İL dışı refakatlı gidip yolluk alabilen varmıı 2010

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve aroha tarafından 8 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

8 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : aroha
  1. aroha

aroha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    15 ocak 2010 dan sonra il dışına sevkli ya da refakatli gidip yolluğunu alabilen varmı alan varsa kaç güne kaç tl aldınız... sanırım SGK da sorunlar var da..:teselli:

Son düzenleme: 8 Mayıs 2010
  2. 9 Mayıs 2010
  3. simten81

simten81 zarif anne olucam Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    ben de 2010 itibariyle sgk ya geçtim. anlamadığım şey biz tüp bebeği özel merkezde yapsak aynı yolluğu alabiliyor muyuz? sonuçta sgk devreye sokulmuyor. özel muayene ücretleri ödüyorum. bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim. ilk denememde doktorumla aynı üniversitede çalıştığımız için hiç bir şey talep etmedi. ama umut tüp bebekte her safha için ücret talep edildi ve sevk, sosyal güvenlik numarası gibi şeyler istenmedi. bu konuda yardımcı olur musunuz??

4. 10 Mayıs 2010
  5. xBettyx

xBettyx Sabırla bekliyorum..... Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    Canım ben geçen senelerde hep aldım tedavi yolluğunu ama geçen ay gittiğimde; Sadece

1- Üçüncü basamak sağlık kurum/kuruluşlarınca yapılan sevkler,
    2- Organ, doku ve kök hücre nakli tedavisi ve/veya kontrolü için yapılan sevkler,
    3- Kanser tedavisi ve/veya kontrolü için yapılan sevkler,
    4- Uzuv replantasyonu amacı ile yapılan sevkler,
    5- “Provizyon İşlemleri” bölümünde tanımlanan acil hal nedeniyle yapılan sevkler,

durumunda tedavi yolluğu verilebileceğini söylediler yani alamadım...
    Yolluk alabilmek için 3. basamak sağlık kuruluşundan sevk yaptırmak gerekiyor il dışına bu 3. basamak sağlık kuruluşu da en yakın Üniversite/Eğitim ve Araştırma Hastaneleri... Bu hastanelerin bünyesinde veya daha yakın bir yerde tüp bebek ünitesi varsa oraya gönderiyor ya da sevk yapmıyormuş.. Buradaki Üniversite hastanesine dün mail attım bu konuda ne yaptıklarını öğrenmek için cevap gelirse yazarım size de.... Bu yönetmelik 1 nisan itibariyle uygulanmaya başlanmış.. Anlıyacağınız devlet bu yardımı da esirgiyor bizden.... Çok üzgünüm çoook

6. 10 Mayıs 2010
  7. xBettyx

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    Canım eğer gittiğin özel merkezin SGK ile anlaşması varsa raporlu yaptırmasan da sevkini ayakta tedavi şeklinde işleyebilirler... Bu sevke dayanarak yolluk ödeniyordu şimdiye kadar artık durum onu da ödemeyeceklerini gösteriyor... Ben işten izin alabilmek için mecbur sevk yaptırıyorum

8. 18 Mayıs 2010
  9. aroha

aroha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kimse yok mu yoksa bu durumdan herkes memnun mu... günlük harcırah 6 tl..... şaka gibi ya

10. 19 Mayıs 2010
  11. seko4517

seko4517 can oglum, bal oglum Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bende soyle biliyorum eger bulundugun ilde 3. basamak hastane varsa ve sen baska bir ildeki hastaneye gidiyorsan yolluk alamiyorsum. mesela biz izmirden ankaraya gittik doktora her seyi yazdirdik ama odemediler. izmirde 3. basamak oldugu icin. eger olmasa odeniyormus.ama tabi hep bekletiyorlar ben erzurumda calisirken yolluk bi ara aldik ama sonra hakkimiz oldugu halde alamamistik

12. 19 Mayıs 2010
  13. aroha

aroha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yok yok herkes bu uygulamadan memnun sanırım kimse kendini mağdur görmüyor.. günlük harcırah diyorum 25 tl den 6 tl ye düşmüş....???

14. 19 Mayıs 2010
  15. eylul08

eylul08 Allahım bizi koru Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    ben dahil hiç kimse yolluk alamadığımız için kimse cevap yazmıyor yoksa emin ol cevap yazan olurdu
    bende sevk yaptırdım artvinin ilçesinden trabzonda sgk ile anlaşması olan özel bir hastaneye geçen yıl bütün refakatli olan yolluklarımı aldım tüp bebek tedavilerini ücretli yaptırmıştım
    ama bu yıl yeni yasadan dolayı halen alamadım 3 sevkim vardı gönderdim ama halen almadım alacağımıda bilmiyorum
    inşallah alabiliriz çünkü geri kalan herşeyi cepten ödüyoruz yolluk parasını almak iyi olur bu kadar masrafın arasında
    ödenen olursa yazarsa bende memnun olurum

16. 19 Mayıs 2010
  17. aroha

aroha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    SAĞLIK POLİTİKALARINI GELİŞTİRME VE MEVZUAT DAİRE BAŞKANLIĞI diye biryer var sanırım bunun ayarlamasını bu kurum yapıyor.. oraya telefon ve mail ve bimere mail atarsak sanırım ses gelebilir.. ümitsizim ama. denemekte fayda var

18. 20 Mayıs 2010
  19. xBettyx

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    maalesef bu sene nisan 1 itibari ile yolluklar yukarıda maddeler halinde yazdıklarım dışında ödenmiyormuş.. Aroha'nın söylediği gibi ödense da günlük 5 TL... Gerçekten şaka gibi... 1 ay önce yolluk almak için başvurduğumda o zaman öğrenmiştik ve o zaman eşim çok sinirlenmişti ve 1-2 yere mail atmıştık... SGK il müdürlüğünde bu işten sorumlu memur çok kişinin itiraz ettiğini ve dava açılabileceğini söylemişti. Ama tabii sonuçlanması 1 yılı bulur dedi.... Ben de geçen sene almıştım bütün yolluklarımı ve en azından bu kadar maddi olarak ağır bir tedaviden sonra çok iyi oluyor ama devletimiz sağolsun çok geçmeden bu işe de elini uzattı..