ilginç linkler :)

Konusu 'Faydalı Linkler' forumundadır ve EU1 tarafından 20 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

  20 Mayıs 2007
  Konu Sahibi : EU1
 1. EU1

  EU1 Guest


  İnternette sörf yaparken bazı Türkçe web sitelerin ilginç adresleri dikkati çekiyor. Devekuşuyla ilgili bilgi edinmek isteyenler, http://www.devekusu.com/ adresinde devekuşunun özellikleri, üretim çiftlikleri, verimleri konusunda birçok bilgiye ulaşabiliyor.
  Eğer yıllardır anlatamadığınız ve itiraf etmek istediğiniz birşeyleriniz var ise http://www.itiraf.com/ adresine gitmeniz yeterli. Sitede her türlü itiraflarınıza yer veriyor ve birçok insanın itiraflarını okuyabiliyorsunuz. http://www.hayir.com/ adresinde ise çeşitli konular ve olumsuzlar için hayır demeniz ve anketlere katılmanız mümkün.
  Günlük falınızı, burçları, karakter tahlillerini öğrenmek veya rüyalarınızın yorumlanmasını istiyorsanız http://www.muneccim.com/ adresine ulaşmanız yeterli. Burada karakteristik özelliklerinizi öğrenebiliyorsunuz. http://www.keriz.com/ adresinde ise cep telefonlarıyla ilgili pekçok ayrıntı yer alıyor.
  Türkçe arama motorları arasında ilginç isimler de var. http://www.kurcala.com/ ve http://www.interillet.com/ bu tür bir ama motoru işlevini görüyor. Eğer adağınız var ve kurban almak istiyorsanız http://www.aloadak.com/a ulaşmanız yeterli. Adak ve kurban hakkında birçok bilgi verilen bu sitede kurban siparişi bile verebiliyorsunuz. Arkadaş arayanlar veya evlenmek için kendilerine uygun eş bulmaya çalışanlar için de internette birçok web sitesi bulunuyor. Bunlardan bazıları http://www.bekar.com/ ve http://www.siberalem.com/ Evlilik, nüfus planlaması gibi konular http://www.disikus.com/. adresinde yer alıyor.

  AKŞAMCILAR İÇİN
  Rakı ve şarap hakkında bilgi edinmek isteyenler için de internet hizmetinizde. http://www.hayyam.com/ adresiyle şarap hakkında birçok bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Şarap çeşitleri, nasıl üretildiği, nasıl korunması gerektiğine ilişkin bilgilerin yer aldığı bu sitede ünlü şair Ömer Hayyam’la ilgili bilgiler de bulunmakta. http://www.raki.8k.com/ adresiyle de milli içkimiz rakının tüm özelliklerini öğrenebiliyorsunuz. Bu sitede rakının tüm özellikleri anlatılırken, nasıl içilmesi ve meze çeşitleri hakkında bilgiler yer alıyor.

  ÖLÜM İLANI
  Eğer çok sevdiğiniz bir yakınınızı kaybettiniz ve bununla ilgili ölüm ilanı vermek istiyorsanız http://www.rahmeteylesin.com/ adresine ulaşmanız yeterli. 50 ila 80 milyon lira arasında bir yıl internet ortamında yayınlanacak ölüm ilanı verebildiğiniz gibi vefat sonrası defin işlemlerinin nasıl yapılacağı konusunda bilgilere de ulaşmak mümkün.
  Karadeniz yöresiyle ilgili kültür, ekonomik ve sosyal bilgiler ise http://www.karalahana.com/ veya http://www.hamsi.com/ adresinde bulabilirsiniz. Biraz eğlenmek ve gülmek için birçok sitenin bulunduğu internette http://www.komikvizyon.com/, http://www.komikaze.net/ ve http://www.sinek.com/ dikkat çeken siteler.
  Çocuk bakımı, gelişimi, hamilelik konularında bilgi edinmek istiyorsanız http://www.bebek.com/, http://www.afacancocuk.com/ gibi birçok site bulunmakta. Ekonomik bilgiler için http://www.kotonline.com/ da ilginç bilgiler bulabilirsiniz. http://www.gizliyuzler.roots.gen.tr/ adresinde felsefe, siyaset bilimi konuları yer alırken, http://www.sucdosyasi.gen.tr/ de dikkat çeken hukuk siteleri arasında yer alıyor.
  İlginç diğer web adreslerinden bazıları şöyle:
  http://herseyy.cjb.net, www.hoppala.com, www.haylaz.org, www.ineksaban.com, www.koylu.com, www.nitrojen.cjb.net, www.yasalcom.cjb.net, www.samicik.com, www.delibela.cjb.com, www.kalan.com, www.misket.com.tr., www.karpuz.com, www.kirmizipabuclar.com, www.beyazkalem.com, www.komplo.cjb.net, www.zelzele.com, www.sporevi.com, www.krampon.chivi.com, www.dilimiz.gen.tr
   
 2. 21 Mayıs 2007
  Konu Sahibi : EU1
 3. maze

  maze Popüler Üye Üye

  Katılım:
  30 Nisan 2007
  Mesajlar:
  124
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  ilginç şeyler teşekkürlr canım
   
 4. 21 Mayıs 2007
  Konu Sahibi : EU1
 5. AskBocugu

  AskBocugu Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  15 Mart 2007
  Mesajlar:
  1.847
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  148
  Güzeldi Canim Teşekkürler
   
 6. 21 Mayıs 2007
  Konu Sahibi : EU1
 7. gxuxmxuxxsx

  gxuxmxuxxsx Aktif Üye Üye

  Katılım:
  3 Kasım 2006
  Mesajlar:
  460
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  86
  birkac tanesini duymustum ama cogunu bilmiyorum. tesekkurler