İlişkide meslek farkının önemi

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve melodyyy tarafından 5 Mart 2009 başlatılmıştır.

5 Mart 2009
    Konu Sahibi : melodyyy
  1. melodyyy

melodyyy Guest

bir ilişkide meslek konumu önemlimidir?? mesela erkek teknisyen ama kadın mühendis . bu sorun yaratır mı ??

2. 5 Mart 2009
  3. EU2

EU2 Guest

ne sorun yaratabilirki anlamadım ozman herkes kendi mesleğinde biriyle evlenirdi bence bi sorun yaratamaz

4. 5 Mart 2009
  5. irem naz

irem naz Canım OĞLUM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    bence evlilikte önemlidir....:nazar:

6. 5 Mart 2009
  7. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    arada çok fazla uçurumlar yoksa etkilemez ama çok fazla fark varsa evet evlilikte etkileyebilir.teknisyen-mühendis.bunda etkilemez herhalde.etkilememeli.

8. 5 Mart 2009
  9. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Evliliği bırakın taa en başında zaten çıkmazdım.Şimdi diyeceksiniz insanlığı okumakla mı ölçüyorsunuz?Elbette hayır,ama davul bile dengi dengine,derler.En azından ben böyle bir şeyi kabul edemezdim.Evliliklerde eğitim düzeyinin farkı göz ardı edilirse ilerde büyük sorunlar yaşanır.Erkek lisans,kadın lise mezunu olsa bu sorun teşkil etmez.

10. 5 Mart 2009
  11. mnla

mnla Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    siz burda "rutbe" farki olarak sordunuz sanirim. yani muhendis teknisyen ornegi bende bu izlenimi uyandirdi. bizim toplumumuzda erkek yuksek rutbeli ve fazla maasli oldugu surece sorun yok. ama tam tersiyse sorun olabilir ancak bu son derece kisisel bir durum. eger erkek kompleksten arinmis biriyse hic de sorun olmayabilir. eger boyle bir as-ust iliskiniz olacaksa ayni isyerinde calismaktan kacinmak iliskide ortaya cikacak problemleri en aza indirmeye yararli olcaktir. bunlar malum cok farazi oldu. siz biraz daha acarsaniz durumu, daha spesifik birseyler soyleyebilirim belki...

12. 5 Mart 2009
  13. zamanla bunu komplex yapmayacağına emin olabilir misiniz?
    eminseniz sevgilinizden neden olmasın?
    ama çooook istisna olur.genelde çok keyifli bir ilişki olacağını sanmam..

14. 5 Mart 2009
  15. Slogan

Slogan dolaşayım damarlarında... Üye

Beğenildi:
    522
    Ödül Puanları:
    188
    ben her zaman evliliklerde erkegin bayandan önde olmasi gerektigine inanirim
    özellikle kariyer ve egitim konusunda .....

16. 5 Mart 2009
  17. EU1

EU1 Guest

kadın 4 yıllık okumus
    erkek 2 yıllık okumus

aynı bölumler ama bırısı uzman bırısı uzman degıl,
    nasıl farkeder bılıyor musun? eger senın kafana takılıyorsa yaa bu teknısyen cahıl ne yapıcam ben dıyorsan
    ya da o dıyorsa kı ya bu kadın benden cok okumus kulturlu bunu ezmelıyım yoksa esıtsızlık olur bı açığını bulmalıyım dıyorsa o zaman farkeder.

ama mesela sen muhendıs o teknısyen ama o dıyor kı benım karım evet daha cok okumus sartlarımız baskaymıs ne var fazla okumussa ben de ekmegımı burdan kazanıyorum bence bır sorun yok onun karıyerlı olması ya da fazla kazanmasında
    sen de dıyorsan eşim bu kadar okumus belkı az calısmıs sınava hazırlanırken boyle olmus olsun bence sakıncası yok dıyorsan
    o zaman sorun olmaz

ama aklınızda soru ısaretler varsa senın veya onun o zaman kolay olmaz ama bır denklık varsa olur

mesela onun evı var malı mulku var ve işte kazandıgı az parayı bu sekılde denklestırıyorsa,

ama kultur acısından da cok eksık kalmamalı tabı. işte bunlar etkılıdır.

zengınlık+fakirlik farkı
    boy farkı gıbı ,
    egıtım kultur farkı.
    sengözlerimebaksanab

18. 5 Mart 2009
  19. pamuksekeri

pamuksekeri Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    2007 eylül ayında evlendik şimdiye kadar böyle bir sorunumuz olmadı.(Bütün sorunlarımız ailesi kaynaklıdır.)Ben lisans mezunuyum eşim lise.Etiketlememek gerekiyor insanları yoksa ömrübillah mutlu olamayız.İnsanların kendini geliştirmesiyle alakalı bir durumdur bu.