ilişkiden sonra gelen spermler nasıl olur?

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve yasmer tarafından 6 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

6 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : yasmer
  1. yasmer

yasmer Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    merhaba kızlar beni tanıyanlar bilir 2 yıllık evliyim evliliğimin ilk 6 ayı korunduk daha sonra korunmayı bıraktık ama hamile kalamıyorum bazı şikayetlerden dolayı doktora gittim birincisinde basit kist çıktı ama hamileliğe engel değilmiş ikinci şikayetimde de prolaktin hormonum yüksek çıktı sadece 1 ay dostinex kullandım düştü allaha şükür bu ay tekrar kontrole gidicem baktırıcam bakalım ne durumda diye
    şu anda aile hayatım çok düzensiz ne kadar çocuk istesemde bebeğime sağlıyacağım hayat sağlıklı değil eşimde bende çalışıyoruz hemde çok yoğun gece 12lere kadar eşim bir şirkette operatör bende kendi internet cafemiz var oraya bakıyorum akşam eşim gelince o devam ediyo ben evde oluyorum yada ona yardım ediyorum eşimle ne bir kahvaltı ne yemek ne gezmek hiç bir sosyal faliyetimiz yok malesef hayatımızı düzeltmeye çalışıyoruz görümcemin bize attığı kazığı kapatmaya çalışıyoruz malesef işte bu yüzden de çok istediğimiz bebeğe kavuşamıyoruz
    inşallah en kısa zamanda doktora gidebilirim
    ama bu arada benim kafama da bir sürü soru takılıyo çünkü bir sorunumuz varmı bilmiyorum bilsem dicemki sorun var bunları kafana takma diye ama bilmiyorum işte bu aradada kafama şu soru takılıyo
    eşimle ilişkiye girdikten sonra baya bir süre belime yastık koyuyorum ve bacaklarımı dikiyorum yaklaşık yarım saat daha sonra lavobaya gidiyorum oturduğum anda ki o zamana kadar da spermlerin büyük kısmı gelebiliyo gelmese bile lavobaya oturduğum anda spermler resmen su gibi akıyo afedersiniz ama kendimi tuvalet yapıyomuş gibi hissediyorum acaba herkeste böylemi oluyo yoksa eşimin spermlerinde bişeymi var yada benim içime girince eriyomu bu spermler biraz koyu kıvamda olması gerekmiyomu yoksa ben mi yanlış biliyorum eşim kırılacak diye bişey demek istemiyorum bende kusurmu arıyosun dicek diye korkuyorum
    acaba sizlerde de ilişkiden sonra gelen spermler su gibi mi kızlar ve o kadar çok geliyo ki sanki hiç biri içeri gitmiyomuş gibi mutlaka gidiyodur ama o kadar çok su gibi akıyoki
    kafama çok taktım bebeğim gelmedi 3-4 aydır hiç tkmıyorum yine gelmiyo her şeyde bir hayır vardır sabırsızlıkla bekliyorum anne olucağım günleri her kese iyi akşamlar

2. 6 Temmuz 2008
  3. XOXzgxuxrCe

XOXzgxuxrCe Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bence normal :) Çünkü aksine ben çok yoğun şekilde çıktığını hissediyorum :) Normalde vücut ısısında sıvılaşması lazım zaten :)
    Yalnız sadece bu yeterli değil biliyorsun , eğer bir yıl bebeğiniz olmazsa doktora gittiğinde spermiyogram isteyecektir orada hücre bulunup bulunmadığı, hücerelerin sağlıklı olup olmadığı görülecektir:)

4. 6 Temmuz 2008
  5. Aksi

Aksi mebbus garisi yekdane Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yumurtanin döllenmesi icin tek bir spermin iceri girmesi yeterli zaten,
    gerisinin mecburen akmasi gerek, normal yani, telas edilecek bisey yok.
    hakkinizda hayirlisi olsun.

6. 6 Temmuz 2008
  7. rodal

rodal Guest

merak etme arkadaşım.herkeste oluyor bu.yani tuvallette büyük bir kısmı dökülür spermlerin.eğer eşinin sperm hareketliliği ve morfolojisinde bir sorun yoksa tek bir sperm bile yeterli olur.bu arada ben de bir buçuk yıldır çocuk istiyorum ama olmuyor .beceremedik bir türlü .

8. 6 Temmuz 2008
  9. Asortie

Asortie bun@luzumvar.. Pro Üye

Beğenildi:
    400
    Beğendikleri:
    940
    Ödül Puanları:
    83
    evet herkeste olan bişey bu spermler durduğu yerde durmuyor
    lavaboya çıktığınızda falan çıkıyor ama bizim spermler biraz koyu kıvamlı gibi canım ya

10. 6 Temmuz 2008
  11. Asortie

Beğenildi:
    400
    Beğendikleri:
    940
    Ödül Puanları:
    83
    yani öyle su gibi falan akmıyor daha kıvamlı nasıl anlatılır ki bilmiyorum

12. 6 Temmuz 2008
  13. XOXzgxuxrCe

XOXzgxuxrCe Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Anlatılmaz yaşanır :roflol::roflol:

14. 6 Temmuz 2008
  15. Asortie

Beğenildi:
    400
    Beğendikleri:
    940
    Ödül Puanları:
    83
    aynen canım yaa:1rolleyes:

16. 6 Temmuz 2008
  17. yasmer

yasmer Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    yaşanır kızlar valla halimiz harap ya neleri araştırmaya başladım baksanıza işte bende ondan bahsediyorum evet spermiyogram testi yapılıyor onda belli oluyor sayısı ama ne bilim işte böyle su gibi akınca çok koyu değil yani
    ama teşekkürler içim rahatladı herkesinki aynı demekki bizde problem olduğu kesin de
    çünkü çocuğum olmuyo ama heralde hayırlısı olan da bu bu yaşam şartlarında bebekte diyoki anne baba yaşantınızı düzeltin ben gelicem diyo heralde öptüm kızlar

18. 6 Temmuz 2008
  19. XOXzgxuxrCe

XOXzgxuxrCe Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Canım önce ortam hazır olsun da bebek gelir hayırlısıyla :) Ben de bir iki ay önce bebek çalışmalarına başlayacaktım, şimdi iyiki hamile kalmamışım diyorum :) Önce bebeğe uygun bir ortam şart:)