ikizlerle tatil

Konusu 'İkiz gebelik ve çoğul gebelikler' forumundadır ve DEBA tarafından 20 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

20 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : DEBA
  1. DEBA

DEBA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar bebeklerim 35 haftalık doğdular şu anda 60 günlük oldular.haftaya 30 ağustosta 3 -4 günlüğüne tatile gitmek istiyorum ama bana tavsiyeleriniz varmı onları denizkeanarında nasıl muhafaza etmeliyim güneş kremi vs ne tavsiyede bulunursunuz...
    gidip gitmemek konusunda kararsızım aranızda bu kadarlıkken giden varmıydı

2. 20 Ağustos 2010
  3. dorukk

dorukk S ♥ A ♥ B ♥ İ Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    canım tatil için çokküçük değillermi? bence güneş mahveder yavruları mesela ben şemsiyenin altında koruyucularla bile yanmıştım.. tabi sen bilirsin ama bence daha çok küçükler...

4. 20 Ağustos 2010
  5. nevra_t

nevra_t Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    Cnm ben cesaret edemezdim açıkçası çok küçükler bebeklerin,gerçi büyüdükçe herşey daha da zorlaşıyor...güneş kremi vs. veya nasıl muhafaza etmelisin bence druna danış daha sağlıklı bilgiler alırsın....inşallah ben seneye düşünüyorum bebeklerle tatili 22 aylık falan olucaklar bu zamanlarda kısmet olursa tabi.....

6. 20 Ağustos 2010
  7. femalexx

femalexx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    123
    canım bencede tatil için biraz küçükler. düzenleri bozulursa huzursuzlanabilirler. ben kızlarım 2 aylıkken sadece annemde kalabiliyordum orda bile ilk günümüz ağlayarak geçiyordu...şimdi 6 aylıklar ama önümüzdeki ay bayram sonrası tatile çıkmayı planlıyoruz inşallah..benim ruh sağlığım için...

8. 20 Ağustos 2010
  9. kadesa

kadesa Manyak Mıknatısı! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    29.768
    Ödül Puanları:
    463
    açıkcası ben daha alıp çarşıya bilşe çıkmadım bebişleri,tatile hiç cesaretim yok.geçen gün iftara anneme gidelim dedik,ilk dafe bebek arabasına bindirdik.annemlere gidene kadar ağladı birisi.yoldaki herkes bize baktı,susuturamadık.o yüzden şimdi dışarı çıkarmaya bile korkuyorum.hem güneş ışınları onlar için şu anda tehlikeli olmaz mı?

10. 20 Ağustos 2010
  11. NIRSEN81

NIRSEN81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba ,bence en az 6 aylık olsunlar ondan sonra daha iyi olur çünkü ciltleri çok ince uva-b onlara ağır gelir.Geçenlerde cilt profosörü hoca tv de ilk altı ay güneş kremi ve aşırı güneş teması uygun değil dedi heleki bu yıl sıcaklar inanılmaz daha fazla ama yine de sen bilirsin?darısı bizim başımıza ,sağlıkla inşallah...

12. 20 Ağustos 2010
  13. WomenLove

WomenLove bir Aşk Krallığı Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    198
    bence gidebilirsin bebeklerin huzurlu çocuklarla en güzel dönemi
    deniz kenarına indiğinizde oto koltuğunuzun altına çarşaf ser terlemesinler
    ve atlet alttan çıt çıtlı badi giydir bide çorap oto koltuğunun üzerine ince örtü ört
    hatta büyük namaz boşörtüleri vaya beyaz onlar gibi...zaten şemsiye altında olacaklar...
    sonra mama veriyorsan sahile inerken termusa suyunu koy biberonlarını al yanına yap maması ver...
    arabanızla gidecekseniz oıtele giderken strelize makinasını al yanına strelize edersin biberonları..birde ağzı kapalık plastik kutular var ondan al odada ona koyarsın biberonlarını
    sonucda 3-4 günlük bişey bence bişey olmaz..sadece insanlar ellemesin mikrop almasınlar

yanına uzun penyelerle alttan çıtçıtlı badiler...ince yazlık pazen battaniyler alabilirsin..
    kuzuların ağrıkesicisini,gaz ilacını,okyonus suyunu,burun temizleycisini al...

bence git yoksa 1 yaşını geçmiş ikizlerle tatili unut...biz 16 aylığız dışarı gezmeye gitmiyorum valla bir sn.durmuyolar...2,5 yaşa umudum