İlaç bırakmak

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve zmn tarafından 13 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

13 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : zmn
  1. zmn

zmn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaslar depresan ılaclarını bırakmak zor mu 5 tane hapım kaldı bıraktıktan sonra ne olacak cok merak edıyorum ve korkuyorum bu knuda kullanıp bırakanlar yaza bılırler mı? ya bırakamazsam? yada bıraktıptan sonrakı etkılerı olur mu cok tedırgınım??

2. 13 Mayıs 2010
  3. didi_

didi_ İki deli kedim... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Bir anda kesmezsen ilacını bir etki ile karşılaşmazsın. Doktorun dediği şekilde bırakmalısın. :1closedeyes:

4. 13 Mayıs 2010
  5. cmrm

cmrm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    bence doktorunuzla konusmadan bırakmayın.

6. 13 Mayıs 2010
  7. poldi

poldi Bir umut var mı? Üye

Beğenildi:
    683
    Ödül Puanları:
    148
    ılacı kesmeye sen karar veremezsin. Bunu doktorun karar verecek.Eğerki sende gelişmeler kaydederse bıraktırır. Fakat ilaçtan sonraki halinle ilgili bir şüphen olmasın,mutlaka eski düzenine gelirsin, ilaca bağlı kalma sakın.

8. 13 Mayıs 2010
  9. zmn

zmn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    hepınıze cok tesekkur ederım.ılaca basladıktan 2 hafta kadar normalınden daha kotuydum ıkı hafta sonra duzelmeye basladı sımdı hersey normal,ilacı bıraktıktan sonra aynı sıkayetlerım devam ederse dıye takıntı oldu sanırım bu gıdısle yan etkısı olmasa da olmus gıbı hıssedıp ılaclara devam edecegım offfffffffffffffff:KK43:

10. 15 Mayıs 2010
  11. bademli

bademli kime göre neye göre Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    sen kendini ilaçla iyi olduğun düşünesine inandırmışsın bi kere,bende öyle düşünüyordum ama bıraktım ilaç içmeyi.bence sende doktor kontrolünde azalt sonrada kes çünkü zmnla içtiğin dozunda az geldiğini düşünüp yükseltceksin belkide.bizde insanız sinirlenebiliriz üzülebiliriz doğamız neyi gerektiriyosa onu yaşamalıyız,ilaçlar çare olmamalı.

12. 15 Mayıs 2010
  13. zmn

zmn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    dogru soyluyorsun ılaca baslamadan once sadece sınırlenıyordum basladıktan sonra beynım yanmaya basladı sıkıntıdan duramıyordum oksuruk bı yandan ılacın butun yan etkılerı oldu sımdı tek korkum ılacı bırakmak degıl ılacı bıraktıktan sonra bu etkılerı tekrar yasamaktan korkuyorum

14. 15 Mayıs 2010
  15. efsal

efsal Fikrim Firarda Üye

Beğenildi:
    691
    Ödül Puanları:
    148
    ne kadar zamandır anti depresan kullanıyorsun bilmiyorum ama bu tarz ilaçlar tedavi amçlıdır.etkilerini 6 aydan sonra tam olarak gösterir.uzun zamandır kullanıyorsan asla birden bırakma .bu ilaçlar çeyrek yarım tam olarak başlanır genelde.ve aynı şekilde bırakılır ama ilaçları bırakmana her zaman dr karar verir.o sana nasıl b ırakacagını anlatır.bende 2 yıl kullandım

16. 15 Mayıs 2010
  17. zmn

zmn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    bana bu hapı norolojı verdı sıkayetlerın devam ederse psıkıyatrıye gıt dedı 1 ay olacak kullanalı 28 tane var ıcınde yan etkılerını yasadıktan sonra endıselerım daha da arttı onun sıkıntısını cekıyorum

18. 15 Mayıs 2010
  19. efsal

efsal Fikrim Firarda Üye

Beğenildi:
    691
    Ödül Puanları:
    148
    ilacın içeriğini okuduğunda zaten ilk 14 günün zorlu bir dönem olduğunu hatta kullanıcıların intihar eğilimi dahi gösterecegi yazıyodur.fakat yaşadığıın şikayetler fazla ağır bir ilaç kullandığındanda olabilir direk günde 1 tane alıyorsanız ondanda olabilir yada evhamdır.mesala bende anti depresanı kullandığım 2. gün kendimi cok iyi hissetmeye başlamıştım.halbuki etkisi tam olarak 6 ay sonra gösteriyor.eğer ki bunalımlarınız devam ediyorsa psikyatr gitmak en iyi çözüm.2 yıldan sonra anladım ki cok rahatsız bir ruh halim varmış.bunu tedavi olduktan sonra anladım