Ilk bebegine tup bebekle ikincisine dogal yoldan hamile kalanlar kimler??

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve mehay tarafından 3 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

3 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : mehay
  1. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    Kizlar ilk bebegine tup bebekle ikincisine dogal yoldan hamile kalan varmi aranizda??yada tanidiklarinizda boyle bir durum yasayan??bunu sormamdaki amac acaba o kisinin onceki hamile kalamama nedeni neydi??cunku bazi tedavilerden sonra hamile kalip dogum yaptiktan sonra bazi kadinlar yeniden ve kendiliginden hamile kalabilirken bazilari kalamiyor...bunu ogrenmek istiyorum...
    tabi oncelikle Allahin isi ama istatistiklere bakicam o yuzden bu onemli...

2. 4 Mayıs 2010
  3. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    kimse yokmu kizlar bu sekilde hamile kalan veya etrafinda bu sekilde hamile kalmis olan???

4. 4 Mayıs 2010
  5. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    canim kimse olmasa bile bu tamamen senin ilk bebekten onceki sorununa bagli biliyorsun. sperm de ufak sorun vardiysa cok mumkun ya da senin hormon degerlerinse de cok mumkun heleki sebepsiz inferteliyse kesin kalirsin ama nasil olsa bir cocugum var deyip rahat olursan.
    arkadasimin esinde sperm dusuklugu vardi, 3 tup bebekte olmadi kadin 38 idi, 40 yasina geldi, esinin spermleri duzeldi once bir bebek bebegi 9 aylikken de ikinci kez hamile kaldi hem de dogal yoldan ikize:))))))simdi dogal uc bebek annesi 42 yasinda ve kafayi yemek uzere bebeklerle:)))))))))))))
    sizde sorun neydi?

6. 4 Mayıs 2010
  7. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    canim bizdede sebepsiz infertilite bir ara kasik agrilarimdan dolayi endometriyozis olabilir dendi ama kesin demediler suphelendiler sadece.....ben cok zor hamile kaldim 6 asilama 2 tup bebekle yani 8 tedavi...cok yiprandim psikolojik olarak ..3. asilamamda hamile kaldim fakat 10 haftalikken dustu sonrasindaki 4 tedavide olumsuz olunca artik olmaz demistim yinede umudum vardi birazcikda olsa ..yaptirdim son kez dondurulmus tek bir embryoyla hamile kaldim..(.ama 1.5 sene sonra ve 4 tedavi sonrasi ..)cok sukur kucagimada aldim simdi hemen olmasada ilerde bir kardesi olsun istiyorum gurbetteyim burda kardessiz yalniz buyumesin diyorum ...o yuzden simdiden bunlari dusunmeye basladim....
    tabi olmassada Allahima binlerce sukurler olsun bir tane evlat verdi hic olmayanlarada nasip etsin insallah..kimse evlat hasretiyle yanmasin cok iyi bilirim bunun insani ne kadar caresiz ,kimsesiz,uzgun ve yorgun bir insan haline getirdigini...:1no2:daha cok erken ama ilerde o gunleri yeniden yasamak istemiyorum..
    Allahim su anda buraya tedavi olmak icin yazan herkesi insallah bu sene evlat sahibi yapar...:Saruboceq::Saruboceq:

8. 4 Mayıs 2010
  9. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    Bu arada saol cevap icin canim 60 kisi bakmis ama birtek sen cevap vermissin....a.s.

10. 4 Mayıs 2010
  11. bensunaz

bensunaz HOSGELDİNİZ MELEKLERİM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım mehay bebişini kucagına almana çok sevindim...inşş darısı benim başıma canım....kimbilir belkide kendiliğinden hamile kalanlardan da olursun...mehayım herşey nasiple...hakkımızda ne hayırlıyla RABBıM onu versin.....bu arada bebişin ne kadarlık??

12. 4 Mayıs 2010
  13. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    mehaycim senin ilacin cok belli oh var bir evladim diyeceksin esinle ve evladinla hayatini yasiyacaksin alti aya hamilesin:)))))))))))
    ben de sebepsiz inferteliteyim 22 ayda hamile kalistim dogal yoldan, aynen senin gb 11.haftada kaybettim bebegimi:KK43:( hamile kaldigim ay tum deneelerin icinde en dusunmedigim belki de en mutlu oldugum aydi bu bir tesaduf olamaz dedim gecen mayis hamile kalmistim bu mayis tup bebek deniyoruz, haftaya toplama ve transfer var. ben de fransadayim amerikan hastanesinde tedavim ikinci ya da ucuncu gun transferi diyorlar ve morelim bozuluyor, senin tedavinde de transfer gunu besinci gunu olmaz dediler mi??
    dedigim gb sen hayatini yasa bak nasil geliyor ikinci bicirigin kendiliginden:)))

14. 5 Mayıs 2010
  15. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    saol canim amin..insallah en kisa zamanda dilegin kabul olur...bebegim 7 aylik olacak 6 gun sonra..seninle daha once yazismismiydik hatirlayamadim...bende bir ara bu topigin mudavimlerindendim...

16. 5 Mayıs 2010
  17. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    ayy insallah canim..haklisin bende hamile kaldigimda almadi bu zamana kadar bundami olacak diyip kafama takmamistim sahiden o ay oldu....
    canim burda 2.veya 3. gun transferi yapiliyor genelde ben hic 5. gun yapilana rastlamadim..risk almak istemiyor doktorlar embryolar 5. gune gidemez diyea.s
    sana embrolarin kalitesini soyledilermi peki??kac tane embryon varmis?birtek bunlari soyluyorlar burda turkiyedeki gibi kac hucreli bolunmusmu bolunmemismi bilgi vermiyorlar fazla..senin ozel hastanede yapilacak sanirim ne kadar odeyeceksin ilk oldugu icin ucretsizdir belkide seninkide???

18. 5 Mayıs 2010
  19. bensunaz

bensunaz HOSGELDİNİZ MELEKLERİM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    mehaycım ben ilk kadınlar klubüne üye olmamda senle tanışmış vede senin topiğindeydim....ama bu topiğinde hayırlı olsun.....o zamanlar hamile kalmak için çabalıyoduk...canım bebeişinle sana hayırlı günler..rabbim saglıcakla büyütmeyi nasip etsin...a.e.o..