İlk adım!!! Dost sandıklarınız

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve yesilim tarafından 7 Nisan 2008 başlatılmıştır.

7 Nisan 2008
    Konu Sahibi : yesilim
  1. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    İLK ADIM DOST SANDIKLARINIZ

Bir yerlerde okumuştum “Şayet dostlarınızdan endişeleriniz varsa,her zaman ilk adımı siz atmayın(Telefon,ziyaret,hediye,yemek davetleri,bazı teklifler gibi) “İki adım gerileyin ve bekleyin size ilk adım geliyor mu,kimden geldi ”
    Çok hoşuma gitmişti bu öneri zaman içinde dostluklarından emin olamadığım dostlarımla yüzleşmeliydim . Sadece bir elin parmakları kadarı sınıfı geçmişti..Ondan sonra ayıkladım pirincin taşını Ama her zaman gerçek dostlarımın kıymetini bilirim.Onlar gibi..

Doğum günü,benden bir hafta önce olduğu için arkadaşıma her yıl hediyesini alırdım .Adet edinmiştim Öyle pahalı şeylerde değildir. Onun seveceği türden kitaplar.
    Burada olmadığım bir doğum gününde, telefon açıp kutlamış,yine hediyesini almıştım söylemedim tabi ki. Benim doğum günümde de o aradı kutlaştık..

Çok sonra buluştuk,konuştuk çantamdaki kitabı tam uzatıyordum ki “Önce benim doğum günüm ,sen her seferinde beni mahçup ediyorsun bende almak zorunda kalıyorum”Dedi .Evet aynen böyle dedi Kitabını verdim,onu öptüm “Söz bundan sonra hediye yok “Dedim
    Halbuki ben haz alıyor ,onunda mutlu olduğunu sanıyordum. Yanlış anlaşıldığım için günlerce üzüldüm “ Nerede yanlış yaptım” Diye. Ben vermekten mutlu oldukça arkadaşım tedirginmiş.
    İyi ki herkes aynı değil,ne can dostlar vardır,sizi sizden daha çok seven
    Hepinize güzel bir hafta daha diliyorum

Yeşilimin duyguları a.s.a.s.a.s.

2. 7 Nisan 2008
  3. tatlixsxoxgxlum

tatlixsxoxgxlum kızım İLKE 1 yaşında:)) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    valla benimde çok sevdiğim dostum var ben biraz vurdumduymazmıyım neyim arada onu aramayı onun hatrını sormayı unutuyorum o beni, arar ve bir sürü sitem sayar alındığını söler bunun üstüne konuşuruz ölece unutur gider.aslında ben aramayınca beni özlediği için aramıştır maksadının bu olduğunu bilirim.yani bu zamanda böle dost bulmak zor..teşekkür ederim canım tomurcuğuma...

4. 7 Nisan 2008
  5. figo

figo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Son zamanlarda çok gözden geçirdim dostlarımı özellikle birini... çok sevdiğim dostumu...bir kaç aydır O' nun yüzünden çok ağladım bana bişey yapmadı ama beni çok yalnız bıraktı neden olduğunu bilmiyorum ama onsuz yaşıyorum nerdeyse aylardır ben yanına uğrayınca muhabbette bir problem yok ama uğramayınca seste yok:KK43: bekliyorum 3 hafta oldu aramadım oda aramadı ...10 nisan doğum günü ,o kadar üzdü ki beni yanına gitmeyeceğim telefonla kutlayacağım ve hediye almayacağım mecbur kalmasın diye :)

Ben arıyorum diye aramasın benim dostum, ben onun yanındayım diye benim yanımda olmasın, istediği için sevdiği için huzur bulduğu için yanımda olsun istiyorum... çok şey mi istiyorum :KK43:

Canım yeşilim canım dostum beni duygulandırdın dostumla ilgili yüreğimde kanama varken yazını okumak bana seninle birlikte huzur getirdi..Dostum yeşilim seni seviyorum ...

6. 7 Nisan 2008
  7. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    o kadar zor ki dostum diyebilmek.sevincimi kendi sevinci bilen,üzüntümü kendi üzüntüsü bilen,her daraldığımda yanımda olan,her derdimi hiç sılıkmadan anlatabildiğim,karşılıksız,çıkarsız,içten davranabilen ama maalesef eşim dışında bir dostum yok..arkadaşım çok ama gerçek anlamda dost çok zor...paylaşımınız için çok teşekkür ederim....

8. 7 Nisan 2008
  9. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    Figom,benim duygularım senide depreştirdiyse doğru kararlar almanı isterim..İyi düşün canım benim.. Haksızmıyım..? Sana gerçek dostlarınla huzur dolu günler diliyorum a.s.

10. 7 Nisan 2008
  11. Barcman

Barcman PR UZMANI Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    198
    yeşilim çok güzel bir konuya parmak basmışsın ben ne yazıkki bu konularda hiç akıllanmayanlardanım belkide dostluğa çok önem vermemden kaynaklanan birşey başta herkesi dostum zannediyorum oysa dostluk hemen kazanılan birşey değil ,karşılıklı özverilerle ve sürekli bazı şeyleri konuşarak kazanılıyor dost olduğum kişilere hemen lütfen karşılıklı birşeyden alınırsak bunu birbirimize söyleyelim , birtakım şeyleri çözebilmemiz için bu şart diyorum gerçektende karşındaki insanı tam olarak tanımanın yolu bundan geçiyor çok arkadaşım var hatta bunları kategorilere bile ayırmış durumdayım eğlence arkadaşım alışveriş arkadaşım vs. ben aslında küslüğü hiç sevmem karşımdaki kim olursa olsun bir merhabam kalmalıdır ama iki kişi varki artık onları hayatımdan tamamiyle çıkarmış durumdayım yani onları artık görmüyor ve duymuyorum allah yollarını açık etsin ama benim için adeta yaşamıyorlar
    dost sandıklarımı eliyor ait olduğu kategoriye koyuyorum elekte kalanlar işte onlara paha biçilemez benim gerçek dostlarımdır onlar için gerekirse düşünmeden canımı bile veririm şu anda dört kişiler ama dahada artacaklarını umut ediyorum sevgiler

12. 7 Nisan 2008
  13. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    Ben mutlu olunca, o da mutlu oluyor mu gerçekten?

Bu sorunun cevabı evet ise; bence gerçek dosttur karşımdaki..

Dost üniforması giymiş, o kadar çok insan var ki çevrede..Bazen onları tanımamız acı tecrübeler sonucunda oluyor..

Deneme...Bence deneyin karşınızdakini bir şekilde,eğer şüpheniz varsa karşınızdakinden..Gerek duyduğumda başvurduğum ve olumlu_olumsuz beklediğim cevabını aldığım bir yöntemdir bu.

Gerçek dostlarımı seviyorum.Sayıları fazla olmasa da..

14. 7 Nisan 2008
  15. primrose

primrose Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Benim hiç yok ya. Uzun zamandır yok. Arkadaşlarım var sadece, hepsi -doğal olarak- kendi hayatının peşine düşmüş arkadaşlarım. Eşim dostum da olur aynı zamanda diyordum önceleri, ama o da yok henüz...
    Yalnız mıyım ne :çok üzgünüm:

16. 7 Nisan 2008
  17. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.350
    Ödül Puanları:
    363
    Hep derim ya; şükürler olsun ki hiç bir dostumdan kazık yemedim şu yaşıma kadar.:nazar:
    Yıllarımız beraber geçti dilerim ki ömrümüzün sonuna kadar da sürer..
    Dostluk sadece aynı fikirde olmak değil,birbirini anlamaya çalışmaktır derim ben her zaman..:1hug:

18. 7 Nisan 2008
  19. keighburne

keighburne Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    76
    gerçek bir dost bulmak çok zor.
    yaşadıkça yüzlerce binlerce arkadaşın oluyoo belki ama bir dostun olmuyooo... gerçek bi dostt yanii.
    haa oluyodur tabikii dostun ,güveniyorsun inanıyorsun gün geliyo kii hersey bitmiss
    fedakarlık ister ,güven,sevgi ,saygı sorumluluk daha sayamadığım bütün unsurlar .
    insan ister ki milyonlarca arkadaşın yerine bir dostun olmasını her şeye değer belki de ama her zaman her istenen olmuyor
    içten olmadığına inandığım farklı yüzlerini gördüğüm bu kişileri çakarttım hayatımdam…..

şuan yanımda olmasa da o burada olsaydı bana böle derdi diyebildiğim,ağzını açmadan ne diyebileceğini bildiğim,gözlerinin içine bakınca huzur bulduğum şu hayatta iki dostum var…..
    :1hug:
    umarım ömrümün sonuna kadar da devam eder……..