ikolata Ve Tarnn Ak,(rulo pasta resimli)

Konusu 'Kekler - Pastalar' forumundadır ve su35 tarafından 16 Nisan 2009 başlatılmıştır.

16 Nisan 2009
    Konu Sahibi : su35
  1. su35

su35 bir varmış bir yokmuş Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba kızlar..
    bu tarifi aslında bir çoğumuz biliriz ama rulo denince akla bildiğimiz rulo pasta gelir.bu kez farklı bir rulo göreceksiniz.aranızda bilenler muhakkakki vardır ama ben de kendi usulümce hazırladığım pastamı sizlerle paylaşmak istedim umarım beğenirsiniz:KK66:
    BU ARADA BU PASTANIN KEKİ KIVIRMA FİKRİ BANA AİT DEĞİLDİR ,YABANCI BİR SİTEDEN ALINTIDIR..belirtmek isterim..ama pandispanyası,krema ve dekor kısmı tamamen şahsıma aittir..
    elma,tarçın ve bol çikolata düşkünüyseniz eğer buyurun pastamı yapmaya:))))))

hazırlık aşamasında tek yapmamız gereken pandispanya için kullanacağımız malzemeleri kekimizin daha iyi kabarması için oda sıcaklığında önceden tutmamız gerekmektedir..

5 yumurta 5 fincan un 3 fincan şeker 1 fincan mısırözü yağı yarım limon suyu 1 pkt kabartma tozu

krema için; 2 paket dr.oetker cream ole 700 ml süt 1 fincan elma suyu 1 çay kaşığı(silme) tarçın
    üzerine;bitter veya sütlü rende çikolata

oda sıcaklığında bekleyen yumurtalarımızı öce bir fiske tuzla daha sonrada şekeri ilave ederek iyice şeker eriyene kadar çırpıyoruz.içine limon suyu mısırözü yağını ve elediğimiz un ve kabartma tozu karışımınıda ilave edip fazla bekletmeden karıştırıp yağlanmış fırın tepsisine döküyoruz.170 derecede tam 13 dkk kadar pişiriyoruz,eğer daha fazla kalırsa kekiniz kıvrılmayabilir..üstü altın rengi alınca muhakkak kapatın.benim fırınımda bu sürede muhakkak kek ğişiyor çünki zaten çok ince bir tabaka oluyor yaklaşık 1,5 yada 2 santim kalınlığında bir kek oluyor.kek biraz 2 dkk fırında ağzını açmadan beklesin.daha sonra üzerine bolca süt döküp 2 tane peçeteyle üstünü örtün ve kalın bir örtüyüde peçetelerin üztüne serip fırında sütle ıslattığınız kekin buharlaşıp yumuşamasını bekleyin..diğer tarafta 2 paket cream ole ile süt,elma suyu ve tarçını da ilave ederek iyice çırpın dolapta kekinizin yumuşama süresi kadar bekletebilirsiniz.yaklaşık 10 dkk ka sonra kekinizi fırından çıkartın. keki ister tepside isterseniz yere ters çeviripte yerde boyuna 4 tane eşit şeritle ayırın birinci şerite kremadan sürüp dikkatlice sıkı bir rulo yapın ve pasta kabınızın ortasına dikleme yerleştirin.diğer parçalarıda krema sürerek rulonun etrafına sararak kekler bitene kadar 4 parçayıda aynı işlemle yerleştirin.daha sonra kalan krema ile önce kenarlarını daha sonrada üstünü kaplayın,ben artan kremayı bir poşete koyup delerek dekor yapmaya çalıştım.en son olarakta bir parça çikolatayı dolapta biraz bekletip bir tabaga rendeleyin(ben de daha önceden hazırladığım bitter rendesi vardı birazda sütlü çikolata rendeledim ikisindende kullandım tavsiye ederim.beyaz çikolatada süper oluyor:KK66:).rendelerken çikolata elinizin sıcaklığıyla yumuşayacak gibi olursa sık sık ellrinizi yıkayarak ısı değişimi yapabilirsiniz ve o sırada da çikolatayı dipfirizde biraz bekletebilirsiniz..ben pastamın orta kısmına odun kıymıkları yaptım.bunuda fazla sert olmayan çikolatayı bir bıcak yardımıyla kıyarak hazırladım yapımı çok basit deneyin muhakkak..rendelediğiniz çikolataları kaşık yardımıyla pastanızın istediğiniz yerine dekor yapabilirsiniz..
    bir önemli ayrıntı pastanın üstünü fazla kremayla kaplamayın kremanın ağırlıyla pasta göçebilir fazla bastırmayın kremayı sürerken .birde muhakkak dinlendirin öyle servis yapın..hepinize afiyet olsun kızlar...

Son düzenleme: 19 Nisan 2009
  2. 16 Nisan 2009
  3. hxuxzxuxn_yxixlxix

hxuxzxuxn_yxixlxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    resım yokfisfisfis

4. 16 Nisan 2009
  5. nefret

nefret canım oğluşum kucagımda:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    ınŞallah aŞama aŞama yaparken fotograflamıŞsındır cnm :)

6. 16 Nisan 2009
  7. su35

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar yalancı çıktım yaaa:1shok::1shok::eek:
    resim eklenen site açılmıyor sorun var ugraşıyorum hala kafamçokkarıştı
    cvp vermek istedim sizlerede:eek:beklediniz resim yok kusura bakmayın ama en kısa zamanda ekleyeceğim ilginize teşekkür ederima.s.

8. 17 Nisan 2009
  9. su35

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106

kızlar nihayet fotoğraf ekleyebildimsositososito delikafadulden

Son düzenleme: 7 Mayıs 2009
  10. 17 Nisan 2009
  11. nazarboncugum

nazarboncugum naz kızım hoşgeldin...... Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    196
    cnm çok güzel ve pratik görünüyor
    ellerine sağlık cicim valla ağzımın suyu aktı :)
    hazır hemen olsada yesem dimi :)
    emeğine sağlık cnmmm

12. 17 Nisan 2009
  13. ceyda_26

ceyda_26 CİCİMMMM Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    çok harika gözüküyor ellerinize sağlık

14. 17 Nisan 2009
  15. maviscik

maviscik Sabir;herkesden biraz dah Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    cok guzel olmus

16. 17 Nisan 2009
  17. su35

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim:eek: sizlerinde yüreğinize sağlıka.s.

18. 17 Nisan 2009
  19. su35

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106

kızlar kesilmiş halini koymayı unutmuşum iç kısmını görmediniz:eek:

Son düzenleme: 17 Nisan 2009