İlginç bir deney okudum,paylaşmak istedim...

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve Pamuğum tarafından 2 Kasım 2007 başlatılmıştır.

2 Kasım 2007
    Konu Sahibi : Pamuğum
  1. Pamuğum

Pamuğum Guest

Öğretmenlerinin, Japon araştırmacı Masaru Emoto’nun, ‘suyun moleküler yapısının insanların düşünceleri, sözcükleri ve dinledikleri müzikten etkilendiği’ tezinden söz etmesi üzerine öğrenciler, 31 Aralık’ta ‘sevgi deneyi’ne başladı. Aynı ebatta iki kavanozdaki suyun içine nohut, havuç, peynir ve bulgur gibi gıda maddeleri koyan öğrenciler, bir ay boyunca her gün aynı şartlarda sakladıkları kavanozlardan birine güzel sözler söyledi, diğerine ise hakaret ettiler. Kavanozlardan birinin üzerine hakaret içeren, diğerine ise övgü dolu sözcüklerin yazılı olduğu kâğıtlar yapıştıran öğrenciler, deneyin sonunda büyük şaşkınlık yaşadı.

Çünkü her gün güzel söz söylenen kavanozdaki gıda maddesinin tazeliğini koruduğuna, hakarete uğrayan kavanozdakinin ise bozulduğuna şahit oldular. Deneyi yapan öğrencilerden Onur Tuncay, iki kavanozdaki suyun içine havuç koyduğunu, birinin üzerine ‘teşekkür ederim’, diğerinin üzerine ise ‘aptal’ yazılı kâğıt yapıştırdığını belirterek, “‘Aptal’a her gün nefret dolu kötü sözler söyledim. ‘Teşekkür ederim’e her gün sevgi gösterip güzel sözler söyledim. Bir ay sonra, havuçlardan birinin şalgam suyu gibi koktuğunu, diğerinin ise çok kötü koktuğunu fark ettim.” dedi.

2. 3 Kasım 2007
  3. Gulpare

Gulpare Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Gercekten cok ilginc canim ya..Hemen buzdolabina kosup meyvelerime tesekkür edecegim..:)

Saka bi yana hersey sevgiyle güzel,sevgi dolu gözlerle bakabilsek dünyaya her zaman ve isigimizi yansitabilsek cevremizdekilere hersey acar,solmaz böyle..

Tesekkürler canim yazi icin.

4. 3 Kasım 2007
  5. Pamuğum

Pamuğum Guest

Ben tesekkür ederim..
    sevgiler.

6. 3 Kasım 2007
  7. unefille42

unefille42 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tuhaf ya. gerçekmi acaba. çiçeklerde bitkilerde işe yaradığını biliyordum ama suyu ilk defa duydum . paylaşım için teşekkürler

8. 3 Kasım 2007
  9. incesxixzxix

incesxixzxix olacak biliyorum... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sevginin gücü

10. 3 Kasım 2007
  11. irna

irna Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    eee boşa dememişler tatlı dil yılanı bile deliğinden çıkarır diye,güzel söylede neye söylersen söyle.

12. 3 Kasım 2007
  13. Filo

Filo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    ilginç ya............

14. 4 Mayıs 2008
  15. Silviya

Silviya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    anne karnındaki bebeklerle konuşulması müzik dinletilmesi ve bebeklerinde sıvı içinde olmasıyla bu mevzunun bağlantısı var mı acaba...ilgin bir paylaşım olmuş..teşekkürler...

16. 4 Mayıs 2008
  17. burcukutlu

burcukutlu anne, eş, çocuk, kardeş.. Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    Çok ilginç bir deney .Nede olsa canlı :)))Teşekkürler paylaşım için .

18. 4 Mayıs 2008
  19. tatlixsxoxgxlum

tatlixsxoxgxlum kızım İLKE 1 yaşında:)) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ilginç....arkadaşımında dediği gibi bende sebze meyveleri bir güzel nazlıyım ondan sonra dolaba kaldırayımda çok çabuk bozulmasınlar....