İlk Adım Ayakkabısı

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve papaatya tarafından 16 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

16 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : papaatya
  1. papaatya

papaatya Allah'a emanet Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaslar eksik bakmadiysam bu konuya deginilmemisti. Adimlarimiz basladi artik; simdi ortopedik ayakkabi mi yoksa yumusak ve rahat bir ayskkabi mi? Son yillarda artik doktorlar yumusak ve rahat ayakkabilari oneriyorlarmis. Hic doktoruyla konusan yada ayakkabi alan oldu mu? Birde marka onerileri? boshayallersmile

2. 16 Mayıs 2010
  3. zencefine

zencefine Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    :))) valla benim doktorum hiçbirey söylemedi. Ben eğer kendim ona ayırdığım alanda yürütüyorsam gayetten yalın ayak yürütüyorum, ama yürütece koyduğumda ayakkabı giydiriyorum muhakkak. Görmediğim bişeey olur basar üstüne diye. Ayakkabılarım ne ortopedik ne de tam ayakkabı kisvesinde bildiğiniz kumaşımsı ayakkabılar. Tek hatırladığım doktorumun lastik ve kösele tabanlı ayakkabı giydirmeyin uyarısıydı. O da ilk muayenede söylenmişti. Deri tabanlı çoraplar oluyor isterseniz onlardan deneyin derim ben.

4. 16 Mayıs 2010
  5. papaatya

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Zaten ben 2-3 aydir o deri tabanli coraplari kullaniyorum da artik ayakkabiya gecmek laxim hem alismasi icinde acaba hangi markalar iyi diye merak ettim

6. 16 Mayıs 2010
  7. portakal_suyu

portakal_suyu Oğluşum Kollarımda Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Ortopedik ayakkabı ayağa şekil verir anatomik ayakkabı ayağın şeklini alır.

Ortopedik ayakkabı ayakta gelişim sorunu varsa doktor kontrolünde kullanılmalı,onun dışında ayakkabının anatomik olması yeterli.

Bebeğiniz kaç aylık?

8. 16 Mayıs 2010
  9. zencefine

zencefine Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    chicconun güzel ayakkabıları vardı jokerin sitesinden bakın istersenizz..

10. 16 Mayıs 2010
  11. papaatya

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    7,5 aylik. Anatomik derken?

12. 16 Mayıs 2010
  13. zellda

zellda ben ona resmen asigim!! Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ayakkabiyi ikiye katladiginda cok kolay katlanmali ve hafif olmali ,ozellikle ayak parmaklarinin gelecegi kisim kolay bukulmeli,alti kaymayan turleri sec,dar olmasindansa birazcik genis olursa daha rahat hareket eder. doktorumuzun soyledikleri :)

14. 16 Mayıs 2010
  15. papaatya

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Saol zellda :eek:

16. 16 Mayıs 2010
  17. portakal_suyu

portakal_suyu Oğluşum Kollarımda Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Tabanın da deri olması en sağlıklısı çorap gibi esnek olmalı,altında kösele ve benzeri malzeme olmamalı bu aylardaki bebek ayakkabılarında.

Kifidis ve camper mağazalarını tavsiye ederim.Fiyatlar yüksek gelebilir biraz ama kaliteli ve sağlıklı ayakkabılar giydirmek istiyorsanız pişman olmazsınız.
    Her iki markanında istanbulda mağazaları var internet sitelerinden bulundukları yere bakabilirsiniz.

Anatomik hepimizin tercih edeceği rahhat ayakkabılardır.
    Ortopedik ayakkabı yukarıda da söylediğim gibi ayakta gelişim bozukluğu ya da başka bir problem varsa doktor kontrolünde özel üretim olarak yapılır.(ayak ölçülür,prova edilir)
    Seri üretimi yoktur Halk arasında yanlış bilinir, bir çok markanın ayakkabılarında ayak boşluğunu dolduran sünger kısımlarının olması ortopedik olduğu inancını doğurur ama değildir !!!

Küçük bir tavsiye daha :)) ayakkabı giydirmeye başladığınızda çocuğunuza kesinlikle convers giydirmemenizi tavsiye ederim Bunu da 20 yıl boyunca bir kişi üzerinde yapılan araştırmaya istinaden söylüyorum
    Ayrıca ayakkabının güzelliğinden önce sağlıklı olup olmadığını araştırmalısınız :)) opuyorumnanaktan

18. 16 Mayıs 2010
  19. selina79

selina79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ben yürümeye baslayınca ancak ayakabı alıcam önceden ayaga kalkarsada ilk adımlarında'da ben sadece altı kaymaz corap giydircem. Onlarıda ben Sterntaler aldım. Cok güzel kaymaz bir tabanları var yazın icin incelerinden aldım kısın icin daha ablamizdan kalınları var.
    Ben büyük kızıma 14 aylıkken aldım ilk ayakabısını onuda Pappa aldım. Ayak bilegini destekleyici ve sarmalı, komple deri olmasına önem veriyordum ben. Ve her zaman cocugu yanımda götürdüm ve orda denetip yürüttüp ayayabı seciyordum.

Kızıma cok uzun yıllar Pappa aldım ve Deichmannda Elefanten ayakabi var o markayı da cok severim. O markada mesela S,M,L da var. Bebegin ayakının genisliginede önem vererek dogru ayakabı secmeye imkan oluyor.