ikizlerine kocası ile bakan varmı

Konusu 'İkiz gebelik ve çoğul gebelikler' forumundadır ve DEBA tarafından 5 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

5 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : DEBA
  1. DEBA

DEBA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar bir süre önce erken doğumla ikizlerimi doğurdum şu anda 40 günlük oldular.evimde kayınvalidem kayınpederim ve görümcem var görümcem hafta arası bebeklere bakıcak ama ben artık evde kalabalık yaşamak istemediğimden daha doğrusu kayınpederimden artık hoşlanmadığım için onlar evlerine dönseler görümcem le hafta arası hafta sonları da eşimle bakabilirmiyim bebeklerimle.aslında en önemlisi hafta sonları acaba eşimle bakabilirmiyim korkusu yaşıyorum.çünki görümcem hafta sonları eve gidince kayınvalidemler evde oluyorlar.ne olur bana akıl verin

2. 5 Ağustos 2010
  3. Kayra

Kayra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
    en güzeli tek başına canım...ne kadar çok kişi olursa o kadar düzensiz oluyo...... başlarda biraz uğraşıyorsun ama sonra herşeyi düzene koyuyorsun... benim arada annem geliyor o geldiği gün uyku düzenimiz bozuluyor...sonra o gün kabusa dönüyor

4. 5 Ağustos 2010
  5. tarihci_35

tarihci_35 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    evet canım kayraya katılıyorum ben de 20 günlükten itibaren yalnız bakmaya başladım eşim de yardımcı oldu sağolsun şimdi 1 yaşına gircekler çok şükür:nazar:

6. 5 Ağustos 2010
  7. dorukk

dorukk S ♥ A ♥ B ♥ İ Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    bende 10 gündür yalnız bakıyorum. akşamları ve haftasonu eşim yardım ediyor.. henüzyeniyiz biraz zorlanıyoruz ama alışıcam başka çarem yok ev işleri biraz aksıyor belki o konuda yardım alabilirim...

8. 5 Ağustos 2010
  9. wavy

wavy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım sizin ev benim ilk doğum yaptığım zamnaki gibi maşallah. bende fazladan bir görümce daha vardı ha birde her iki görümcenin oğulları:)) sana şöyle söyleyeyim nerde çokluk orda karmaşa. her kafadan bir ses çıkıyor. ve sen bişey bilmez anlamazsın tecrübesizsin onlar herşeyi bilir oluyor ve sen stresten patlıyorsun bende öyle oldu. ne zaman onlar gitti annemle kaldık bişeyler daha düzgün gitti. ama şuda varki aslında ilk baştan yalnız bakabilsen en iyisi. çnkü herkesin kendi tarzı var ve tarz karmaşası bebeklere yansıyor. ve herşey altüst oluyor. mesela benim kızlardan birisi bir dönem uyku karmaşası yaşamıştı. nasıl uyuyacağını bilmiyordu. halada uykuları düzenli dedğil. annem yaklaşık 1 aydır memlekette eşimle bakıyoruz. gündüzleri delirecek kadar zorlanıyorum. çünkü benimkiler insana alıştılar ve çook huysuzlar sürekli ağlıyolar. ama kendime göre bir düzen oturrtum. ve eğer eşin benimki gibi anlayışlı ve sana düşkünse eminimki gecelri onunla çok güzel götürürsün. gündüzleride sen bile bir süre sonra tekbaşına göürürsün. tekrar ediyorum nasıl başlarsa öyle gidiyor. çocuklar kalabalığa alışıyr ve sonrası çook zor oluyor.. tecrübeyle sabttir:)

10. 5 Ağustos 2010
  11. WomenLove

WomenLove bir Aşk Krallığı Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    198
    valla bakarsın cnm benim kocam eve erken gelse ve hiç seyhate gitmese süper bakarız hiç problem yaşamayız...

bakılır yani ....hiç korkma
    inan ben anneme gidiyorum eşimin seyhateleri yüzünden 1 hafta iyiyiz 2 hafta bozuğuz
    bu arada kaynanam geliyor sözde yardıma berbatt ne uyku düzenim kaldı nede çocuklara sabrım..sinirimi bozuyor daha çok ...
    sal herkesi gitsin cnm tek daha iyi

12. 5 Ağustos 2010
  13. DEBA

DEBA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    86
    ya ben zaten korkmuyorum ama eşim korkuyor o da beni karamasarlığa itiyor .ama 1 ayda olsa 2 ayda olsa zaten kalıcağız baş başa aslında baş başada kalmıyacaız. zaten hafta arası görümcem bizimle olucak sadece hafta sonları aslında .yinede teşekkürler arkadaşlar vallahi moral oldu ya inanılmaz sıkılıyorum bu arada kayınpederimden malesef görümcemle bebişleri bırakıp havuza gittik diy e küfür yedik ben bu arada hamileliğimde 5 aya yakın evde serklajdan dolayı yattım.bizde kafa dağıtalım biraz kendimize gelelim diye havuza gittik görümcemde amilyat olmuştu oda aylardır evdeydi. hayatımda böyle bir şeyi ilk defa yaşadım işte bu yüzden artık evimde kimseyi artık istemiyorum.

14. 6 Ağustos 2010
  15. kadesa

kadesa Manyak Mıknatısı! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    29.768
    Ödül Puanları:
    463
    canım bizde eşimle birlikte bakıyoruz bebişlerimize.tek başıma bakmam imkansız çünkü bizim oğlanlar çok yaramaz.maalesef kucağa alıştırıldılar ve bu çok yorucu oluyor.ikimizde öğretmeniz ve şu anda yaz tatilinde olduğumuz için birlikte bakıyoruz.hatta eşim benden daha iyi bakıyor diyebilirim:)okullar açılıncada alt katımızdaki teyze bakacak,öyle anlaştık.bakalım Hayırlısı artık.

16. 6 Ağustos 2010
  17. femalexx

femalexx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    123
    akşam ve hafta sonları bende eşimle bakıyorum. ama benim eşim alt açma hariç herşeylerini yapar. akşam işten gelince onlar uyuyana kadar benle bir herşeyleriyle ilgilenir hatta birini o uyutur birini ben ..senin eşinde yapabilirse sorun yok bakarsın.gündüz yardımcı ablamız var eşim gelince o gidiyor.annem sık sık gelir,aynı şehirdeyiz ama evi uzak olduğu için bir iki gün kalır o zaman daha neşeli ve mutlu oluruz çünkü anneanemizin pozitif enerjisi, sevgisi, sihirli elleri var....benim kızlarım 5 aylık ve ben onları her ortama alıştırmaya çalışıyorum. tv ni yanındaa uyutturum, onlar uyurken evde sessizlik olmaz tam tersi tüm makineler çalışır fırsat bu fırsat...o yüzden her halde gelen gidenle düzenimiz uykumuz bozulmaz...biz kalabalığı seviyoruz. amaaaa tek başına sürekli bakan arkadaşlara saygım ve hayranlığım sonsuz.....çok zor....ben evde yardımcı ablamız olduğu halde bazen kafayı yiyiyorum...yabancı biriyle evi paylaşmak çok zor ama bir süre sonra işe başlamam gerekecek ve yavrularıma sürekli bakabilecek bir yakınım yok o yüzden ben baştan onlar doğmadan hallettim bu işi...ben işe başlayınca tanıdıkları, alıştıkları biri yanlarında olacak o yüzden içim rahat...

18. 6 Ağustos 2010
  19. Rose,,

Rose,, Allahım sana emanetler Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bakarsınız canım ben 20 günlükten itibaren yalnız bakıyorum Allahıma şükür üstesindende geliyorum Allahımın izniıyle