iletişim meslek lisesi...

Konusu 'Lise' forumundadır ve bego39 tarafından 15 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

15 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : bego39
  1. bego39

bego39 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu sene liseye başlıycak olan kızım için iletişim meslek lisesi düşünüyoruz..halkla ilişkiler bölümünü...öğretmenlrinin teşviklri dğrultsunda bu bölüme yöneldik..kızım illada olsun demiyor hiç bir kararı yok şu anda mesleki yönde..
    bu bölümde okuan varsa veya bilgisi olan dostlrımız varsa bana özeldende olsa msj yazabilirlermi?.çok sevinirim..zor bir dönem çünki,zamanda azalıyo..

2. 15 Ağustos 2010
  3. miskokulum

miskokulum canlarım...Kağan&Kerem Üye

Beğenildi:
    389
    Ödül Puanları:
    238
    canım özel mesaj alamıyorsun,öncekileri silmen gerek.Neyi merak ettin bu liseyle ilgili?

4. 17 Ağustos 2010
  5. bego39

bego39 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle ilgine teşekkür ederim canım..
    Yaa düz bir lisemi,iletişim mi düşüncedeyiz...iletişim olursa özel okuyacak zaten..ilerisi için ümit vaadediyomu?okuyan bir tandğımızda yok bu okullarda çevremizde..yakınımda otelcilik ve turizm meslek lisesi var,orayamı versek diyorum..özeller çok külfetli olmaya başladı sonu gelmiyo..bu saatden sonrada devlet okullrnda alışabilrmi oda ayrı bir problem..
    Anlıycağın canım öyle bir çıkkmazdayızki..rabbimden hayırlısını istiyorum artık napiyim...

6. 17 Ağustos 2010
  7. miskokulum

miskokulum canlarım...Kağan&Kerem Üye

Beğenildi:
    389
    Ödül Puanları:
    238
    canım benim eşim orda görevli,ben de bir dönem çalışmıştım.Orda hangi bölümü seçecek?Yani fotoğrafçılığa,gazeteciliğe,halkla ilişkiler veya radyo televizyon gibi bölümlere ilgisi var mı,ben yaparım diyor mu?Diyorsa eğer İstanbul gibi bir yerde staj yapma imkanı da çok olur.Çalışırsa eğer iletişim fakültesine de rahatlıkla girebilir.Ama bu alanda okumak istemiyorsa düz lise olmalı.Yani kızının tercihi önemli ama yönlendirmeyi de doğru yapmak lazım

8. 17 Ağustos 2010
  9. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Ben iletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunuyum.

Asla ve asla tavsiye etmem İletişim okumasını. Bir geleceği yok çünkü. İletişim fakültesi mezunu olmadan da oradan mezun olanların işini yapan alaylı diye tabir ettiğimiz yüzlerce kişi var. Yani bu sekötürde çalışabilmesi için illaki ileşitim mezunu olması gerekmiyor.

ben o kadar pişmanımki bu bölümü okuduğum için. Benim zamanımda puanı da bayağı yüksekti, hukukla eşdeğerdi. Bir alt tercihim 9 Eylül Hukuktu mesela. Ama maalesef İletişime denk geldi.

Sakın ola İletişim filan yazmayın, fuzuli bir bölüm.

10. 19 Ağustos 2010
  11. bego39

bego39 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ahh KUZUM yaa nediyosun beni alt üst etdin şu anda..gerçekden bu kadarmı pasif bu meslek..çok üzüldüm anlatamam..
    Miskokulum,eğer olsa halkla ilşkilrini seçickdi..ama kuzumun açıklmlrıyla bütün hevesim hayallrim suya düştü şokdayım şu anda..
    Bizler ahlaki değrlre önem veren ailelriz..rast gele düz bir lise ye nasıl olsa verilebilr ama....amaları çok ,duyglrımı anlatamıyorum...
    Allah hakkımzda hayırlsını nasip etsin inşaallah..
    Çok teşekkür ederim zaman ayırıp cevap yazdğınız için,rabbim sizlrede kolaylklr nasip etsin her ne muradınız varsa...

12. 27 Ağustos 2010
  13. _masal_

_masal_ ... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Ben de İletişim Fak öğrencisiyim. Eğer iletişim okumak istiyorsa düz lise+ iletişim fak daha mantıklı bence. Belki ilerde kararı değişir.

Evet okul tek başına bir anlam ifade etmiyor. Ama hep eğitim hem de tecrübeye sahip birine de hayır denmez bu sektörde. Kendini geliştirir. Okulun yanında bir de sektörde yer almaya gayret ederse iş bulmak o kadar da imkansız olmaz kızınız için

14. 4 Eylül 2010
  15. bego39

bego39 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkür ederim canım...

16. 8 Eylül 2010
  17. melodRama

melodRama saqooOOoo Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    mesLek lisesi düşnyomu kıızınız?

18. 8 Eylül 2010
  19. kardelen06

kardelen06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    ben de bu konuda çok araştırma yaptım düz lisemi yoksa meslek mi diye ben lise 2'ye geçtim düz liseyi seçtim şu kanıdayım meslek lisesi okuyanlarda 2 yıllık kalktı yani geçiş olmuyo dolayısyla kendi emeğiyle bi şekilde ünide bölümünü tutturması lazım ama meslek liselerinde ilk sene hariç hep meslek üzerine eğitim vericekler ve düz liseye göre eğitimleri daha düşük o yüzden hiçbi ders hakkında adam gibi bilgisi olmadan össye girecek belkide bilgi eskikliğinden yapamayacak şuan üniversiteli olmak çok önemli yoksa almıyolar hiç bi işe ve meslekten üniye geçmek daha da zorlaştı bana göre yarım yamalak bilgiyle üniversite tutturmak için meslekde daha fazla çaba harcıcak eğer o çabayı düz lisede harcarsa iyi yerleri tutturabilir ama ben tabi düşüncenize karışmak istemem mesleği okuyup üniverste okuyamssa ara eleman olur ha ama stajda kendini sevdirirse orda kalıcı olma imkanıda var kararınızı etkilemek istemiyorum ama düşüncemi belirtmek istedim :)