ikolata kisti ve doum kontrol hap

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve xsxehrazat35 tarafından 28 Mart 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    28 Mart 2008
    Konu Sahibi : xsxehrazat35
  1. xsxehrazat35

xsxehrazat35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar,bende 4 cm çikolata kisti çıktı,çocuk düşünmüyoruz,acaba doğum kontrol hapı bu tür kistin büyümesini engellermi?Sizler hangi doğum kontrol hapını kullanıyorsunuz.Mesela Ginera kullandınızmı endometriozis kisti için?
    Acil cevaplarınıza ihtiyacım var.Lütfennnnnnnnnnnnn.

Son düzenleme: 28 Mart 2008
  2. 28 Mart 2008
  3. kirmizisilgi

kirmizisilgi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende de ayni kist var ama biz cocuk dusunuyoruz.. bana dr. eger cocuk dusunmuyorsan d. kontrol kullanabilirsin ya da gecici menapoza sokup bu kisti kucultebiliriz demisti. d. kontrol hapi kisti kucultmuyormus, sadece buyumesini engelliyormus, gecici menapozda zor bir durum gibi dusunmustum ama o kisti kucultuyormus.. uzman bir dr. gorusu almak lazim, iyi huylu ama yaramaz bir kist..yani avam olacak ama yukari tukursen biyik, asagisi sakal olayi malesef..gecmis olsun, pek yardimci olamadim ama..

4. 28 Mart 2008
  5. miss polat

miss polat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba bende de çikolata kisti vardı. benim yaşadıklarımı okumak istersen özel mesajla yaza bilirm. ama sana şunu söyleyeyim . çok uzun süreçe giriyorsun. bir an önce çocuk istesen senin açından daha iyi olur. çikolata kistinin 2 sonucu vardır. ya doğum ya da menepoz. doğum kontrol hapı kullansanda düzenli olarak regli olacaksın. çikolata kistinin oluşması da adet dönemindeki rahim duvarını atamamaktan oluşuyor. doktorunla çok iyi konuş çünkü bunun sonu ameliyat olabiliyor.Allahım inşallah sağlık vesin. hepimize.

6. 28 Mart 2008
  7. miss polat

miss polat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    evet aynısı bende kendimi yanlız hissetmiyorum

8. 28 Mart 2008
  9. EU2

EU2 Guest

Bendede Vardi Iki Kutu Ginera Içtim 6 Cm Den 1 Cm 'e Indi Simdi Bir Kutu Daha Içiyorum Yok Olmustur Sanirim

10. 29 Mart 2008
  11. <yumyum>

<yumyum> Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar bu çikolata kistinin belirtileri neler ben şüpheleniyorum dr bişey demedi ben araştırdım ve bu kiste yakın beliirtilerim var olsa eğer dr ultrasonda görürmüydü bilgi verirmisiniz

12. 29 Mart 2008
  13. kirmizisilgi

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0

14. 29 Mart 2008
  15. kirmizisilgi

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bana dr bu haplar ufaltmaz sadece ayni seviyede tutar demisti, zaten bu kist ameliyatla bile bitmeyebilir dendi, ilacla sanmam... gerci bu da bunyeden bunyeye degisebilir, sen sanslilardansin..

16. 30 Mart 2008
  17. xsxehrazat35

xsxehrazat35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Sendeki kistin çukulata kisti olduğundan eminmisin?Çünkü benim bildiğim bu hapların küçültmediği.

18. 31 Mart 2008
  19. laz_kxixzxix

laz_kxixzxix rize merkez kopsun herkez Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    bende de çikolata kisti vardı. 9 cm kadar büyümüştü ve ameliyatla aldırdım. ameliyattan 2-3 ay geçmesine kalmadan kistim tekrarladı ve doktorum yasmin die d.kontrol hapını verdi kisti eritmek baskı yapmak için. kistin erimesi gitmesi için en bilinen yol d.kontrol hapı kullanaktır.benneyaptımkibenneyaptımki

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.