İlişkilere karşı taraftan bakmak..

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve Nadas tarafından 6 Nisan 2009 başlatılmıştır.

6 Nisan 2009
    Konu Sahibi : Nadas
  1. Nadas

Nadas Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar merhaba...
    bugun birşey ilgimi çekti..
    şimdi burda hergün konular açılıyor,yorumlar bekleniyor...
    bizde yol gösterici olmak,üzüntüsünü hafifletmek adına birşeyler yazıyoruz..
    ama burda olayları dinlerken hep tek kişinin ağzından duyuyoruz..tabi kimsede kendinin kötü yanlarından bahsetmez acaba gerçekten o kişi haksızsa,ya da bizimle paylaşmadığı birşey varsa bunu nerden bilcez..?
    örneğin gelin kaynana meselelerinde,ayrılma meselelerinde acaba karşı tarafın yerine
    koyuyor muyuz kendimizi?

2. 6 Nisan 2009
  3. EU1

EU1 Guest

valla inan insan boşu boşuna buraya derdini açıp zamnını kaybetmez önce özeleştir yapmak lazım sonra karşı tarafı düşünmek ama tek taraflı hata yapan insanlar varkiii burda topiclerde ben bişey çözdüm evet bir taraf çok suçlu diğer taraf melek haklısın bu tek tarafın kötü olduğundan değilde bunun hata olduğunu normal birşeymiş gibi karşılanmasından kaynaklanıyor ee bunu hazmeden bilen var hazmedemeyn var

4. 6 Nisan 2009
  5. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.397
    Ödül Puanları:
    563
    bilemiyoruz..eğer paylaşmadığı şey varsa,bizden bir şeyler saklıyorsa, o ,konu sahibi,bile bile, kendini kandırıyor demektir. bize anlatılana inanıyoruz.
    evet. aslında bazen karşı taraf olmadığı için yargısız infazda yapabiliyoruz. tek taraflı dinliyoruz.. çünkü,karşı taraf ,kendini,savunamıyor..
    güzel konu..a.s...

6. 6 Nisan 2009
  7. benim şahsi fikrim :
    bazen tamamen kendini pohpohlamak ,daha iyi hissetmek için konu açan arkadaşlar var.bazen evet sen haklısın dendiğinde kendini haklı sanıp onlarca kişiye haksızlık etmediğini nerden biliyoruz?o yüzden yorumlarda çok dikkatli olmak lazım kanımca..:nazar:

bizim diğer kişileri dinleme şansımız olmadığı için her ihtimali düşünerek en ılımlı önerileri sunuyoruz. aynı zamanda kendi değerimizi bilmemiz gerektiğini hatırlatıyoruz..sengözlerimebaksanab

8. 6 Nisan 2009
  9. chocolategirl

chocolategirl oooppss! Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    153
    bu bolumde konusu olanlardan bırı de benım...
    esimle ayrilmak uzere oldugumuzdan bahsediyorum ve farkindaysaniz cok kisi konumla ilgileniyor..bunun sebebi ozelestiri de yapabilmem,karsi tarafin hakli yanlarini da dile getirebilmemden kaynaklaniyor bence...
    ornegin cimri olmadigindan,parasi oldugunda ya da skntisi olmadiginda benden esirgemediginden bahsettim ki kis gunu bana cizme almayi reddedip kendine baglama almasina ragmen...
    veya suanda bana cok haksizlik ediyor ama ben de flort doneminde az etmedim,cok kavga cikardim..benim de hatalarim oldu diyebiliyorum...
    bence akli basinda arkadaslarimiz kimin tarafli kimin tarafsiz anlattiginin cok farkinda ve ona gore konuya ilgi gosteriyorlar...
    guzel konu...tesekkurler

10. 6 Nisan 2009
  11. demircool

demircool kişisel rütbeymiş hıh Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    güzel konuya değinmişsin canım.eger bişeyler saklıyorsa kendini ve bizi kandırmış olur.
    ama gelin kaynana meselelerinde saklanıldıgına inanmıyorum.kendimden biliyorum çünkü

12. 6 Nisan 2009
  13. Sarissa

Sarissa uyudun uyanmadın olacak.. Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    148
    hata hiçbir zaman tek taraflı olmaz. her zaman mutlaka iki tarafında suçları ya da eksiklikleri vardır. zaten yapılan yorumlarda da konuyu açan kişilere bu konuda irdeleyici soruluyor gördüğüm kadarıyla. yani bence kimse sazan değil ve herkes diye kesin ifade kullanamasam da pek çok insan bu tür konulara temkinli yaklaşıyor.

14. 6 Nisan 2009
  15. sewal84

sewal84 rüyalar gerçek olsa...... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    saklayan kendi kendini kandırır ancak. bence olayları olduğu yazmak en güzeli madem fikir alışverişi yapıyoruz herşeyi düzgün şekilde anlatmalıyız....

16. 6 Nisan 2009
  17. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148

saklamak değil de objektif olabileceğini düşünmüyorum bazı konu sahiplerinin.
    sadece kendi penceresinden bakabiliyor insan..
    ama bunun kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum.
    en ufak örnekle ben de eşimle tartışmamı birine anlatsam "bana böyle dedi..." diye girerim belki konuya; öncesine bakamadan..
    ben genelde -çok uç noktalar hariç- problemin iki taraflı olduğunu düşünüyorum, ama kendini mağdur gören kişi bunu farkedemiyor..
    belki burada kesin haklı gördüğümüz kişilerin bir de karşı tarafını dinlesek faklı yorumlar olur..

18. 6 Nisan 2009
  19. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.665
    Ödül Puanları:
    163
    Çok güzel bir konuya değinmişsin arkadaşım. Tamamen sana katılıyorum. Ayrıca benim dikkatimi çeken bir başka konuda şudur, mesela bir konu açılıyor, yorumlar yazılıyor ve yazılan yorumlar konuyu açan arkadaşı pek haklı bulmayan yorumlarsa, konuyu açan kişi başlıyor daha öncedende bana şöyle şöyle yapmıştı demeye, biraz daha irdeleyince karşı taraf hakkında bir sürü kirli çoraplar ortaya çıkıyor. Yani haksız bulunması istenilen kişi bir bakıyorsunuz ki şeytandan daha beter biri çıkıyor. İşte ben böyle zamanlarda açıkcası konuyu açan kişinin kendini haklı çıkarmak için attığını düşünüyorum. O yüzden bu tür konulara yorum yapmamak en iyisi.