İlişkinizin ömrü ne kadar?

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve kuzum85 tarafından 15 Şubat 2009 başlatılmıştır.

15 Şubat 2009
    Konu Sahibi : kuzum85
  1. kuzum85

kuzum85 aşk bir yangın Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Sihirli küreye gerek yok!
    İlişkinizin ne kadar süreceği, sonunun ne olacağı konusunda endişeli misiniz? "Keşke elimde sihirli bir küre olsaydı" diyor musunuz? Bu ayrıntıları düşünmenize pek gerek yok, ilişkiniz hakkında cevaplayacağınız sorular size gerçekleri gösterecek!
    DuraklatYürüt Tartışmalarda...
    Tartışmalarda birbirinize nasıl davranıyorsunuz?

- Genellikle yanıldığımı kabul ederim.

- Gerginliği azaltmak için esprili sözlerden yararlanırız.

- Tartışma kızışırsa birimiz ara vermeyi öneririz.

- İkimiz de tartışmayı bitirmek için sabırsızlanırız.

Eğer dört örnekten üçüne ‘doğru' diyorsanız, ilişkinizin geleceği için fazla endişelenmenize gerek yok.

Tavsiyemiz: Her ilişkide zaman zaman anlaşmazlıkların yaşanacağını unutmayın. Önemli olan bu tür anlaşmazlıkları uzatmamaktır.Ailesiyle tanışmak...
    "Onun ailesiyle tanışmak ister misiniz?" sorusuna vereceğiniz cevap:

- Evet isterim.

- Aileleri bu işe karıştırmak hiç doğru değil.

- Onun ailesi beni hiç ilgilendirmiyor.

- Eninde sonunda aileyle tanışmayı umut ediyorum.

Eğer bu açıklamalardan hiç değilse ikisi onun düşünceleriyle örtüşüyorsa, ilişkiyi önemsediği ve devam ettirmek için elinden geleni yapmaya hazır olduğu anlaşılıyor. Ama aileleri işe karıştırmaktan kaçınan birinin niyetinin ciddi olduğunu söyleyemeyiz.Buluşma günleriniz...
    Buluşma gününü ve saatini sık sık değiştiriyor musunuz?

Flört eden çiftlerin buluşma gününü ve saatini sık sık değiştirmeleri iyi bir işaret sayılmaz. Randevuyu iptal eden ya da erteleyen tarafın duygularından kuşku duymak yanlış olmaz.

Eğer bu kişi sizinle görüşmek için bahane yaratmak yerine, görüşmeyi erteleme yolunu seçiyorsa, size yeterince ilgi duymadığı anlaşılır.
    Yardımlaşıyor musunuz?
    Birbirinize yardımcı oluyor musunuz?

Eğer bu uzun soluklu, hatta evliliğe giden bir ilişki olacaksa, çiftlerin birbirlerine yardım etmekten kaçınmamaları gerekir.

Eğer yardımlaşmaktan kaçınılıyorsa, ilişkinin can çekiştiği kabul edilmeli.Para, para, para!
    Para konusundaki düşünceleriniz birbirine uyuyor mu?

Aşk ilişkilerine para meselelerini karıştırmak doğru olmaz. Ama para ile ilgili meselelerde, karşınızdaki kişiyle aynı düşünceleri paylaşmanız çok önemlidir.

Siz elinize geçeni harcamaya meraklı iseniz, buna karşılık flört ettiğiniz kişi tutumlu olmayı yeğliyorsa, eninde sonunda para bir huzursuzluk kaynağı olacaktır. Düşünce, görüş ve anlayış birliği olmayınca, ilişkinin ömrü kısalır.

2. 15 Şubat 2009
  3. EU2

EU2 Guest

valla ilişkimiz 5 yıldır kesiintisiz mutlu mesut devam ediyorrr :) uzun ömürlü

4. 15 Şubat 2009
  5. SalvaMea

SalvaMea Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bu stratejileri yazanlar kim acaba çok merak ediyorum..

6. 16 Şubat 2009
  7. Lotus

Lotus kimse olmadı senin gibi.. Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    bende bende...
    yani anlamıyorum cidden şu şartlara uyarsanız ilişkiniz uzun ömürlü olur, yok uymazsanız kısa ömürlü olur...

8. 16 Şubat 2009
  9. MeSlİmİnA

MeSlİmİnA Guest

benim ömrüm ne kadarsa ilişkimizin ömrü de o kadar:)
    beni böyle şartlar kurallar bağlamıyor komik geliyor bişeyleri kalıplaştırmışız gibi, sanki kendi hayatımızı değil de başkalarının koyduğu kuralları yaşamalıymışız gibi....bizi ölesiye korkutmuş ki o kurallara uymazsak ilişkimiz zarara uğrar...ben; benim ilişkim de kuralları eşim ve ben koyarız bir başkası değil bize uyan başkasına uymaz başkasına uyan bize uymaz bu bu kadar basit:)sewgilerle

10. 16 Şubat 2009
  11. buzdevri

buzdevri **** Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    allah herksesin gönlüne göre versin.......bu şartlar ve davranış biçimleri her ilişkideki olay ve şartlara göre değişiyor bence...

12. 16 Şubat 2009
  13. SalvaMea

SalvaMea Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    yazanların ilişkileri mükemmeldir eminim :)

14. 16 Şubat 2009
  15. rabis

rabis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim ilişkimin ömrü yok gibi :1no2: ama kısmet bu işler

16. 16 Şubat 2009
  17. merfee

merfee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    herşey kader kısmet kimse bilemez bi ilişkinin uzun öürlü olup olmadığını...
    ama paylaşan ark.a tşkler