İlişki Oyunu oynayın

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve gi.em tarafından 4 Şubat 2010 başlatılmıştır.

  4 Şubat 2010
  Konu Sahibi : gi.em
 1. gi.em

  gi.em Popüler Üye Üye

  Katılım:
  19 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  1.138
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  106
  Küçük bir hareket, ‘sadece arkadaş’la, ‘ömür boyu sürecek mutluluk’ arasındaki farkı yaratabilir. David Zinczenko’nun önerisi size hiç de yabancı gelmeyecek; çünkü kaçan daima kovalanır!

  David Zinczenko’ya göre, erkekler randevularının hareketli labirentler gibi olmasını istiyor. Zinczenko, ‘Erkekler, Aşk ve Seks’ adlı kitabında kadınlara ilk randevu öncesi şu tüyoları veriyor: “Biz fare olacağız, siz de peynir. Peyniri istiyor muyuz? Evet, her şeyden çok! Peynirin kokusunu alabiliyor muyuz? Evet! Peynire nasıl ulaşacağımız konusunda ufak da olsa bir fikrimiz var mı? Kesinlikle yok! Ama yine de sizden, peyniri önümüze koymanızı istemiyoruz. Bakmak istiyoruz, düşünmek istiyoruz, bir yolunu bulmak istiyoruz. Çünkü bu peyniri, en sonunda çok daha lezzetli yapıyor.
  Bu, oyunlar oynamanızı, bizi kandırmanızı, sonra da bizden daha hızlı, daha akıllı biriyle birlikte olmanızı istiyoruz, anlamına gelmiyor. Biz ‘ilişki oyunu’ oynamaktan hoşlanıyoruz. Bizi, size giden yolu bulmaktan daha fazla heyecanlandıracak çok az şey vardır.
  Olay şu ki, size kur yaparken, yakınlaşmaya çalışırken midemizde Kosta Rika turist rehberindekinden daha fazla kelebek uçuşuyor. Ama şu da var: Eğer sizinle uzun süreli bir ilişki için ilgileniyorsak, heyecanımızı yenmemiz için ani bir sevgi gösterisinde bulunmanızı ya da bizi yatak odanıza davet etmenizi istemeyiz. En azından, hemen değil!


  ÇOK ıSTEKLı GÖRÜNMEDEN NASIL ıLGıMı GÖSTEREBıLıRıM?

  Erkek arkadaşlarım sürekli olarak kadınların daha istekli davranmasını istediklerini söylerler ama sonra bir kadın gerçekten istekli davrandığında onun arkasından isimler takarlar.
  Siz, sözlü iletişimde bizden çok daha iyisiniz ve sizin sözlerinizdeki incelikler genellikle bizde kaybolur. Ama herkes erkeklerin görsel yaratıklar olduğunu düşünürken, bizim aslında dokunma duyumuz gelişmiştir. Anahtar şu: Kelimeler yerine, ellerinizi ve parmaklarınızı kullanın.
  “ılk buluştuğumuzda karşımdaki kadının beni potansiyel sevgili mi yoksa abisi gibi mi gördüğünü bilmek isterim” diyor Dane,31. “Kız arkadaşım ilk buluşmalarımızda hep dokunurdu ve buna bayılırdım. Sadece elini omzuma koyuyor ya da koluma sürtünüyordu.”

  KORKUTMADAN ONDAN HOŞLANDIĞIMI NASIL SÖYLEYEBıLıRıM?

  Şu anda görüştüğüm adamla tam beş randevumuz oldu. Gerçekten de çok güzeldi; güldük, iyi vakit geçirdik, iyi anlaşıyor gibi görünüyorduk. Şimdi zor noktaya geldik, en azından benim için. Onunla ilgileniyorum, hoşlandığımı söylemek istiyorum. Bazı kötü deneyimlerim oldu. Ne hissettiğimi söylediğimde korkuyorlar, işler kötüye gidiyor. Bir erkeği korkutmadan ve onunla evlenmek istediğimi düşündürtmeden ondan hoşlandığımı nasıl söyleyebilirim?
  Uzun dönemli iletişim için kısa dönemli düşün. “Karımla ilk çıkmaya başladığımızda ikimizin de birbirimizden hoşlandığı açıktı ama yine de bunun hakkında hiç konuşmadık” diyor Dylan (39). “Bir ay sonra, bir gün gelip hafta sonu için kaymaya gideceğini ve benim de ona katılıp katılamayacağımı sordu. O zaman düşünmemiştim ama şimdi baktığımda dahice geliyor. Bir gelecek istediğini ima etmenin harika bir yoluydu. Üstelik şu rahatsız edici, “Biz şimdi sevgili miyiz?” lafını söylemek zorunda da kalmamıştı.”

  NEDEN ÇOĞU ERKEK ıLK RANDEVUSUNA BAŞTAN KAYBETMıŞ GıBı GELıR?
  ılk buluşmada erkeklere ne oluyor? Buluştuğum erkekler ya hiç durmadan kendilerinden bahsediyor ya da aşırı hassas ve romantik davranarak beni etkileyeceğini düşünüyor. Son buluşmamda, adam sürekli işinden, hayatta yapmak istediklerinden, katıldığı maceralı gezilerden bahsetti durdu. Sanki beni parasının olduğuna inandırmaya çalışıyordu. Neden ondan hoşlanmam için bu kadar çok uğraşmak zorunda?
  ılk buluşma iş görüşmesidir. Eğer bunu tutturamazsa uzun vadede hayalindeki pozisyonu alamayacağını bilir. Ne yazık ki pek çok erkek aşırı tepki verir. Harika özgeçmişleri ve portfolyolarıyla karşılarındakini etkilemeleri gerektiğini düşünürler, oysa tek yapmaları gereken sakin olarak kişiliklerinin kendileri yerine konuşmasına izin vermektir. Ama doğrusu, bu kendimizi gerçekten beceriksiz hissettiğimiz anlardan biridir.
  Jon (27) diyor ki, “ılk randevulardan nefret ederim. Kim olduğumu anlamasını isterim ama eğer kendimden çok bahsedersem bu onu sıkar. Eğer konuşmazsam da yine beni sıkıcı bulur.” Aslında yapmaya çalıştıkları tek şey, size kendileri hakkında bilgi vermek, böylece ikinci görüşmeye çağrılmaya hak kazanmaktır.

  KELıMELERıN GÜCÜ
  Bunu Söyleyin: Nasıl gidiyor?
  Bunu Değil: Neden beni şimdiye kadar aramadın?
  Çünkü: Şimdi aradı işte ve iyiye işaret.

  Bunu Söyleyin: Bu akşam yogaya gidiyorum ama sonrasında buluşabiliriz.
  Bunu Değil: Yogaya gidecektim ama iptal edebilirim.
  Çünkü: Bir ajandanızın olması, rast gele program yapmanızdan daha çekicidir.

  Bunu Söyleyin: Babanla ilişkin genelde nasıldır?
  Bunu Değil: Bunun ciddi bir ilişki olmasını istiyorum.
  Çünkü: Yakınlık, kazanabileceğiniz bir şeydir.

  Bunu Söyleyin: Pazarları birlikte koşmak ister misin?
  Bunu Değil: Seni daha sık görmek isterim.
  Çünkü: Yapmayı sevdiğiniz ortak konuları belirlerseniz, o da sizi daha sık görmek isteyecektir.

  ERKEKLER AŞKI ANLATIYOR!
  “Aşk harika bir şeydir ve erkekler de bunu en az kadınlar kadar hisseder, ama bazen utancımızdan bunu itiraf edemeyiz. Garret (27)

  “Aşk, anlaşılması çok zor bir şeydir. Birayla, seksle ve rock and rolla ya da erkeklere harika gelen başka şeylerle kıyaslanamaz. Ama vurduğu zaman, sinek gibi düşeriz. Ona uyarız.”
  Jeremy (32)

  “Aşk dünyayı döndürmez, yalnızca yolculuğu daha katlanılır yapar.” Alex (39)

  “Aşk, çoğumuz için kafa karıştırıcıdır. Sizi sevip sevmediğimizi biliriz. Buna rağmen hala küçük bir ‘çocuk’ olduğumuzdan ‘seni seviyorum’ demeyi garip ve saçma buluruz.” Rod (26)

  “Her telefon konuşmasının sonunda ‘seni seviyorum’ demesem de bu sevmediğim anlamına gelmiyor.” Bruce (36)

  “Erkekler düşündüğünüzden daha hassaslar. Sadece bunu dışarıya çıkarmaları için çok fazla baskı yapmayın.” Brady (35)

  “Erkekler bazen ağızlarıyla değil zor fark edilen davranışlarıyla konuşurlar. “ Chang (34)

  “Biz de hediyelerden ve pohpohlanmaktan hoşlanırız.” Shaun (29)

  “Aşk, ‘o anlardır’.” Tim (34)

  “Aşkın var olması için, onun hakkında konuşmaya gerek yok.” Dom (38)

  “Erkekler ne kadar çabuk seni seviyorum derlerse o kadar çabuk başka birini de severler.” Trend (29)

  ERKEKLER NE?DEMEK?ıSTER?
  ılk buluşmanızda sizi öpmüyorsa...
  Aslında beklemeyi tercih etmez, ama eğer beklerse bundan hoşlanacağınızı düşünmüştür. Öpüşmemek, öpüşmek kadar etkili olabilir.

  (Evlilik öncesinde) Yaptığı rezil bir şey için çiçek gönderiyorsa...
  Hayatım, seni takdir ediyorum. Bu arada abazanın tekiyim.

  (Evlilik sonrasında) Yaptığı rezil bir şey için çiçek gönderiyorsa...
  Hayatım, seni takdir ediyorum. Bu arada ben gerçekten abazanın tekiyim.

  ERKEK ıTıRAFLARI

  “Kadınların aktif olmalarından yanayım Keşke daha çok olabilseler. Ama nerede durmaları gerektiğini bilmeleri gerek. Uzun dönemli bir ilişki için konuşursak, bana dokunan, sürtünen ve bunun gibi şeyler yapan bir kadın, tanıştıktan 30 saniye sonra dilini boğazıma sokan bir kadına göre daha fazla şansa sahiptir.” Allen (36)

  “ılk randevusunda şakalaşan bir kadın çok seksidir. Sizinle biraz ilgilendiğini gösterir ama bunu abartıp umutsuz da görünmez,” Danny (32)


  “Bir kadının bana yaptığı en seksi şey, onunla bir barda tanıştığımızda, elinin iki parmağını kanca gibi yapıp pantolonumun cebine sokmuştu. ınanılmazdı. Kendimi yeniden 9. sınıfa gidiyor gibi hissetmiştim,” R.J. (27)

  Nihai amacımıza ulaşmak isterken (ulusal ilişki kupasını almak) onu elimize tutuşturmanızı istemiyoruz. Oyunu oynamak istiyoruz, karşınızda titremek, o belirsizliği hissetmek, oyunlar yapmak istiyoruz, hak etmediğimiz halde Super Bowl kazanan tişörtünü giymeyi istemiyoruz.


  KADIN MERAKI
  Bir kıyafet deneyip nasıl göründüğümü sorduğumda tek söylemesi gereken, “Çok güzelsin!”demek. Peki nasıl oluyor da her seferinde bu cevabı verirken bile çuvallıyor?
  Çünkü sizin hazırlanmanızı beklerken geçen 35 dakika boyunca ‘Günün 10 Oyunu’nda
  3’üncü sıraya gelindi bile.
  (Bu arada tavsiye için teşekkürler.)

  BU?GECE?SÖYLEYıN
  Bir kadının şimdiye dek Mason’a (35) söylediği en seksi şey:
  “Hayır, asıl ben seni rahatlatıyor muyum?”

  (Şu soruya cevap olarak)
  “Seni rahatlatıyor muyum?”  David Zinczenko kimdir?
  Men’s Health Dergisi Genel Yayın Yönetmeni. New York Times, Los Angeles Times ve USA Today gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı ve ‘Today’ programına defalarca konuk oldu. 2003’te People dergisi tarafından ‘en gözde 50 bekar’ arasında gösterildi. Halen New York’ta yaşıyor.


  Beyler, yeni bir kadında sizi en çok ne cezbeder?

  Görünüşü:...................................Yüzde 35
  Göz teması:.................................Yüzde 21
  Gülüşü:........................................Yüzde 19
  Kendine güveni:.........................Yüzde 12
  Açılış kelimeleri:.........................Yüzde 5
  Kıyafetleri:..................................Yüzde 2


  Kadınlar için erkekleri anlama rehberi -5
   
  Son düzenleme: 4 Şubat 2010
 2. 4 Şubat 2010
  Konu Sahibi : gi.em
 3. shekerkizcandy

  shekerkizcandy Mutlu♥♥ Üye

  Katılım:
  24 Kasım 2009
  Mesajlar:
  5.622
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  146
 4. 7 Şubat 2010
  Konu Sahibi : gi.em
 5. fiyonk_

  fiyonk_ Yeni Üye Üye

  Katılım:
  31 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  2.955
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  0
  Türk versiyonu yok mu?
   
 6. 7 Şubat 2010
  Konu Sahibi : gi.em
 7. gi.em

  gi.em Popüler Üye Üye

  Katılım:
  19 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  1.138
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  106
  Hiçbi zaman olmıyıcak sanırım kaydirigubbakcemile3
   
 8. 7 Şubat 2010
  Konu Sahibi : gi.em
 9. fiyonk_

  fiyonk_ Yeni Üye Üye

  Katılım:
  31 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  2.955
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  0

  sırnaşık şey
   
 10. 8 Şubat 2010
  Konu Sahibi : gi.em
 11. resusitasyon

  resusitasyon Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Pro Üye

  Katılım:
  29 Kasım 2009
  Mesajlar:
  7.061
  Beğenildi:
  13
  Ödül Puanları:
  148
  okumakta 1. yiz de,anlayıp uygulamakta sınıfta kalıyoruz hep...kaydirigubbakcemile3
   
 12. 8 Şubat 2010
  Konu Sahibi : gi.em
 13. Chevi

  Chevi Guest

  türk versiyonu olursada bu jenerasyon görmez sanırım:)
   
 14. 8 Ağustos 2011
  Konu Sahibi : gi.em
 15. eylul2008

  eylul2008 MELEGİM GEL ARTIK Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2011
  Mesajlar:
  201
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  61
  :nazar::nazar::nazar::KK46::KK46::KK46::nazar::nazar::nazar:
  yorum yok
  yazi güzel
   
 16. 8 Ağustos 2011
  Konu Sahibi : gi.em
 17. eylul2008

  eylul2008 MELEGİM GEL ARTIK Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2011
  Mesajlar:
  201
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  61
  :nazar::nazar::nazar::KK46::KK46::KK46::nazar::nazar::nazar:
  bencede katiliyorum sana