ilk arabam kullanan var mı

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve elf.elf tarafından 18 Haziran 2010 başlatılmıştır.

18 Haziran 2010
    Konu Sahibi : elf.elf
  1. elf.elf

elf.elf Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar ilk arabamı kullanan var mı tavsıye edermısınız.kullanıslı mı.ben yürüteç almak istemıyorum.ilk arabamı düşünüyorum fakat ne kadar yararlı ya da kullanıslı kararsızım..okudugum kadarıyla güzel bıseye benzıyor.oğlum 8.ayın içinde o 9.aydan sonra kullanılıyor..o zamana kadar gec kalms sayılırmıyım..yürümesi gecıkır mı acaba..yürütecide hiç istemiyorum..

2. 18 Haziran 2010
  3. cilekk

cilekk Kücük adamIna asIk.. Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    146
    bende yürütec kullanmayanlar ve karsi olanlardanim.iykide kullanmadim!neyse ilk arabam kullandik biz cok memnun kaldik.yürümesine birebir yardim eettti ve benim oglum cok sevmisti.bu arada ilk adim daha cok dengeyi ve güveni sagliyor zira benim böcügüm 14 aylikken yürüdü..

Son düzenleme: 18 Haziran 2010
  4. 18 Haziran 2010
  5. elf.elf

elf.elf Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    işte ben de gec yürür dıye korkuyorum.yürüteç kullanmayanlar geç yürüyormuş.bunun dogruluk payı var mı acaba.benim bütün yegenlerım ve butun tanıdıklarımın cocukları kullandı ve yasına gelince hepsi yürüdü..
    yürüteç kullanmadan erken yürüyen cocuk var mı

6. 18 Haziran 2010
  7. cilekk

cilekk Kücük adamIna asIk.. Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    146
    erken yurumesine niye bu kadar takinti yapiyosunki?sen istedigin kadar cabala vucudu hazir olmadan yurumuyorlar.ayrica gec yuruyen cocuklarda eger fiziksel bi problem yoksa,erken yuruyenlere oranla gelisimlerinin bi adim onde oldugunu soyler benim doktorum.emeklemesi yerde surunmesi inanilmaz iyi,kaslari ve bel kemiklerini nguclemnmesi acisindan.

benim oglum 7 aylikken koltuklara tutunarak yururdu,ha yurudu ha yurycek millet baya gazladi beni yasinda yurur diye.ama yasindan iki ay sonra yurudu benim tosuncugum.bunun icin doktora bile goturdum ve yukarida yazdiklarimi soyledi,birde benim oglum tontisti buda etkiliyor olabilir rahat ol zamani gelince yurur demisti.

cok uzattim ama icin rahat olsun diye yaziyorum.

8. 18 Haziran 2010
  9. beyazmelek

beyazmelek Candan öte,candan ziyade Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    ben 3 aylık falandı yürüteç aldığımda sanırım ama mecbur kaldım çünkü hiç oturmak istemiyordu neredeyse 7-8 aylıktı ilk arabamı aldığımda
    oğum 11 aylık yürüdü erken sayılır ama bunda yürütecin etkisi var mı yok mu onu bilemiyorum
    ama ben yürüteçten de ilk arabamdan da memnun kaldım, ilk arabaö başlarda biraz ürkütüyor ama sonrası güzel, çünkü başlarda kontrolü sağlayamıyordu onu itiyordu falat kendisinin de yürümesi gerektiğini akıl edemiyordu sonra onunla beraber adım atmaya başlayınca daha da güzel oldu

10. 18 Haziran 2010
  11. elf.elf

elf.elf Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    takıntı yapmıyorum da.acaba erken ya da geç yürümesi bizimle alakalı mı dıye merak edıyorum..

12. 18 Haziran 2010
  13. beyazmelek

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    erkekn yada geç yürümesi olgunlaşma ile alakalı, kaslar gerekli olgunluğa ulaşınca kendiliğinden yürüyecektir, önemli olan bu süreçte çocuğu desteklemek, yardım etmek ve cesaretlendirmektir

14. 18 Haziran 2010
  15. dusunmemlazim

dusunmemlazim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    153
    ilk arabam ne oluyo yaa bilmiyorumkismile

16. 18 Haziran 2010
  17. beyazmelek

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
  18. 18 Haziran 2010
  19. dusunmemlazim

dusunmemlazim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    153
    haaaaa! :KK1: ben bunu biliyorum caniiiimmmmmmmm ...
    ama isminin ilk arabam oldugunu simdi ogrendim. :kedi:
    cok guzel bir arac bence yurutecten daha iyi gibi ama tecrube etmedim, bir yakinim var bundan. yuruteci de var bundan da var.. simdilik annesiyle beraber yuruyo anca, yurutecten daha cok ise yariyo gibi