iliskimi kesmeli miyim?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Phi1618 tarafından 1 Haziran 2010 başlatılmıştır.

1 Haziran 2010
    Konu Sahibi : Phi1618
  1. Phi1618

Phi1618 askim~ben~bebegimiz Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

Kizlar 13-14 senelik bi arkadaslik var ortada ama yapilanlar sabrimi tasirdi. Aslinda genel olarakgarip biri ama duzelir diye umit ettikce daha kotu oluyor sanirim.Cocukluk arkadasim 4 gun once istanbuldan izmire yanima geldi gelecegi gun herseyini hazirladm odasini yatagini rahat etsin fln diye herseyi dusundum...

Gelir gelmez garip hareketlerine basladi(esim gelmesini hic istemiyordu onu da ikna ettim cunku kiz agziyla gelcem dedi gelme diyemezdim) esime laubali laubali davraniyor bana emirler yagdiriyor fln kahvalti hazirliyorum yardim fln etmesi bi tafara hadi hadii diye iki ayagimi bi pabuca sokuyor. cay istiyor koyuyorm 2 dk sonra vazgeciyor meyve suyu istiyor.. Yedigi ictigi hic onemli deilde bole gorgusuz terbiyesiz davranmasi cok moralimi bozdu yine de sabrettim.. ertesi aksam esimin arkadaslarinida davet ettik yemege onlar gelmeden biz girdik mutfaga bu gitti yatti 3 saat fln araliksiz uyudu kalkti biz hala mutfakta cabaliyorz aciktim dedi neyse biseyler hazirladm yine gitti uyumaya yardim etmesini beklemiyorm ama insan bi teklif eder... neyse esimin arkadaslari geldi hala uyuyor gittim dedim kalk ayip olur bi merhaba de. 5 dk sonra iceri geldi ya yemin ederim ustnde yatak kiyafeti makyaj akmis sac fln darmadagan o halde... oturuyorz 10 dk fln oldu daha herkesin yaninda bagiriyor hadii aciktim yemegi hazirlayn. esimin arkadaslari sok durumda... mutfaga gittim hazirliyorm servis yaparken geldi yanima ve kendi tabagina yemegi aldi gitti iceri masada oturdu yedi. daha kimseye servis yapmamistim. rezil etti bizi. Esim yabanci iranli arkadaslari da irandan o kadar sasirdilar ki...o gun daha bi suru sey oldu...

neyse dun sabrimin tastigi ana gelim, aksam disari cikicaz bu hazirlaniyo. ben dedim ki makyaji cok abartiyosn hafif yapsan cok daha hos olur. gercektende yuzu fln cok hos hic makyaj yapmasa bile olur ama o kadar abartiyorki yuruyuse cikicaz yani sonucta ve gercekten hos durmuyor ruju tasira tasira suruyor eye linerlar farlar kipkirmizi alliklar ... neyse ben dusa girdim ciktim hazirlaniyorm yuzume pudra ve kalem surdum. Bana nasil bagiriyor gormeniz lazim ben ona ole demisimde kendim makyaj yapiyomusum da ne bicim seymis bu. sabrim tasti dedim sanane seni ne ilgilendiriyor ben kendimi palyocaya cevirmiyorum sana hesap mi vericem sende yap ben sadece abarttgda hos olmadgni soledim ama beni dinlemek zorunda deilsin diye bagirdim. sustu. sonra hazirlanmam bitince hadi gidelim dedim esimle icerde oturuyolar. ne dedi biliyo musunuz benim keyfim kacti gitmeyelim canim istemiyor. saatlerce basimin etini yemisti cikalim da cikalim diye o kadar yorgn oldgm halde kirmak istememistim. bende esime dedim kalk biz cikiyoruz benim canim cok istiyor dolasalim dedim. o evde kaldi biz de baya gec geldik cunku onu bogmamak icin sakinlesmem gerekiyordu.eve geldigimizde yatmisti. biraz once de hazirlandi kalkti gitti sadece kuru bi gule gule dedim o kadar...

simdi artik onunla gorusmemeyi dusunmuyorm cunku bana zarar veriyor rezil ediyor esimle tartismama neden oldu kac defa cok kiskanc biri.esimi,giydigimi,kullandigim herseyi, boyumu kilomu bile kiskaniyor. cok saygisiz nerde nasil davranacagini bilmiyor. benden izin almadan yatak odama mutfagima girmekle kalmadi dolaplarimi acti keyfine gore kiyafet aldi giydi hic sormadan buz dolabini acti izin istemeden. ne bilim. eskidende gariplikleri vardi ama bu kadar deildi bi ayrilik yasadi ve o kisiyi saplanti haline getirdi bu olay iyice degistirdi onu. ben hep yardmci olmak istedim dinledim onu gecen aya kadar her gun telefonda en az 1 saat skntlarni fln dinlerdim. cocukluk arkadasim cok sey yasadik dedim hep herseyini gormezden geldim ama artik onunla olmak bana stresten baska bisey vermiyor. sizce yanlis mi yapiyorum? cunku annesi babasi da ilgisiz ben ona cok yakinim annesi gibi simarir bana simdi bende iliskimi kesersem daha mi kotu olur? bi yandan da uzuluyorm cok sey yasadik onunla.. sizce napmaliyim? (uzun oldu kusura bakmayin)

2. 1 Haziran 2010
  3. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.579
    Ödül Puanları:
    363
    Evinize yatıya geldiğine göre oldukça yakın arkadaşsınız sanırım.
    13 yıl da az buz zaman değil..
    Anlattıklarınız hoş değil ama siz zaten bunca zamandır tanımış olmalıydınız arkadaşınızı ki "ben geliyorum" dediğinde geri çevirmemişsiniz.. Eskiden size karşı çok iyidi de sonradan böyle kırıcı oldu yani?
    İnsanları ya olduğu gibi kabul edecek ya da ilişkinizi keseceksiniz.

4. 1 Haziran 2010
  5. _laylaylom_

_laylaylom_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    gerçekden arkadaşın pek normal gözükmüyor anlattıkların kadarıyla..
    ama kişiliği buysa değiştiremessinki ya da dediğin gibi yaşadıkları yüzünden
    bu hale geldi ama her ne olursa olsun seni zor durumda bırakmamalıydı.. ama uzun yıllara dayanan arkadaşlığı bir çırpıda silip
    atmak olmaz...arkadaşlık zor günler içindir çoğu zaman ..
    resmen arada kalmışsın bir yanda arkadaşın bir yanda eşin.
    ailesiyle felan konuşsan belki arkadaşının desteğe özellikle aile desteğine ihtiyacı var..

6. 1 Haziran 2010
  7. Phi1618

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    okudugunuz icin tesekkur ederim. Dedigim gibi eskiden de gariplikleri vardi ama baskalarinin yaninda normal davranirdi en azindan simdi hic tanimadigi insanlarin yaninda bile olmayacak seyler yapiyor. Benim kiyafetlerimi giymesi makyaj malz kullanmasi vs hic problem degil ama pat diye yatak odama dalip herseye saldirmasi da hos deil ben evliyim artik ve o odada baska bi insan da yasiyor. Sevgilisinden ayrildiktan sonra bu kadar umursamaz ve saygisiz davranmaya basladi eskiden gariplikleri daha cocukca ve hos gorulebilir seylerdi kucuk yaramaz cocuklar olur ya onun gibi. Onu seviyorum cok da uzuluyorum aslinda ama bu 4 gun o kadar stres yasatti ki bana esim evden cikip gidiyordu nerdeyse... Ben evlendikten sonra ilk defa evimde kaliyor. Psikolojisi normal degil. Ben ona yardim etmeyi cok denedim ama olmuyor yani o kadar kotu bi durumda ki cogu hareketlerini anlatmadim hadi canim fake konu bu fln bile denebilirdi. ben ki cok sabirli bi insanimdir beni bile cildirtti. simdi napacagm konusunda karar veremiyorum. araya mesefa koyacagm o kesin ama tamamen gorusmemeyi bile dusunuyorum... Hatami yapiyorum... Kotu bi arkadas miyim ona yardm etmem gereken yerde kaciyo muyum? Bi yandan da elimden geleni yaptigimi dusunuyorm... Cok kararsizim..

8. 1 Haziran 2010
  9. Phi1618

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cok denedim canim annesini babasini cok iyi taniyorum ikiside uni mezunu cok iyi meslekleri olan kulturlu insanlar ama ilgisizler iste cocukluktan beri boyle. ben onlarda kalmak istedigimde annemden guc bela izin alirdim o bizde kalirken annesine haber bile vermezdi annesi de nerdesin diye aramazdi bu kadar yani. o yasadigi olaydan sonra annesi daha ilgili ama ise yaramiyor... eskiden ne olursa olsun beni zor durumda birakmazdi bu sekilde. ne bilim her firsatta asagilamaya calisiyor bagiriyor fln bana kolesiyim gibi davraniyor hemde esimin yaninda.. dun dayanamadim patladm artik. mesela bi de disari cikarken 10 kere kiyafet giydi cikardi ve her defasinda icerde oturan esimin onunde donuyor Nasil Olmusum? diye soruyor esim kafasini kaldirmadan iyi iyi fln dediginde ufff siz ne bicimsiniz ki bilmem ne fln diye soyleniyor esimle de yuzyuze 2-3 defa gorustu bu nasil bi samimiyetki ... ben yardimci olmak istedikce bana ve iliskime de zarari oluyor ... napsam bilmiyorm..

10. 1 Haziran 2010
  11. sedefonur

sedefonur panik yok atancaz Üye

Beğenildi:
    1.154
    Ödül Puanları:
    238
    canım benim yaa,bi de evinizde eşinin karşısında bu hareketleri yapması daha da utanç verici..a.s
    bence araya sınır koy.hem eşin de rahatsız olmuştur onun hareketlerinden eminim.eşinle arkadaşın arasında kalman kötü olur :1no2:
    ayrıca kötü günler geçirmiş olması bu davranışları yapmasını gerektirmez :eek:lmaz:
    hepimiz kötü günler geçirdik ve geçiriyoruz,herkes kötü günlerinde böyle yapsa saygı denen şey olmazdı CADIARZU

12. 1 Haziran 2010
  13. Phi1618

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Esim kalkip disari atmadiysa sirf benim arkadasim diye... ilk gece sabah 4 e kadar tartistik esimle bu yuzden... Bu kadar olacagini bilseydim bi bahane uydurdum gelmemesi icin ama bu kadarini asla beklemiyodm ona da bize de iyi olur diye dusundum son zamanlarda tlfnda fln iyi konusuyodu. onunla konusmayi denicem anlatmaya caliscam ve tepkisine gore de arkadasligimi devam edip ettirmeme kararini vericem...

14. 1 Haziran 2010
  15. PassioneLore

PassioneLore herkes haddini bilecek ! Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    sızı bılemem belkı yılların ve paylasılmıs herseyın hatrı olabılır
    ama sahsı fıkrım ben bu kadarına dayanamam

arkadasını soyle sana kım oldugunu soyleyeyım demıs atalarımız
    sırf bu guzel sozun hatrı yeterdı hayatımdan cıkarmama
    zaten ben bu kadar laubalılıge gelemem cınnet gelıverır bana bır anda

16. 1 Haziran 2010
  17. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    siz çok sabırlısınız... hem de çok....
    benim eşime giyinip kıyafet soracak eşimi ilgilendirmez senin kıyafetin diye söylerim misafirim gelecekse ayak altında dolaşma git yat derdim. o o şekil tavır sergileyince hoşgeldin de falan demezdim. insanlara biraz sorunlu biri diye tanıtırdım. madem o bana diş biliyor ben dişimi geçirirdim.

18. 1 Haziran 2010
  19. Biscuit

Biscuit Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    çok ağır davranışlar olmazmıydı ?