ilk alamam olacak yardm!

Konusu 'Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz' forumundadır ve iklim tarafından 22 Eylül 2009 başlatılmıştır.

?

deneyip başarılı olanlar

1. evet başarılı oldum:)

11,1%
  2. hayır başarılı olamadım:(

88,9%
    22 Eylül 2009
    Konu Sahibi : iklim
  1. iklim

iklim iki prenses annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    198
    merabalar öncelikle ...
    :sinifsinif:3 yıllık bir evliliğin son 2 yılından beri gördüğüm klomen tedavisinde sonuç alamadım malesef menogonunda zaman istediğini iyice anladım başarılı olamadık çünkü tedavide..
    eşimle su an acaba aşılamaya geçsekmi diye düşünüyoruz..tabiki dra gidicem ve bilgilendirilicem gidene kadar ben birde sizlerden duymak istiyorum
    * ilk neler yapılıyor ne kadar zaman alıyor
    * ücreti ortalama ne kadar
    * ben ist avrupa yakasında oturuyorum tavsiye edebileceğiniz dr varsa
    ve bunun gibi sorular var kafamda..
    lütfen bu süreçlerden geçen başarılı yada başarısız olan arkadaşlar gelin paylaşalım birbirimize umut ışığı olalım şimdiden ilgilenenlere teşekkürler Şeniz

2. 22 Eylül 2009
  3. keje_01

keje_01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    canım bence aşılamayı denemekle başlayabilirsiniz aslında...regl 3, yada 4, günü yumurta geliştirici iğne kullanmaya başlıyorsun-karnından acısız rahatlıkla kendin yapabileceğin-regl bitince yumurtalıkların kontrol ediliyor;istenen ebata gelmişse çatlatma iğnesi yapıyorsun ve 36 saat sonrasında eşinden sperm alınıp sana aşılanıyor;8 dk süren ağrısız acısız bir şekilde yapılıyor.yumurta gelişimi iğnesi değişken(dr.un verdiğine bağlı)gonal-f kullanırsan 340 tl ama ssk varsa mutlaka doktorundan heyet raporu isteki fiyat düşsün.çatlatma iğnesi 80 civarı...Ben göztepe medicak park ta aşılamamı + eşimin sperm alınması 500 tl verdim ayın 19 unda...hayırlısı olsun canım!

4. 22 Eylül 2009
  5. iklim

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    198
    çok güzel açıklamışsın çok teşekkür ederim güzelim allah razı olsun senden ilgilendin benle .
    şu an eşimede okuttum bu yazını çok açıklayıcı saolsun dedi..
    bakalım diğer arkadaşlardanda biraz bilgi alırsam inşallah daha geniş düşünücem..
    inşallah sende başarılı olmuştur ve darısıda bizlere inşallah canım.

6. 22 Eylül 2009
  7. keje_01

keje_01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    hadi hayırlısı canım:Saruboceq:Bende sonucu anlamak için 5 ekimi bekliyorum;bakalım..Doktorumdan çok memnunum o yüzden hiçbir sorun yaşamadım çok şükür;darısı başına inşallahhihoyyyt

8. 22 Eylül 2009
  9. iklim

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    198
    inşallah canım çok saol ama göztepe bana uzak biraz ben küçükçekmecedeyim ama gönlüme yatan bir dr bulamassam dediğin drda gelirimm..bide sonucun ne olursa olsun bilgilendirirsen çok sevinirim

10. 22 Eylül 2009
  11. iklim

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    198
    yokmu başka aşılama deneyimi olan

12. 22 Eylül 2009
  13. Herada

Herada Balparmağın Annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Canım,

Hayırlısı olsun. Aşılama korkulacak bir yöntem değil. Aynı ilaçla yumurtlama takibi yapılır gibi, acısız bir işlem. ılaç olarak çok yüklenilmiyor, maliyetleri makul. Reglinin 1. ya da 2. günü doktora gidip kontrol olman gerekiyor. Kist yoksa tedaviye hemen 2. gün ya da 3. gün başlanıyor. Sonra toplamda 2-3 kere daha doktora gidiyorsun kontrole. Yumurtalarının gelişimine göre dozaj ayarlanıyor. Gözün kapalı başla derim, çekinme. Allah hayırlı güzel sonuçlar nasip etsin sana, bana, isteyen herkese.

14. 22 Eylül 2009
  15. iklim

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    198
    tşk canım.çok saolasın inşallah başlıycam bu aşılamayada el atalım bakalım nolcak inşallah güzel sonuçlar alırız hep beraberce
    kistim yoktu en son gittiğimde
    yumurtlamam olmuyodu adetim falan düzensiz
    evet biliyorum yumurtlama takibi çok yaptırdım basitmiş umarım fayda görürüz canım

Son düzenleme: 22 Eylül 2009
  16. 22 Eylül 2009
  17. 35deniz

35deniz Rabbim'e emanet Denizim:) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    canım hayırlı olsun ilk önce benim bildiğim aşılama için tüplerin açık olması gerekiyor ve doktor bunu görebilmek için rahim filmi ve hormon tahlili istiyor ayrıca eşinden sperm alınıp değerlerine bakılıyor birde yumurtlaman olmuyorsa benden tavsiye ben iğne kullanmadım klomen ilaç kullandım yumurta oluşsun diye tavsiyem bu değil tabiki buna doktor karar vericekte ben ilaçla beraber incir kürü yaptım 11. gün yumurtam 19.5 m yani çok iyiydi.
    tabi ilaç kullanmak beim tercihimdi 3 yıllık evli olmadığım için rapor çıkmıyor ve iğneler pahalı ben şansımı ilk önce ilaçla denemek istedim 3 ekimi bekliyorum sonuç için.umarım sende biran önce sonuç alırsın yalnız sorun nedir bahsetmemişsin neden aşılamaya karar verdiniz mahsuru yoksa anlatır mısın? bir de menogonun nedir anlamadım?

18. 23 Eylül 2009
  19. iklim

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    198
    canım menogon klomenin çok daha gelişmişi iğne ve bi kutusunda 5 ilaç var bi kutusu 120 tl:KK43: madem bu kadar pahalı bi tedavi benimkii bende aşılama yaptırıyım dedim olucaksa böylede olur ..
    sorun yumurtlamam olmuyor adetim düzensiz 3 yıllık evliyim ve tedavi gördüm hep ve artık aşılamaya geçmeyi düşünüyoruz hatta benim drum ilk gittiğimde tüp bebeklik bir durumun var ama menogon deniyelim bi demişti iş yaramıştı ama gebe kalamamıştım yumurtam 19 mm olmuştu benimde o zamanlar ama çatlamadımı noldu olmadı işte hamile kalamadım yani pahalı bir tedavim var e madem öyle bende aşılama yaotırıyım bi deniyim diye düşündüm..
    inşallah dediğin gibi hayırlısı oluır hakkımızda gülüm