uyandıgında hemen aglar digeri nadiren aglar genelde kalktıgında etrafına bakar kısa sesler çıkarır..bagırarak uyananı hemen alırız odadan..zamanlada alışılar zaten

4. 26 Aralık 2008
  5. nazlxixmelek

nazlxixmelek Y >>-('v')->> F =>~~K&K~~ Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    bizimkilerde kırkımız çıkana kadar aynı ytakta yattılar.. sonrasında birisi daha fazla gaz sancıları olduğu için çabuk uyanıyordu izde çok iyi bir fikir değil ama onu gece yanımızda yatırıyorduk.. çünki yatağına koysak uyurken bile ıkındığı için kardeşini etkiliyordu bu sefer ikisiyle birlikte uğraşıyorduk.. gündüzleri ikisinide kendi anakucaklarında yatırıyoruz birbirinin sesleri o kadar etkilemiyor ama gece çabuk uyanabiliyorlar.. şimdi diğeride kucağa alıştı ister istemez oda benimle kucağımda yatıyor gece yatağına koyunca sırtının yatağa değdiğini biliyor resmen...
    bizde şimdi geç olmadan bir düznlemeye gideceğiz... biz park yatak almıştık iki tane biri içeri odada diğeri yatak odasındaydı.. şimdi iki yatağıda yatak odamıza koyacağız gündüz tv açık sese alıştılar şimdi çok nadir birbirlerinin ağlama sesine uyanıyorlar.. yatakları ayrı olunca gece bizim yanımızda da yatmazlar uyanıncada hemen müdahale edilebilir diye düşünüyorum.. odalarını ayırmak bana pek mantıklı gelmedi küçük oldukları için çok zor ikisi birden uyanınca bir ona bir diğerine koşturmak çok uğraştırır..
    zaten sen zaman geçtikçe bebişlerinin durumuna göre pratik çözümler üreteceksin ister istemez..Allah yardımcın olsun..

6. 27 Aralık 2008
  7. Ruzgarim

Ruzgarim <a href="http://lilypie.c Üye

Beğenildi:
    53
    Ödül Puanları:
    113
    Her zaman cocuklarin anne ve baba yaninda yatmasina karsi oldugumdan ilk gunden ayirdim ben odalarini ikisde ilk 1 ay ayni besikte sonra kendi besikilerinde uyuyorlar.Ayri odalrda yatirmayin birbirlerine anne karnindan alisiklar cunku yani pek nadir biri uayninca digerini uyandiriyor.Ben kendi gozlemlerimden soyluyorum aralrinda o ozel bag pek ayri kalmalrini izin vermiyor.Genelde ayni aynda uayniyorlar uyuyor ve acikiyorlar.Hatta uyuk aninda bile bir uykusunda donunce digeride ayni tepkiyi veriyor.
    Gece sizin icin kalkip onlarin yanina gitmek cok zor olucak ben bazen uykulu sekilde duvarlara carpa carpa geziniyorum ama sonra yaninizda ayirtmak icin akla karayi secicek olan sizsiniz gene.Bir tanidigimnin kiz 4 yaisnda hala yanlarinda yatiyor hatta ayni yatakta.

8. 27 Aralık 2008
  9. pamuk26

pamuk26 Yabangülü Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benimkiler doğduğundan beri ayrı yataklarda ve yatak odasında yanımda yatıyorlar...gözümün önünde olsun istedim..ağlar kusar duyamam göremem...herkesin ayrı tercihi...

10. 27 Aralık 2008
  11. doras

doras Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben yaklaşık 5 aylık olana kadar kendi yatak odamda yatırdım...ayrı sepetlerde uyudular...çok küçük olduklarından yanımdan ayırmadım...5 aylık olunca kendi odalarına ,kendi karyolalarına geçtiler...çok da iyi oldu böylesi...bnce en azından ilk 3 ay anne yanında kalmalı bebekler...allah korusun,kusar vs.haberiniz olmaz...anne gözetimi şart...

12. 28 Aralık 2008
  13. biscuitt

biscuitt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Benimde ikizlerim suan 1 aylık ben beraber yatırıyorum ve suana kadar cok sukur biri ağladığında diğeri uyanmadı ama ben en başından beri biraz sese alıstırdım genelde sesli ortamda yatırdım ki alıssınlar , bazı bebekler cıt cıksa uyanır boyle olmasınlar diye sesli ortamda yatırdım. yaza insallah kendi odalarına gecirmeyi düşnüyorum.

14. 20 Ocak 2011
  15. selin006

selin006 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Merhabalar ikizler sırt üstü yatılırsa daha rahat ederler