ilaclarimi ic(e)miyorum...yardim!

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve sumay tarafından 14 Ocak 2010 başlatılmıştır.

14 Ocak 2010
    Konu Sahibi : sumay
  1. sumay

sumay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    50
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaslar, 35+6yim... dr´umun hamileligimin basindan beri ve son 1 ayda verdigi ilaclarin günlük adet sayisi 6 oldu. bana cok fazla geliyor... bircogu da tok icildigi icin vakit bile olmuyor icmeye.
    günde 2 balik yagi,1 demir, 1 B12, bir multivitamin (elevit), bir de toz magnezyum kullanmam gerekiyor. bunlardan sadece demiri düzenli kullaniyorum, digerlerini ise araliklarla...

siz ilaclarinizi düzenli kullaniyor musunuz? yoksa yanlis mi yapiyorum? cok ilacin bebege zarari olabilecegini düsünüp üzülüyorum,hem de dr´um vücudumdaki eksikliklere göre bu ilaclari verdi diyerek icmem mi gerekir acaba diye üzülüyorum....:çok üzgünüm:
    kendimi cok kötü hissetmeye basladim...
    tecrübelerinize ve görüslerinize cok ihtiyacim var.....

2. 14 Ocak 2010
  3. huuulya

huuulya küçücüğüm herşeyim... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ben 22 haftalık hamileyim, genelde hemen her doktor veriyor ama benim doktorum eleviti hiç vermedi, 18. haftada demire başladık, onunla birlikte kalsiyum yazdı ama hergün içmeyeceksin dedi, bu haftaki kontrolümüzde de eşimin balık yemememi şikayet etmesi üzerine balık yağı verdi onu da aralıklarla iç dedi, yani düzenli kullandığın tek şey demir, herkesin ihtiyaçları farklıdır tabi, doktoruna güveniyorsan kullan, yaptığı tahliller sonucu mu veriyor eksikliğine göre?
    başka doktora gittiğim de o da hemen bi sürü vitamin yazmıştı ama ben doktorumu dinleyip almadım onları, çok şükür bebğin durumuda normal seyrediyor.
    şimdi vitamin almadığım için daha çok dikkat ediyorum yediklerime, öbür türlü vitamin içer otururdum, halbuki keşfedilmemiş bir sürü vitamin mineral varmış ve bunları almanın tek yolu da doğal beslenmek :CüvCüv:

4. 14 Ocak 2010
  5. sumay

sumay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    50
    Ödül Puanları:
    108
    tesekkürler huuulya!
    bebegimin gelisimi gayet güzel aslinda, 2 hafta önde gidiyor en basindan beri hem kilo hem boy olarak.ama ben hamilelik öncesi vejateryendim B12 depolarim alt sinirin üzerinde,haftada 1 kirmizi et,balik da yemeye calisiyorum ama yeterli degilmis.
    normal bir insan bile hergün balik yiyemeyecegi icin ben de hergün balik yagi kullanmiyorum,bikac gün kullanip, 1 gün ara veriyorum diger vitamini iciyorum...
    umarim bebegim icin en iyisini yapiyorumdur:sm_confused: