İlişki tuzaklarına düşmeyin

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve kuzum85 tarafından 12 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

  12 Mayıs 2009
  Konu Sahibi : kuzum85
 1. kuzum85

  kuzum85 aşk bir yangın Üye

  Katılım:
  1 Mart 2008
  Mesajlar:
  2.971
  Beğenildi:
  8
  Ödül Puanları:
  148
  Bakışmalar, heyecanlı bekleyişler, mesajlaşmalar... Ve sonunda birliktesiniz. İşin en harika ama özverili kısmı için bunları bilmenizde fayda var.Büyük bir heyecanla başladığınız ilişkiler sizi hayal kırıklığına uğratmış olabilir. Kendinizi suçlamayın, bir erkek ve bir kadının, iki farklı hayatı bir noktada birleştirmesi ve istikrarlı bir şekilde sürdürebilmesi adeta bir sanat!

  Bazı basit ilişki kuralları var bunları bilirseniz mutluluğunuzu belki de sonsuza kadar sürdürebilirsiniz...• Üç görüşmenin ardından hemen seni seviyorum demeyin.

  • Size cevaben 'seni seviyorum' demezse ona bağırmayın. Bu onun için bir şok olabilir, belki henüz bu şekilde hissetmiyordur (en azından o dürüst biri) ya da bunu söylemek için daha romantik bir ortam bekliyordur.

  • Aynı şekilde, eğer gerçekten hissetmiyorsanız kendinizi kompliman yapmaya zorlamayın. Hissedene kadar bekleyin.

  •Dürüstlük her zaman en iyi ilke değildir. Onun gözünde, taptığı güzellik ilahı Afrodit benzeri bir şey olarak kalmak isteyebilirsiniz. Çok özel konularınızı kendinize saklayın. Örneğin geğirmek, yüzünüzü şekilden şekle sokmak ve seks hikâyelerini ilk görüşmede arkadaşlarıyla paylaşmak sizden hoşlanması yerine uzaklaşmasına neden olur.Eğer Bay Mükemmel'iniz düşündüğünüz gibi çıkmazsa canınız sıkılmasın. Çoğu erkek "o" değildir. Ya bu durumu kabullenin ya da yeniden avlanmaya çıkın.

  • Kimsenin size zaman çizelgesi yapmasına izin vermeyin. Üç ayın ardından yanına taşınmak isterseniz bunu yapın. Sadece birbirinizi yeteri kadar tanımadığınızın bilincinde olun. Eğer bir yıl içinde evlenirseniz harika. Kendinizi toplumun beklentilerine uymak ya da "uygun şekilde yapmak" zorunda hissetmeyin. En uzun süreli ve aşk dolu ilişkilerin bazıları altı aylık bir kur döneminin ardından bitiyor.

  • Gururunuza aldanmayın. Eğer onu seviyorsanız sonuna kadar savaşın ve sonuçlarına katlanın. Modern bir kız her zaman kafasını kullanmalıdır ama kalbi de büyük rol oynamalıdır.

  • Keyfini çıkarın. Dünyada ruh eşinizin yanında uyanmak gibi bir mutluluk yoktur.• Televizyonu yatak odasının dışında tutun çünkü aksi takdirde hayatınızı öldürür.

  • Yapılan şeyleri "benim" ya da birlikte yaptıklarınızı "ben yaptım" şeklinde sınıflandırmayı bırakmasını söyleyin. İlişkiyi inkâr ediyor olabilir ya da ben merkezli birisidir, bu nedenle onu durdurun ya da sorunun ne olduğunu bulun.

  • Sadakatsizliği hoş görmeyen insanlar bile kendilerini prensiplerini test eden zor durumlarda bulabilirler. Hiç kimse kendi başına gelene kadar sadakatsiz bir partner ile nasıl başa çıkacağını bilmez. Kalmalı mısınız gitmeli misiniz? Bazı insanlar seri flörtçüdür. Diğerleri gerçekten birine âşık olur veya boşluğu dolduracak bir şeyler arar ya da dikkate ihtiyaçları vardır. Hangisinin sizin için en iyi olduğuna karar verin. Başlarının fikirlerini dinleyin ama son kararı verirken kendi güdülerinize güvenin.
   
 2. 12 Mayıs 2009
  Konu Sahibi : kuzum85
 3. Ally

  Ally Vadideki Zambak Üye

  Katılım:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  2.072
  Beğenildi:
  23
  Ödül Puanları:
  148
  "Başkalarının fikirlerini dinleyin ama son kararı verirken kendi güdülerinize güvenin." işte bu çok doğru... Kendi düşen ağlamıyo ama başkasının aklına uyup bişey yaptığın zaman daha çok pişman oluyosun benneyaptımki
   
 4. 12 Mayıs 2009
  Konu Sahibi : kuzum85
 5. Asmin

  Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  11 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  7.824
  Beğenildi:
  193
  Ödül Puanları:
  153
  • Keyfini çıkarın. Dünyada ruh eşinizin yanında uyanmak gibi bir mutluluk yoktur.• Televizyonu yatak odasının dışında tutun çünkü aksi takdirde hayatınızı öldürür.


  keyfini cikarmak.. en cok da bunu ogrenmek lazim.. bugun kendimi mutlu ask var midir diye sorgularken buldum.. keyfini cikarken omur boyu acidan degil mutluluktan beslenen ask varmidir dedim.. cevabini bilemeidm..