ilaç faydası

Konusu 'Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi' forumundadır ve unutmabirgun tarafından 13 Kasım 2010 başlatılmıştır.

13 Kasım 2010
    Konu Sahibi : unutmabirgun
  1. unutmabirgun

unutmabirgun Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    108
    Arkadaşlar eşimin sperm sayı ve hareketliliğin az olmasından dolayı çocuk sahibi olamamakta ve 3 adet tüpbebek tedavimize rağmen olumlu sonuç alamamış bulunmaktayız.Artık hangi doktora inanacağımıza bizde şaşırdık doğrusu.Bir doktor 1 ilaç tavsiyesinde bulunuyor ve sperm sayı ve hareketliliğini arttırır diyor diğer doktor ise bu gibi ilaçların hiçbir faydası olmaz sadece masraf yapmakla kalırsın diyor.Eşimin asıl doktoru Proxeed Plus kullanmasını önerdi yakın bir ürolog uzmanı akrabamız ise bu ilacın hiçbir faydasının olmayacağını zaten sperm sayısının 1000000 olduğunu bu sayının da tüpbebek tedavisi için yeterli olduğunu,bu ilaç sayesinde 2000000,3000000 dahi olsa normal sonuç alınayacağını,bunun yerine yeni bir tüpbebek tedavisi denememizi önerdi.Bu ilacı kullanıpda olumlu sonuçlar alan(sperm sayı ve hareketliliğinde aşırı artış) alanla oldumu?Ankara da Ahmet BOSTANCI isimli doktora tedavi olanlar varsa nasıl bir doktor?

Teşekkürler.

2. 13 Kasım 2010
  3. krishazel

krishazel Rabbim Sana Emanet Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Biz 3 ay kullandik ve olumlu sonuc aldik ve suan hamileyim canim. 7 milyondan 90 milyona cikti bizim sayi .

Kesinlikle doktor olarakta Kaan Aydos u oneririm.

4. 13 Kasım 2010
  5. krishazel

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Bizde tup bebek denemistik bizede normal olmaz demislerdi ama tup bebek tutmadi . 6 ay tedavi olduk normal hamile kaldim.
    yasinizda musaitse oncelikle tedaviyi deneyin .
    esinin tam olarak sonuclari nasil
    sayi
    hiz
    ve morfoloji nedir?
    kac yillik evlisiniz
    yaslariniz kac?

6. 13 Kasım 2010
  7. krishazel

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    ve hormon degerleriniz nedir?
    bizim ileri hiz ve morfoloji sifirdi mesela ona ragmen tedavi ile basardik.

8. 13 Kasım 2010
  9. unutmabirgun

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    108
    Eşimin sperm sayısı:1.000.000,Motilite=%1,Hızlı doğrusal hareket=-Yavaş Doğrusal Hareket=-,Yerinde Hareketli=%1,Vitalite(Eozin)(Host)=-,Aglütinasyon=Negatif,PH=8

FSH = 8.47,LH=16.4,PRL=10.1,TESTESTERON = 793

Sperm konsantrasyon yetersizliği nedeniyle morfolojiye bakılamamaktadır.
    Eşimin yaşı 29 kendi yaşım ise 24.3,5 yıllık evli olup 3 kez tedavi denedik.Son tedavimizde embriyolarımıza yapılan genetik testi sonrası 3 embriyoda Trizomi 13 çıkması üzerine transferimiz iptal olmuştu.Şuan da eşim ve kendi kanlarımda kromozom analizi yapılmakta ve sonucu 2 gün sonra çıkacak.

Bizimde doktorumuz Kaan beydi.

Peki sizlerin sperm sayıları nasıldı?

Son düzenleme: 13 Kasım 2010
  10. 13 Kasım 2010
  11. krishazel

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    bizim sayi 7 milyon ileri hizli ve morfoloji sifirdi
    bizide kaan bey tedavi etti . o sizin durum icin ne diyor canim? biz cok memnunuz ondan sabirla uyduk tedavsine

12. 13 Kasım 2010
  13. unutmabirgun

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    108
    Kendisiyle geçen gün irtibata geçtim ve tedavimizin olumsuz sonuçlandığını söyledim.Eşim çok geç yaşda inmemiş testisden dolayı ameliyat olduğu için sperm sayısının mevcut sayımızın çok üstüne çıkamayacağını,sperm üreten bölgenin çok az kaldığını(bunu önceki tedavimizde çektirmiş olduğu ultrason ile tespit etmişti) söylemişti.Sperme ait bozuklukların embriyo anomalisi yapabilmesi teorik olarak olası ama böyle spermleri seçmek henüz kanıtlanmadığını,Yine de olası DNA hasarlarına yönelik FSH tedavileri denemekte olduğunu ve bizede bu tedaviyi uyguladığını söylemişti.Kafanızı sakinleştirince gelin görüşelim dedi.Bayram sonunda gidip görüşmeyi düşünüyorum.

14. 13 Kasım 2010
  15. krishazel

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Bizede FSH a yonelik tedavi yapti aylarca ve basarili olduk.

16. 25 Kasım 2010
  17. nlgnsk

nlgnsk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    mrb,sizin adınıza çok sevindim Rabbim bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inş.sizinle aynı derttenmi muzdaribim tam olarak bilemiyorum ama fikrinizi almak istedim eşimden spermogram ve morfoloji testi istendi spermogram yapıldı fakat morfoloji testi yeterli sayıda canlılık ve sperm bulunamadığı için yapılamadı testin tekrarlanıp bir ürolog tarafından yorumlanmasını istedi doktorum 1.5 yıllık evliyiz ve 6-7 aydırda korunmadık test sonuçlarını gören doktorum direk tüp bebek dedi ilaçla tedavi filan olmazmı diye soruncada boşa zaman kaybı dedi neye istinaden bunu söyledi bilemiyorum ama açıkcası çok moralimi bozdu şimdi testin tekrarlanıp üroloğun söyliyceklerini bekliyorum asıl üroloğun yorumu önemliymiş bakalım ne diycekler dua edin nolur çok endişeliyim

18. 26 Kasım 2010
  19. krishazel

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Bizede sizin normal yolla kesinlikle olmaz dediler bizde inanip tup bebek yaptirdik olmadi
    sonra tedaviye yogunlastik ve tedavi sonrasinda normal yolla oldu
    once sonuna kadar tedaviyi deneyin olmazsa diger yontemlere basvurun daha yeni evlisinizde acele etmeyin