İlerlemiş yaş ve tüp bebek

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve esen65 tarafından 21 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    21 Eylül 2010
    Konu Sahibi : esen65
  1. esen65

esen65 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    İyi günler,
    ben 45 yaşındayım ve 2.evliliğimi 3 yıl önce yaptım. İlk evliliğim sırasında 15 yıl önce iki kez hamile kaldım ancak eşim bebek istemediği için kürtaj olmuştum. Hamile kalma olasılığımın son derece düşük olduğu koşullarda hamile kalmıştım üstelik. Şimdi son iki yıldır bebek istememize karşın olmuyor. Bu nedenle gittiğimi tüp merkezinde iki başarısız tüp bebek deneyimi yaşadık. Sonrasında bir başka görüş için başvurduğum tüp bebekte adı çokça duyulan doktor; bu yaşlarda olasılığın %1 olduğunu, bu olasılıkla bu kadar emeğe değmeyeceğini dolayısıyla bu işin peşini bırakmamın daha doğru olacağını söyledi.

Aynı fikirde misiniz?

Teşekkür ederim.

2. 22 Eylül 2010
    Konu Sahibi : esen65
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    45 yaş ve üstündeki kadınlar da kendi yumurtası ile çok sayıda gebelik yaşadık.

Yeterli bir hazırlık ve doğuma kadar yakından takiple muhtemel riskler azaltılabiliyor.

Mevcut sorunlar belirlenerek gerekli tedaviler tamamlanırken beslenme egzersiz ve stresle baş etme

yöntemleri en iyi şekilde uygulammalı.

Saygılarımla

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.