İlişkiniz ne kadar sürecek?

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve Gulpare tarafından 18 Ekim 2007 başlatılmıştır.

  18 Ekim 2007
  Konu Sahibi : Gulpare
 1. Gulpare

  Gulpare Aktif Üye Üye

  Katılım:
  17 Ekim 2007
  Mesajlar:
  805
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  86
  İlişkinizin başlarında kendinizi bulutların üzerinde geziyor gibi görebilir, aşkınızın sonsuza dek süreceğini düşünebilirsiniz. Çok mutlusunuz ama bu mutluluğunuz ne zamana kadar sürecek, düşündünüz mü?


  Aynı yemekleri sevmeniz, birbirinizin arkadaşlarıyla iyi anlaşmanız, yatakta uyum içinde olmanız sizin için iyi işaretler olsa da, bazen ilişkinin uzun süreli olması için bunlar bile yetmez. Kalbinizin her ne kadar ömür boyu birlikte olacağınıza inansa da, mantığınız bazı şüphelere saplanıp kalır. İşte ilişkinizin geleceği hakkında fikir edinmenize yarayacak önemli sorular ve cevapları...

  1- Tartıştığınızda ilişkinizin biteceğinden korkuyor musunuz?
  Bütün çiftler kavga eder, ancak birbirine çok bağlı olanlar rahatsız edici konulara korkusuzca değinebilir. Birçok kişi, ilişkileri biter korkusuyla önemli sorunları tartışmaz.

  Ufak bir sorunu büyütüp tartışmak tabii ki ilişkinizi olumsuz etkiler. Önemli olan gerçek sorunlara birlikte çözüm getirmeye çalışmaktır. Büyük sorunları partnerinizle konuşabilmek, ilişkinizin doğru yolda olduğunu gösterir.

  2- Sırlarınızı çekinmeden ona anlatabilir misiniz?
  Sırlarınızı sevgilinizle paylaşma cesaretini bulabilirseniz, ilişkiniz kalıcı demektir. Herkesten gizlediğiniz ayrıntıları sevgilinize anlatabilmeniz, ondan gerçek kişiliğinizi saklamadığınız anlamına gelir. İyisiyle kötüsüyle, sevgilinizin size destek olacağından emin olduğunuzu gösterir. Siz ona her şeyi anlattığınız gibi, sevgiliniz de size hayatıyla ilgili gizli ayrıntılarını anlatabilmesi önemli.

  3- Yatakta mutlu ediyor mu?
  Mutluluk, yatakta birbirinize rahat davranabilmeniz ve arzularınızı açık bir şekilde dile getirip birbirinizi tatmin etmenize bağlı. Birbirini tanıyan partnerler cinsel hayatları hakkında tartışıp, onları heyecanlandıran hareket ve pozisyonları birbirlerine anlatabilirler. Birbirinize dokunmak, öpüşmek, ilişkinizi kuvvetlendirir, yakınlığınızı artırır.

  4- Şakalaşır mısınız?
  Şaka yoluyla günlük hayatın ciddiyetinden kaçabilmek iyi bir özellik. Birlikte eğlenebilmeniz, ileride günlük hayatın stresinden kurtulabileceğinizi gösterir. Ne kadar isteseniz de, bu olayı kendinizi zorlayarak başaramazsınız, ama eğer içinizden gelirse, bu ilişkinizin geleceği için kesinlikle olumludur.

  5- Tepkilerinizi bilebilir mi?
  Arkadaşlarınızla veya yabancılarla fikir tartışması içerisindeyken sevgiliniz doğal olarak sizin tarafınızı tutar mı? Sürpriz bir olay karşısında nasıl bir reaksiyon göstereceğinizi tahmin edebilir mi? Anlatmanıza gereksinim duymadan, neyi nasıl yapmasını istediğinizi bilir mi? O zaman doğru yerdesiniz: Sevgiliniz sizi gerçekten anlayabiliyor.

  6- Davranışları ve sözleriyle güzel olduğunuzu hissettirir mi?İlişkinizin ilk evrelerinde sizi iltifatlara boğan sevgiliniz, zamanla onları tek tek unuttu mu, yoksa hala olağanüstü bacaklara, sıcacık bir gülümsemeye sahip olduğunuzu söyler mi? İlk zamanlardaki kadar iltifat etmese de, sevgilinizin yanında kendinizi güzel hissetmeniz önemli. Eğer sizden eskisi kadar hoşlanmadığını düşünüyorsanız, bu olay ilişkiniz için olumsuz bir durumdur. Size ne kadar bağlı olduğunu, dokunuş stilinden de anlayabilir ve aşkınıza ömür biçebilirsiniz.
   
 2. 18 Ekim 2007
  Konu Sahibi : Gulpare
 3. yarennkara

  yarennkara Popüler Üye Üye

  Katılım:
  14 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.523
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  106
  allah bilir ne kadar süreceğini..sabrımlada alakalı tabi..bende vardır gözükaralık..damarıma basılırsa siler giderim herşeyi..tartıştığımıda biter diye korkmuyorum.kaybetme korkum yok çünkü..
  ona sırrımı anlatamam bana koz olarak kullanır
  şakalaşırız.çok güleriz beraber
  tepkilerimi de bilir..güzell olduğumu hissettiri..hep seni çok beğeniyorum...karım çok güzell der..ay kocişimmm bazen çok kızdırır gidesim gelir ama bu aralar iiyiz maşallahhh..
   
 4. 18 Ekim 2007
  Konu Sahibi : Gulpare
 5. mxixz mxixz

  mxixz mxixz Yeni Üye Üye

  Katılım:
  16 Aralık 2006
  Mesajlar:
  6.787
  Beğenildi:
  14
  Ödül Puanları:
  0
  offfffff offfffffffff 4.5 senedır cıkıom daha ne kadar dayanırım onuda ALLAH bılırrrrr sımdıden cok sıkıldımmmmmmm
   
 6. 27 Ekim 2007
  Konu Sahibi : Gulpare
 7. Gulpare

  Gulpare Aktif Üye Üye

  Katılım:
  17 Ekim 2007
  Mesajlar:
  805
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  86
  Zorla mi yürütüyorsun iliskini??Zorla güzellik olmaz derler,böyle düsündügüne göre yolunda gitmeyen birseyler var.Ya sorunu kökten yok etmeli,ya da örtpas ederek görmemezlikten gelmeli..:1ninca:
   
 8. 27 Ekim 2007
  Konu Sahibi : Gulpare
 9. edda1985

  edda1985 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  24 Ekim 2007
  Mesajlar:
  7.920
  Beğenildi:
  5
  Ödül Puanları:
  146
  Ben napiyim 5 yıl bitti 6.yıldan giden bir birlikteliğim var .. zaman zaman sıkılsamda çokta sıkılmadım bee :))