ilk banyo

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve burningaura tarafından 27 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

27 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : burningaura
  1. burningaura

burningaura herşey çok güzel olacak!! Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaslar;deneyimli anneler,bebegi göbeği düşmeden yıkadınız mı?biri yıkanır biri yıkanmaz diyor?ne yapmalıyız?:sm_confused:

2. 27 Mayıs 2008
  3. rosa85

rosa85 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    851
    Ödül Puanları:
    198
    merhaba benim kizimin ilk banyosunu hastanede hemsire yaptirmisti dogumun 3.gününde daha sonrada biz göbegi düsünce evde yaptirdik zaten göbegide 7-8 günde düsmüstü.bende emin degilim yaptirilabilirmi yoksa yaptirilamazmi?ama bana hemsire banyodan sonra göbegini iyice kurulamami söyledi

4. 27 Mayıs 2008
  5. nnurayy

nnurayy annesinin bal-kaymagi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    biz gobegi dusmeden yikamistik gazli bezi yapistirdik uzerine 2. bezi vazelinli pamukla yapistirdik suyu gecirmesin diye zaten 6.gun dustu gobusu ama ilk yikadik nasil rahat uyumustu sen bilirsin yikama konusunda herkez farkli seyler diyor kaldi ki dr bile birbirini tutmuyor

6. 27 Mayıs 2008
  7. yaseminsen

yaseminsen rabbım sen evladımı koruu Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    canım dr lar yıkamayın dıyorsa yıkamayın oole herkesın dedıgınede ınanma agzı olan konusuyor hesabı bızımd drumuz bebegı gobek bagı dusmeden yıkamayın dedı bende yıkamadım ama gobek dustukten sonra her gece yıkıyorum sen kımsenın dedıgıne bakma dr yıka dedıyse yıka demedıyse yıkama bosver sen herkesın bıldıgı kendıne ama bende fıkır sana

8. 27 Mayıs 2008
  9. iremim

iremim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende 8 günlük göbeği düşünceye kadar yıkamamıştım ılık sabunlu suyla silip bebek yağı ile masaj yapmıştım

10. 27 Mayıs 2008
  11. Masal the end

Masal the end hem kırıcı hem kırılgan Üye

Beğenildi:
    58
    Ödül Puanları:
    113
    cnm benım oglum 7 aylık dogdu yenıdogan bölümünde kaldı bir hafta ve her gün yıkıyolardı ama ben eve getırdıgımde göbeği düşene kadar yıkamadım korktum 15 günlükken düştü göbeği ozamn yıkadım

12. 27 Mayıs 2008
  13. ozzytoygar

ozzytoygar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım yeni doğan bebeğin cildinde vernix kazeoza denilen beyaz kremsi bi tabaka vardır görmüşsündür sende bebeğinde bu özellikle 3-4 gün vücudunu korur mikroplardan.o yüzden dr lar yıkamayın der asıl amaç budur ama göbeğide su gördüğü zaman biraz daha gec düşer hepsi bu.ben oğlumu 4. gün yıkadım göbeğide acıktı bişeyle kapatmadım cok hassas ve kısa zamanda yıkadım öyle cok şampuan vs. deil daha cok su.göbeğide 13.günde düştü.sende dediğim gibi dikkat ederek yıka derim yinede en doğruyu kendin bilirsin

14. 27 Mayıs 2008
  15. Zepp

Zepp Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    146
    Ben yikamamistim ...Gobegi dustukten sonra yikamistim oglumu .

16. 27 Mayıs 2008
  17. elanurum

elanurum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    benim kızımı ilk gün hastanede hemşire bigüzel yıkadı,doktorum göbegi düşene kadar yıkama dedi 20 gün geçti üstünden düşmek bilmiyor korktum diger bir doktoru aradım oda yıka bişey olmaz dedi yıkadım 2 güne kalmadan düştü
    her doktor farklı bişey söylüyor ben anneme güveiyorum artık o hep yıkayalım diye ısrar etti kabul etmemiştim ama sonunda yine annemin dedigine geldim:)

18. 27 Mayıs 2008
  19. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Bizimkide ilk hastahanede yıkandı göbeğinin düşmesini beklemedik.Biz hergün yıkıyoruz çok mutlu oluyor.Eğer bi akşam yıkamzsam o gece uyumuyor ve uyutmuyor..