İlaçlı Böbrek Filmi Çektirenler...

Konusu 'Nefroloji - Böbrek Hastalıkları' forumundadır ve kadisim tarafından 19 Eylül 2009 başlatılmıştır.

19 Eylül 2009
    Konu Sahibi : kadisim
  1. kadisim

kadisim BUNDAN BÖYLE HEP İSTANBUL Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    Arkadaşlar zaman zaman yaşadığım ve bana çok acı veren boşluklarımda oluşan ağrılarım var..:sinifsinif:
    inanılmaz ağrı veriyor dün gece ölüyorum zannettim..
    arada tansiyon oynamalarım oluyor ve çok geçmeden en geç 1 gün sonra boşluklarımda ki ağrı başlıyor..
    Ateş basması ve aynı zamnda da üşümeler olabiliyor..
    zaman zaman idrarda yanma da bu şikayeetlerime eşlik ediyor..
    öncesinde dahiliye uzmanlarına göründüm ve herbiri test yaptırdıktan sonra problem olmadığını söyledi..:1no2:
    Acaba problem kadın hastalıkları ile mi ilgili dedim jinekoloğa gittim idrar kültürü yaptırdı ve rutin muayene tabii ki kültürde steril çıktı...
    şimdi ben nefroloğa gitme kararı aldım bayramdan sonra..
    muhtemelen böbrek filmi isteyecek nasıl yapılıyor ve böyle rahatsızlığı olan var mı...fisfisfis
    tahlilleri iyi çıkıp böbrek filminde problem olduğu ortaya çıkan arkadaşlar veya yakınları olan var mııı..:sinifsinif:
    Böbrek filmi çektirmiş olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok memnun olacağım..benneyaptımki

2. 25 Aralık 2009
  3. Hurricane

Hurricane Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Anladıgım kadarıyla böbrek anjiyosu olacaksın yani ilaclı film cekimi..Bende yaptırdım korkmana gerek yok sadece ilacın etkisinde kalıyorsun birgün..ilacı aldıgında da bayılıyo hissi oluyo vucudunda ve ani sıcaklık baslıyo ama gecici endişelenicek bir durum yok.belkide olmussundur bilmiyorum ama yazmak istedim,gecmiş olsun arkadasım..

4. 22 Ocak 2010
  5. alkim

alkim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    geçmiş olsun bende böbrek filmi çektirdim ilaçlı hiç bir yan etkisi yaşamadım yanlız sizin yaşadıklarınızı ben apanstde yaşadım müzminleşmiş bir apanstdi iki senede anlaşıldı oda patlamak üzere idi doktora gittiginizde bir kontrol olun

6. 22 Ocak 2010
  7. kadisim

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    Bu ara ağrılarım olmadığı için dr.a gitmedim..
    Ama en kısa zamanda gitmem gerektiğini biliyorum..
    Cevaplar için teşekkür ederim
    Müzminleşmiş apandisiti de ilk defa duydum..
    Sana da çok geçmiş olsun canım..

8. 23 Ocak 2010
  9. wishy

wishy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cnm ben kesinlikle ihmal etme derim,
    bnm de böbrek problemim oldu, umursamadım sonra idrara çıkamamaya kadar gitti,

tedbir almak her zaman iyidir. IVP mi istediler sintigrafi mi? gerçi bende önce bir ultrason bir de normal film çektirtmişti dr.

ama IVP ya da sintigrafi, korkulacak birşey yok. bir gün önce bir ilaç kullanıyorsun bağırsak boşaltıcı artı gaz giderici hap, sonra da ertesi gün film çekiliyor.

zor değil korkma, umarım yardımcı olabilmişimdir

10. 24 Ocak 2010
  11. kadisim

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    çok geçmiş olsun canımm..
    gideceğim muhakkak..
    Ama senin sonucun ne çıktı çok merak ettim ve şikayetlerin benimkilerine benziyor muydu...benneyaptımki

12. 24 Ocak 2010
  13. wishy

wishy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cnm bnm de böbreklerimde sancılanma oluyordu. idrara çıkmakta bayaa zorlanmıştım, hatta yapamadığım oldu (çok acı vericiydi),

böbreklerim iltahaplanmış, iltahap da tansiyonda oynamalar ve ateş yapıyor dediler, idrar kültürüne göre antibiyogram testi yapıldı, antibiyotik kullandım ama kontrollere sık sık gidiyorum, kültür vererek ya da gerek görülürse USG çektirerek.

14. 24 Ocak 2010
  15. babykuzum

babykuzum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende ilaçlı film çekildim tek zorluğu film çektirirken feci tuvalet hissi ve miğde bulantısı.bunlar bitene kdar ama korkma

16. 24 Ocak 2010
  17. kadisim

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146

cevap için teşekkür ederim cnm..
    yeniden çok geçmiş olsun..

geçmiş olsun..
    mide bulantısı neden oluyor..ilaç mı içiliyor filmden önce yoksa yalnızca su mu..eyvahedigeldismile

18. 24 Ocak 2010
  19. turtem

turtem ALLAH BÜYÜK Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    88
    merhabalar bende de hemen hemen aynı şikayetler vardı hatta karın şişmesi idrarda zorlanma ve idrar rengi sanki çamur gibiydiii. ilaçlı filme felan girdim böbregimde tas cıktı.. ilaçlı filmi 2 kere çekildim 1 gün öncesinden müsül iiçiyorsun sabaha kadar bagırsakların temizleniyor tabi buda insanı mahvediyor :)