ilk anomali bebekten sonra 2,sağlıklı doğum yapan

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve ayvalxixk tarafından 7 Kasım 2008 başlatılmıştır.

7 Kasım 2008
    Konu Sahibi : ayvalxixk
  1. ayvalxixk

ayvalxixk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    mrh arkadaslar benım ılk gebelığımdi 13 haftalıkken anomali bebek olduğu için 5 gun once kurtaj oldum.Üzerimden atamıyorum hala psikolojım kotu ve uzun sure boyle olacak gıbı..Burada bıraz arastırdım genelde hep dusuk ve kalp durması yuzunden hatta daha erken haftalarda kurtaj olanlar cok fazla..
    Benim anomalı olduğu için yanı bebeğim yasıyodu kalbı atıyodu 2, bır gebelığe cesaret edemıyorum.Sankı yıne boyle olursa dayanamam.2, bebeğini sağlıklı bı sekılde doğuran varmı noluuur cvp verın hep bunu dusunuyorum:1no2:

2. 7 Kasım 2008
  3. ayvalxixk

ayvalxixk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    allahım 1 kişi bile yokmu:KK43:

4. 7 Kasım 2008
  5. firuze-1524

firuze-1524 Bal kız & Bal oğlan Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    geçmiş olsun cnm ya,mutlaka vardır,cevap yazarlar sana,her gebelikte anomali olma şansı ne kadarsa 2.de de aynıdır cnm,o da anomalili olacak diye birşey yok,sıkıntı etme kendine.

6. 7 Kasım 2008
  7. simlamutlu

simlamutlu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    108
    canım anladığım kadarıyla kromozon anomalisi çıkdı ilk bebeğinde aslında böyle kromozon anomalisi olduğunu bilmeden düşük yapan kalp atımı olmayan ne bileyim boş gebelik şu bu bir çok erkenden kendi kendine kayıpla sonuçlanan hamileliklerin sebebi kromozon anamolisidir.Sebebin böyle olduğunu anlayanlarda kürtajdan sonra sebebi için bebeği inceletenler yoksa kimse anlamıyor bile bunu.Hep istatistiklerde söylenir düşükle sonuçlanan bir çok gebeliğin altında kromozon anamolisi vardır çünkü vucud kendi kendine atıyor bunu erken gebelik haftalarında bazende atmayabiliyor işde.Yani diyeceğim şu ki korkma eğer öyle olsaydı bir çok insanın ikinci bebeğindede aynı sorun çıkardı hiç alakası yok o o an yumurtanın bölünme esnasında olan o anlık bir hatadan kaynaklanıyor.Ama yinede gönlün çok rahat etsin istiyorsan eşinle kendine genetik yönden test yaptır genetik böyle bir durumunuz varmı diye.Ama bence korkmana hiç gerek yok.

8. 7 Kasım 2008
  9. ayvalxixk

ayvalxixk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım cok tsk ederım.bız cvs yaptırdık kurtajdan sonra yanı bebegın genetığıne bakılacak.10 gun sonra sonucunu alıcaz.hatta kurtaj gunu gebelık haftam yuksek olduğu için 4 tane hap verdı dr um kendı kendıne düşüğün baslaması için ama ne ağrım oldu nede kanamam.dımı canım ya o an yumurtanın bolunmesıyle ılgılıdır ay kafayı yıycem sankı.dr um genetığınde bısey yok bence yuzde 90 dedı cunku down sendromunda ense kalınlığı bu kadar fazla olmaz dedı kalp anomalısı yada baska bır anomalıdır dedı.onun için cvs yaptırıyoruz Allahım bıdaha bınu yasatmasın bana kımseyede cok zor.
    cvbın ıçın cok tsk ederım canım

10. 18 Eylül 2013
  11. seestern

seestern Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    merhaba,
    sizin yaşadığınıza benzer bir sorun yaşadım ve 5 ay oldu bebekte beyin anomalisi vardı, sizin çok uzun zaman olmuş aradan 3 yıl geçmiş belki yeniden bebeğiniz olmuştur, bu durumu benimle paylaşırsanız çok sevinirim, açıkcası çok korkuyor ve üzülüyorum ve bir teselli arayışı içerisindeyim...

12. 19 Eylül 2013
  13. capslocksmith

capslocksmith Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    16
    konu çok eski ama sanırım 2li ve 3lü test sonucuna göre size bebeği alalım dediler.

bu sebeple biz 2li ve 3lü test, hiçbirini yaptırmayacağız, yaşadığı sürece bir bebeği aldıramayız.

tabi karar sizin, ama ne bileyim işte tuhaf geliyor bir canı sonlandırmak.

14. 9 Kasım 2013
  15. ayvalxixk

ayvalxixk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım mrh..yıllar sonra kad. kulubune giriş yaptım.uzuuun zamandır gırmıyordum.yazdığım iletiyi okudum sayende ne kadar eskıye gıttım.benım bebeğiminde ense kalınlığı cok yuksektı ve karnında odem vardı.drum down sendromu değil muhtemelen kalp yada bobreğinde problem var demişti.neyse o gunlerı atlattım.kürtajdan 6 ay sonra hamıle kaldım.ense kalınlığı olcumune gıttığım gunu unutamam.psıkolojım cok bozuktu.hep tekrar yasarsam sorusu vardı,yada drum sağlıklı dese bıle doğduğunda ortaya cıkacaktı belkı roblem velhasıl cok zor gunlerdı.ama sımdı kızım 4 yasında saglıklı bır doğum yaptım.şukurler olsun.senı cok ıyı anlıyorum canım..inşallah sağlıkla bır bebek alırsın kucağına.hiç canını sıkma pozitif ol...

16. 9 Kasım 2013
  17. ayvalxixk

ayvalxixk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benım 2lı testımde problem cıkmadı.drum ultrasonda gordu problemı.aslında anomalı var yanı sağlıksız bır bebek duşuk yapmanız gerekırdı ama bazen dusukle sonuclanmıyor demıştı.açıkça sana soyleyeyım bu bebeği 5 yada 6. ayında kaybederız ozamanda olu doğum yapmak zorunda kalırsın buda sana hem fızıksel hem ruhsal yonden cok daha buyuk uzuntu yasatır demişti.yada bu bebek doğar doğmaz olur demıstı.bızde kurtajı tercıh ettık