İlaçlı göz muayenesi sonra gözbebekleri küçülmeyenler var mı ??

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve sunny tarafından 9 Kasım 2010 başlatılmıştır.

9 Kasım 2010
    Konu Sahibi : sunny
  1. sunny

sunny Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba anneler,

Bebeğim 3,5 aylık..Çocuk doktorumuzun önerisi ve gözyaşı kanalı tıkalnıklığı nedeni ile göz doktoruna götürdük.

İlaçla muayene yapıldı Tripamid denilen bir ilaçla göz bebeği büyütüldü.

Doktorun dediğine göre 4 saat içinde göz bebekleri düzelmesi gerekiyordu. Ancak 3 gün geçmesine rağmen hala gözbebeklerimiz büyük.

Sizin bu konuda bilgisi olan varsa yorumlarınızı rica ediyorum. Hiç damlatıldı mı bu tip ilaç ve ne kadar sürede düzeldi.

Doktorun dediğine göre bebek olduğu ve göz pigmenti tam oturmadığı için uzun sürebilirmiş.

Bu konuda bilgisi olanlar, bebeklerine ya da çocuklarına göz bebeği büyütme damlası yapılanlar varsa yorumlarınızı istiyorum..

2. 9 Kasım 2010
  3. nasmina78

nasmina78 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    108
    canım biz 7 aylıkken yaptırmıştık 2 günün akşamı geçmişti bekle bakalım doktorun dediği doğru olabilir

4. 9 Kasım 2010
  5. sunny

sunny Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım bizimki hala geçmedi anladığım kadarı ile sizin de uzun sürmüş..bebeklerde uzun mu sürüyor acaba ? sizin bebeğin göz rengi tam oturmuş muydu o sırada ?

arkadaşlar benzer deneyim yaşayan yok mu aranızda?

6. 10 Kasım 2010
  7. nasmina78

nasmina78 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    108
    hayır cnım geç değil bence ben oğlumu doçent te götürmüştüm o bakmıştı gözüne 1 2 güne normale döner demişti bi ben de sorun etmedim ama üzülüyordum bulanık görüyor diye küçükken bende kullanıyordum o damladan ordan biliyorum net göremiyosun ozaman bizim oğlanın göz rengi 7 aylık olduğu için artık belliydi geçmiş olsun