ikna edemedim :(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve mimoza. tarafından 24 Ekim 2010 başlatılmıştır.

24 Ekim 2010
    Konu Sahibi : mimoza.
  1. mimoza.

mimoza. Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar, benim en yakın arkadaşım, hatta tek arkadaşım, kankam bir seneyi aşkın konuştuğu kendinden yaşça büyük birine iki üç gün içinde kaçmayı düşünüyor.ona çok karşı çıktım yakma kendini dedim ailene arkanı dönme dedim.onu çok seviyorum diyor çok iyi anlaşıyoruz beni bende fazla seviyor diyor aileni ikna et dedim söyle dedim belki verirler rızaları olur dedim imkansız vermezler diyo dersem kapı dışarı çıkarmazlar diyo çok üzgünüm bugün yarın gidecek ikna edemiyorum

arkadaşım 26 sevgilis 42 yaşında bide 13 yaşında erkek çocuğu varmış çocuğu babasında kalıyor 1 senedir ailesine yalanlar söyleyip ankara antalya arası mekik dokudu bir sefer gidecekti yarı yoldan döndü yapamadı bu sefer kararlı şimdi gidecek ailesi yıkılacak biliyorum ailesini iyi tanıyorum ne yapmam lazım kağıtlarını hazırladı gidecek ve evlnecek bu tip olaylar çok oluyor biliyorum ama arkadaşım çok duygusal ailesini biliyorum yıkılır mutlu olmayacağını ilerde çok üzülüceğini biliyorum yolundan çeviremedim sizinde fikirlerinizi alabilirmiyim

2. 24 Ekim 2010
  3. Sarissa

Sarissa uyudun uyanmadın olacak.. Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    148
    18-20 yaşlarda olsa cahillik derim ama 26 yaşına gelmiş ve kafasına koymuş olduğuna göre vazgeçiremezsin.
    Kendisi hata yaptığını muhtemelen yaşayarak öğrenecek.
    Zira ben bu şekilde evlenip de pişman olmaanını şimdiye kadar duymadım.
    Mutlaka vardır da sayılıdır.

Ya da her türlü riski göze alıp aileen birini uyaracaksın.
    Bu da daha kötü sonuçlar doğurabilir.

4. 24 Ekim 2010
  5. sedefimm

sedefimm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    bu durumda ne yapılabilir ki :KK43: arkadasın yasını basını almıs bir insan ne dersen de eger karar vermişse kafasına koymussa malesef ki yapar (biliyorum arkadasımda kaçtı ) umarım pişman olmaz erkek milletine güven olmaz kapının önune koysa o zaman ne yapacak kim olacak yanında bunları hiç dusunmeden malesef seviyorum ediyorum ölüyorum bitiyorum kaçıyorum cok rahat cok kolay..ailesine desen arkadasını kaybedersin ama arkadasın kaçarsa da ailesi sana baskı yapar en yakını sensin cunku cok zor bir durum..ben ailesine söyledim arkadasımı kapı dışarı bırakmadılar ve ben arkadasımı kaybettim ama hersey onun iyiliği içindi ve küçüktü o daha 20 yasındaydı dogruyu yanlısı göremiyordu.pişman degilim söyledigime falat arkadasım kaçtı :KK43: haberde alamıyorum 2 yıl oldu neredeyse acaba ne halde ne şekilde umarım mutludur :KK43:

6. 24 Ekim 2010
  7. Efla

Efla bize bağışla Allahım Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    Kaçarak evlenmek bir aileye yapılacak en kötü şeylerden biri bence.
    ailesini sonuna kadar ikna etmeye çalışsa arkadaşınız keşke. evlendikten sonra da aklı ailesinde kalacak, eşi ile çok mutlu olsa bile ailesinden dolayı içinde hep bir hüzün olacaktır. her ailenin tepkisi aynı olmuyor üstelik. kimi aile hemen affeder, kimi de yıllar boyunca affetmez. bu riski almaya hiç değmez bence. yarın birgün çocuğunun da aynı şekilde evlenmesini istemez kendi de, eminim...

bence arkadaşınız ailesi ile ne olursa olsun, durumu paylaşsın, hiçbir şey demeden kaçması hayatının hatası olur. ailesi belki zorla da olsa kabullenecek ama kaçması durumunda affetmeleri çok daha zor olur. ki bir evlat ailesine bu konuda sıkıntı yaşatmamalı.
    adamın yaşça büyük olması, çocuğunun olması; kaçarak evlenmesinden daha büyük sorun oluşturmaz.

8. 24 Ekim 2010
  9. mimoza.

mimoza. Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet ailesine söylemek arkadaşımı kaybetmem demek bu doğru... çok seviyor şuan doğrularuı göremiyor kafasına taktı şunuda düşünüyorum kendisinede söyledim baba sevgisini biraz az yaşamış o insandanda şevkat ilgi sevgiyi fazla görünce tabi...sedefim senin durumunada üzüldüm...olacakları biliyorum şimdi ailesi direk beni arıyacak...

10. 24 Ekim 2010
  11. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    kafasına koydu ise , kaderinde var ise yaşayacaktır.

arkadasınızın ailesi ile aranız iyi ise konuşun. ama hır gür çıkacaktır. sizde herşeyi olabilicekleri göze alıyorsanız konuşun.

12. 24 Ekim 2010
  13. yellowbomb

yellowbomb günün birinde!!! Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    61
    yaşı da varmış ya cahilde değil..yol ver arkadaşım bu tip işlerde kafaya konulduysa feriştahı gelse caydıramazsın..

14. 24 Ekim 2010
  15. mnla

mnla Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    ben olsam ailesine soylerdim. varsin bana kussun konusmasin. sonucunda kavga mi ederler naparlar bilmem. belki de ailesi ciddiyeti gorup nisanlanin derler. o sirada arkadasiniz icin biraz daha tanima sansi olur. kimbilir sonra kendisi vazgecer. ya da ailesiyle bu sekilde bir gerilime maruz kalinca fikri degisir. ha daha da hirslanip kacabilir ama bunu nasilsa kafasina koymus. ailesine daha az sok yasatmak icin haber vermek en iyisi. ben kesin soylerdim..

16. 24 Ekim 2010
  17. temmuzz

temmuzz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.305
    Ödül Puanları:
    238
    ailesine durumu izah et...
    arkadaşına yapacağın en iyi iyilik bu olsa gerek...

18. 24 Ekim 2010
  19. you_know

you_know Ne bu neşe ? Pro Üye

Beğenildi:
    89
    Ödül Puanları:
    203
    bende olsam kesinlikle söylerdim hır gur cıkacak ama o kız belki dogruları görup evde kalacak ama giderse bir yuva yıkılacak