ilişkide bunlara dikkat!!

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve DreamLover tarafından 4 Eylül 2007 başlatılmıştır.

  4 Eylül 2007
  Konu Sahibi : DreamLover
 1. DreamLover

  DreamLover Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  22 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  4.751
  Beğenildi:
  107
  Ödül Puanları:
  113
  :eek:klava: Aşırı kıskançlık, sürekli arayıp nerede olduğunun sorulması, aşırı üstüne düşmek en sık yapılan hatalar kuşkusuz... Ancak dikkat edilmesi gereken başka konular da var
  SEVGİLİNİZ fazla konuşmayı sevmeyen ve sakin yapıda biriyse sürekli üzerine giderek ''bir derdin mi var? Niçin konuşmuyorsun'' gibi sözlerle onu bunaltmayın. Böyle davranmakla aslında iyilik yapılmadığını vurgulayan uzmanlar, erkeklerin, kadınlar kadar çok konuşmayı sevmediğine ve tek başlarına da çok mutlu olabildiğine dikkat çekiyor.
  ONU çok seviyor ve merak ediyor olabilirsiniz ama bu onu günde 10 kez aramanızı gerektirmez. Özellikle işyerinden saat başı sevgilinizi arayıp onu kontrol etmeniz onu oldukça sıkabilir. Eğer aramadan duramıyorsanız, en azından vakti olup olmadığını sorun.
  HESABI genelde erkekler öder ancak bırakın bunu içinden geldiği için yapsın. Eğer her zaman hesap ödeme görevini ona bırakıyorsanız, kendilerini kullanılmış gibi hissederler. Zaman zaman siz de hesap ödemeyi teklif edin.
  BİR tartışma sonrasında erkeklerin, hatalı olsalar da, ya hiçbir şey söylemediğini veya çok doğal şekilde özür dilediğini kaydeden uzmanlar, şöyle devam ediyor: 'Sizden taş gibi duygusuz olmanız beklenmiyor, yeter ki tartışmalar sırasında duygularınıza hakim olup bir yetişkin gibi konuşun. Erkekler gözyaşlarından etkilenir ve hiçbir erkek bir kadını ağlatmak istemez. Ne var ki, her şeye ağlarsanız, sizinle doğru dürüst konuşamayacak ve söylemek istediklerini söyleyemeyecektir.'
  ERKEKLERİN, içlerinden geldiği gibi davranmayı sevdiğine ve sürprizlerle dolu bir hayat istediğine dikkat çeken uzmanlar, şunları kaydediyor: 'Siz cumartesi akşamlarının programını 3 hafta önceden yaparsanız, çok sevdikleri sürprizleri yaşayamazlar. Fazla üstlerine düşerseniz, hareketlerinin kısıtlandığını düşünürler. Uzun zamandır biriyle birlikte olan bir erkek bile özgürlüğünden kolay kolay vazgeçmez. Eğer siz de planlama huyundan vazgeçemiyorsanız, en azından havayı yumuşatın. Ona öneri yapın, emir vermeyin. Böylece kendine de söz hakkı verdiğinizi düşünür ve rahatsız olmaz'.
   
 2. 4 Eylül 2007
  Konu Sahibi : DreamLover
 3. DreamLover

  DreamLover Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  22 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  4.751
  Beğenildi:
  107
  Ödül Puanları:
  113
  Zaten çiftler birbirini bir şekilde dengeliyorsa o ilşki yürür.
   
 4. 15 Eylül 2007
  Konu Sahibi : DreamLover
 5. yorgun savaxsxçxix

  yorgun savaxsxçxix Popüler Üye Üye

  Katılım:
  14 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  7.562
  Beğenildi:
  18
  Ödül Puanları:
  148
  ilişkiyi kolaylaştırmak da zorlaştırmak da bizim elimizde. Bizim derken iki kişinin. Eğer sorun çıkarmak isteniyorsa, bu bardak niye burda, çantan niye bu renk diye bile sorun çıkarılabilir. Ama sorun istenmiyorsa, biri 1 saat geç kalsa bile buluşma yerine, diğeri onu gülümsemeyle karşılayıp tek laf etmez,bir öpücük verirse, geç kalan zaten bir daha asla geç kalmaz utancından, ya da diğerinin sevgisinin altında ezildiğinden.
  Biz de sevgilimle önemsiz şeylerin tartışmasını yapmışızdır, her ne kadar yaş itibariyle biraz temkinli olsak da bu konularda.
  Ama son günlerde iyice anladık ki, her şeyin başı sağlık. Birimiz sağlık açısından tehlikeli bir dönem geçiriyor. Ve şimdi düşünüyoruz ki hiç bir anlamı yokmuş daha önce dökülen göz yaşlarının. Şimdiye saklamak lazımmış. Bu bize büyük bir sınav oldu. Allah ım ne olur bu sınavı geçelim.
   
 6. 15 Eylül 2007
  Konu Sahibi : DreamLover
 7. DreamLover

  DreamLover Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  22 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  4.751
  Beğenildi:
  107
  Ödül Puanları:
  113
  Amin canım inşallah sağlık problemlerinizi hayırlısıyla çözersiniz. İnsan hasta olunca anlıyor birtakım şeylerin değerini.